Sabrina je dcerou šoféra, který pracuje u ukrutně bohaté americké podnikatelské rodiny. Od mládí miluje bohémského mladšího syna rodiny Davida. Nikdy mu ale o své lásce neřekne, jen k němu vzhlíží. Sabrina ze stromu pozoruje večírky a život smetánky. Otec ji pošle na zkušenou do Paříže. Zaměstná ji časopis Vogue a Sabrina se z ošklivého kačátka za dva roky změní v pohlednou, sebevědomou ženu. Vrací se do Ameriky a proutník David se mezitím seznámil s velice bohatou doktorkou Elizabeth. Víc než on o manželství stojí jeho rodina, která touží po spojení velkých majetků. Návrat Sabriny je ale čárou přes rozpočet, protože David se do ní zamiluje a plánovaná svatba se hroutí. Starší bratr Linus, který vede rodinnou firmu a nemá moc času na známosti dostane nápad: obětuje se, chce, aby se Sabrina zamilovala do něj a Davida pustila k vodě. Jeho plánem je odklidit Sabrinu zpět do Paříže. Pak ale zjistí, že to, co nejdřív hrál, se stalo skutečností a Linus Sabrinu upřímně miluje... (TV Nova)

July

Krásná Julia Ormond jako novodobá Popelka a charismatický Harrison Ford v roli "jediného žijícího dárce srdce". Příběh, který není nijak překvapivý ani originální, ale především díky obsazeným hercům docela kouzelný. Sice jsem nikdy nechápala předpoklad romantických filmů, že se člověk může během dvou dnů hluboce zamilovat (trochu vulgárněji řečeno, znají se chvilku, ještě spolu ani nespali a už by se brali) nebo strávit roky tajným obdivováním své pravé a jediné lásky, se kterou v životě skoro nepromluvili, ale budiž to fiktivním postavám povoleno. Slabší 4*. Mimochodem, Harrison Ford je i hezčí než Greg Kinnear :). ()

OHI

Mám dojem, že režisér mohl z tohoto velmi průměrného snímku vytěžit daleko víc. Ormondová se sice snaží, ale společně s Fordem jim to prostě dohromady nejde. ()

dANo

Priemerná romantická dráma, ktorú stačí vidieť raz. Viacero scén sa dá ľahko predvídať a tak je to skôr oddychovka pre menej náročných divákov. ()

ella

No má cenu opakovat, že Audrey je Audrey? Hlavně, že si Sabrina vybrala dobrého bratra. Julii to sluší, o tom nemůže být sporu a s Harrisonem mi jdou typově dohromady. D. ()

Marooned17 odpad!

To, jakou proměnou prošla Julia Ormond po návratu z Paříže mě dokonale znechutilo. Jak si může někdo myslet, že tou zoufalou změnou účesu zkrásněla? Předtím měla krásné dlouhé vlasy a fakt jí to slušelo, potom když jsem jí viděl s tím květákem na hlavě, tak jsem málem omdlel, vpadala najednou jako svá matka. Někdo napsal, že se z ošklivého káčátka proměnila v krásnou labuť. Tak z mého pohledu to bylo přesně naopak. Tyto zbytečné proměny ve filmech i v realitě nenávidím. Prakticky vždy je to jen a jen k horšímu. No alespoň vím, že i filmový průmysl se podílí na deformování estetického vnímání lidí. Pak spousta z nich vypadá, jak vypadá. Pro mě je to katastrofální fail pana režizéra, kterého si proto nemůžu vážit. Tohle prostě nezachrání ani můj oblíbený Harrison Ford, jehož zakoukání se do Sabriny jsem z výše uvedeného důvodu neuvěřil, nehledě na zoufale děravou logiku příběhu. Doufám, že jsem nikoho neurazil, není to míněno ve zlém. ()

mkubalikova

Kdysi dávno jsem film milovala. Scéna, jak Julia Ormond čeká na odvoz s tím obrovským kloboukem na hlavě, je skutečně nezapomenutelná. Bohužel jsem ale jako dárek k jedněm narozeninám dostala na DVD Sabrinu s mou milovanou Audrey Hepburn. Není co dodat. Tady klasika nebyla překonána. 60% ()

Braddy

Romantické komedie příliš nemusím,navíc vedle mě seděl milenecký pár a dělali tam bůhví co:-) Takže jsem se ani nemohl soustředit na film. ()

Ivusha

Ford není Bogart, Ormond není Hepburn. Co v původním filmu fungovalo, bylo milé a okouzlující, tady ztrácí veškerou logiku... Navíc milé náznaky v původní Sabrině tu jsou podány tak, aby to pochopila i babička z Kopanic... boha jeho. Ne všechno se dá předělat... a u filmů s Audrey by se to mělo rovnou zakázat:-)) ()

Hopper

Síce len remake, ale určité čaro sa hlavným predstaviteľom nedá uprieť. Napriek tomu, že mi takýto žáner nie je celkom po chuti, vydržal som až do konca bez újmy na zdraví, takže to asi také zlé nebude. ()

Shakeus

Tak slavné a přitom tak slabé. Příběh jak z laciného románu, výkony pochybné. Julia Ormond je docela milá, ale tady je jak dítě v dospělém těle. ()

Paity

Romantika za dvě hvězdičky. Takové je jednoduché hodnocení. Ještě co bych "vyzdvihl" je neskutečných 122 minut, přitom film mohl mít v pohodě délku poloviční a to nemyslím s nadsázkou. ()

Radim

Remake stejnomenného filmu z roku 1954 s Audrey Hepburn a Humphey Bogartem. A kdo ten původní snímek viděl, musí mi dát za pravdu, že zatím je nedostižný. Hlavně Julia Ormond ani zdaleka nesnese srovnání s Audrey. ()

BuddyO

Film Sabrina mě absolutně neokouzlil. Jedná se pouze o snahu přijít s něčím, čemu se říká moderní pohádka. Moc se to ale bohužel nepovedlo. ()

Greg25

Člověka až zaráží, že některé repliky dialogů jsou doslova stejné jako ve zdařilejším předchůdci. Ale je mi líto, přestože Harisson Ford je výborný herec a Julia Ormond taktéž, tak to není ono, Ford nemá takové charisma jako Humphrey Bogart a Julia není tak roztomilá jako Audrey Hepburn. Rozhodně příjemný romantický film s dobrou atmsoférou, který ale na originál nemá. 65% ()

kaze

Tak z Harrisona Forda romantický hrdina nikdy nebude. Je strašne nesvoj a hraje, ako keby musel. Milovníka z neho nikdy nevykrešu.. ()