Queer - Série 11 (2018) (série)

BDSM pro mírně pokročilé (S11E06)

(epizoda)
Česko, 2018, 26 min

Zkratka BDSM je složena hned ze tří podmnožin: B&D, D&S a S&M. Za kombinací těchto písmen se ale může skrývat mnohem víc, než jen biče, přezky a provazy. Při dodržení několika jednoduchých pravidel mohou sloužit k budování partnerské i vlastní sebedůvěry a pomoci k osobnímu růstu. (Česká televize)

Marze

Je nutno ocenit zasvěcený, otevřený přehledový výklad bez tabu. Připomíná mi to slavnou sociologickou knihu Sociální konstrukce reality popisující to, že naše viditelná realita je sociálně konstruovaná, ale existují i jiné reality, které jsou společensky skrývané.  Sexuální život, sny apod. "Ono se ví, že to ty mladé lidi zajímá, ale moc o tom jako mluvit nebudem" říká průvodce . V tom je sexuální výchova pozadu. ". Pobavilo mě u slečny "Někdo si pro uvolnění zajde do mučírny, tam se může vydovádět a odpočine si stejně". Závěrečné slovo "pokud se do aktivit pustíte, věříme, že to může obohatit váš partnerský život mi připomíná hlavní myšlenku výborné australské komedii o sexuálních úchylkách před pár lety, kde vždy jeden z páru skrývá sexuální úchylku a přináší to humorné situace. Muže zde vzrušuje, když partnerka spí a před sexem jí dává prášky na spaní. Ženu vzrušuje, když ji někdo znásilní a přemluví partnera, ať si na ní převlečený někde počká, načež ho pak nepozná a způsobí mu zranění. V sociální práci je deviace braná jako odchylka od normálu, a co je normální můžeme brát několika způsoby. Statistickou odchylkou, souhlasem většiny co je už odchýlené a co ne (což se mění podle kultur a století) apod. ()