Reklama

Reklama

Setkání s múzou

Trailer

Světově proslulý australský malíř Brad Morahan (James Mason), který je rozčarovaný ze své práce, se usadí na jednom z ostrovů Velkého bariérového útesu. Ten obývá Ma Ryan, žena s vzezřením čarodějnice, a její vnučka Cora (Helen Mirrenová). Cora, která coby dítě přírody nejraději plave nahá, ukradne všechno, na co přijde, aby zaopatřila sebe i svou babičku alkoholičku. A když pak mladá žena začne Morahanovi pózovat, ani ukradených tři sta dolarů, které skončí v kapse tuláka Nata Kellyho, nemůže udusit Bradovu znovu zažehnutou vášeň a vzrušení z práce. Když se ale Ma Ryan po potyčce s Corou a hádce s Bradem nešťastnou náhodou zřítí z útesu a zemře, malíř i jeho modelka se obávají, že budou obviněni z vraždy... (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Rozkošný životopisný film o hľadaní múzy austrálskeho maliara Brada Morahana. Krásna prírodná poetika pretkaná bežnými životnými trampotami na ostrove uprostred veľkej koralovej bariéry. Kvalitná produkcia výborne spája tieto protichodné elementy takže do tejto zmesi prirodzene zapadajú. Či už je to James Mason, ktorý mal na konte desiatky filmov vrátane "Na sever severozápadnou linkou" či Lolitu, alebo mladučká začínajúca Helen Mirren. Dokonca Jack MacGowran, ktorého postava má hlavne komickú úlohu, nekazí celkový dojem. Vtipné je, že hoci film sa chváli austrálskym pôvodom, väčšina hercov sú Briti. 70% ()

Pekisan 

všechny recenze uživatele

Australske filmy su a budu ine. Napriek snahe o europsku rozfasnost, si zachoval svoju inakost a nenapadnu pomalost. Maliar ma krizu, zdrhne na ostrov, stretne dievca a maluje ju. Pride k tragedii, ta je vsak skor groteskna nez dramaticka. Rozmarnost a jednoduchost este chvilu pokeacuju a potom bum - laskavy koniec. Tak preco to pozerat? Lebo Helen Mirren je jedna z najsexy zenskych filmovej historie. A nehanbi sa. ()

Reklama

andrii 

všechny recenze uživatele

Smázne ztracenou orientaci. Stále ten stejný "koš s ovocem." Mimo krov mrakodrapů. Šťávu má, dodá. Místo volných perspektiv, vůní, chutných barev, vlajících, rozděravěných sítěk ve dveřích. A především ONA. Neptunova chráněnka. "Eva" s harpunou a granátovým jablkem. Plnokrevný plod, chytlavý pohled těla plného pivoněk, vlasů banánové aleje. Akvabela na mořském koníku. Projev scenérie růžových rán, tyrkysových večerů. Koktejl živoucích světel panenského ostrova na kanárkovém "koberci." ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem neslyšel o malíři Bradu Morahanovi. Pravda je, že se jedná o takovou epizodku z jeho života, která sama asi celý film neutáhne. Nakonec, stát by se mu tohle mohlo kdekoli a po celém světě by mohl potkat plno múz. Své asi taky udělala změna prostředí, což dost často pomáhá v řešení mnoha situací. Krása okolní fauny a flóry byla dalším viníkem. Ještě dodám, že Helen Mirren bych takhle za mlada nepoznal, kdybych si nepřečetl, že se jedná o tuto slavnou herečku. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Tenhle film je kouzelný kýč. Narazil jsem na něj zrovna ve chvíli, kdy v tisku vrcholí debata o tom, zda editovat a přepisovat staré romány. Tenhle příběh o lásce starého a slizkého boomera k nezletilé dívce by byl jistě první, který by někteří kritici rádi přepsali. A já jsem právě rád, že zůstal takový jaký je. I se svědectvím k oné době se všemi nelichotivými konotacemi. Tedy že starý bohatý muž si může zaplatit lásku chudé dívky. Ostatně to může samozřejmě i v roce 2023, jen už je to méně společensky akceptovatelné. Proto je dobře, že umělecká díla nepřepisujeme. Atmosféru má film kouzelnou a s Helen Mirren byste jistě chtěli také být na opuštěném ostrově. Nicméně film je kýč jak bič, ač je to feel good movie. Děj je velmi jednoduchý. ()

Galerie (46)

Zajímavosti (2)

  • Film vznikl na základě autobiografie malíře a spisovatele Normana Lindsaye, který zemřel ve stejném roce, kdy byl film natáčen, ve věku 90 let. (Terva)

Reklama

Reklama