Magická hlubina je strhujícím příběhem dvou potápěčů. Vše začíná na konci padesátých let, kdy se Jacques Mayol (Jean-Marc Barr) a Enzo Molinari (Jean Reno), v té době ještě chlapci, utkali v boji o rekord v hloubkovém potápění. O dvacet let později jsou oba rivalové jasnými favority mistrovství. Film je portrétem dvou mužů, pevně spjatých s oceánem, lásky mezi Jacquesem a jeho osudovou ženou Johannou (Rosanna Arquette), přátelství a neskonalé romantiky. (Magic Box)

Frajer42

Zajímavý a lehce poeticky laděný snímek z dílny Luca Bessona. Nesmírně mě bavila charismatická postava, kterou skvěle zahrál Jean Reno. O něco méně mě bavil Jean-Marc Barr, který hrál v tomto filmu rybu v lidském těle. Ačkoli nejsem vyloženě fanouškem moře, tak jsem měl po sledování na nějaké to potápění chuť. Po dějové lince je film opravdu zajímavý, dokáže divákům skvěle předat svoji lásku ke sportu i k moři jako takovému. Docela se mi zamlouvaly i občasné humorné vsuvky. Taktéž ze snímky vyplynulo ponaučení pro všechny ženy, že by se neměly pokoušet o soužití s potápěčem, protože láska k moři je leckdy několikanásobně intenzivnější než láska k ženám, což by ve vztahu mohlo představovat malou překážku. Zásadní nedostatky filmu spatřuji ve stopáži. Režisérská verze vznikla úplně zbytečně, film se v závěru nevyhnul fázi nudění. Taktéž mě úplně neokouzlila hudební složka. Měli si kluci zaplatit Johna Williamse. Jsem přesvědčen, že i vizuál mohl být na rok 1988 podstatně lepší. Jinak kvalitní záležitost a po delší době opět koukatelný Besson. ()

POMO

V myšlienkovej hĺbke a poetickosti príbehu krásny film. Divoké miešanie drámy s komédiou som mu ochotný odpustiť, je to Francúzsko. Čo mu ale odpustiť neviem, je strohé vizuálne pojatie, ktoré ho sťahuje z filmového plátna na televíznu obrazovku. Od tvorcu Leona, Nikity alebo Atlantisu očakávam aj obrazovú pútavosť. ()

AllShallFall

Hezký a příjemný snímek, ale Luc Besson má mnohem lepší filmy. A Jean Reno též. Na Leona to nemá ani z daleka. Nemluvě o Pátém elementu či Nikitě. Tento kousek není špatné pokoukání, ale drama nejsou moje speciality. Takže Já jsem se do Magické hlubiny potopil jen jednou a už více ne. Nezaujalo. 65% ()

eraserhead666

Kdysi jsem viděl klasickou verzi, teď tu skoro tříhodinovou. Nějaký výrazný rozdíl nevidím. Hlavní hrdina mi nebyl moc sympatický, delfínovská poetika brzy začala lézt docela na nervy, ale celkově to není vůbec špatný film. Střídání prostředí mu hodně svědčí. Jean Reno je zábavný a Rosanna Arquette byla fakt kus. ()

Gemini

Čekal jsem od Magické Hlubiny hodně, ale dala mi ještě víc...kvůli hlubokému prožitku se nemusíte měřit s Jacquesem nebo Enzem, stačí vám tahle filmová poezie, nádherný příběh o lásce, i když trochu jiné. Luc Besson tomuto filmu dal svou duši, tak jako správný kouzelník...strhující závěr, a ještě jedno romantické gesto k tomu - Dedicated to my daughter Juliette. ()

• Podvodní scény s delfíny byly natáčeny v obrovských ohradách na Panenských ostrovech, kam byli delfíni převezeni z Dolphin Research Center na Floridě. Nejčastěji se objevujícím delfínem je samec Natua. (D3VIL)
  • Přestože je film fikcí, byl inspirován životy potapěčů Jacquese Mayola a Enza Maiorcy. (D3VIL)

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“

KRRRnov již podesáté zve na „sedmdesátky“