Queer

Série(20) / Epizody(200)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (112)

Hranice tolerance (2014) (S03E09)

výstižné je "Andy Warhol kdysi napsal, že v 60. letech se každý o každého zajímal a v 70.letech každý na každého kašlal. Já si myslím že by se to dalo takto říct o devadesátých a nultých letech. "  Legendární Česká soda by se dnes opravdu těžko realizovala. ()

Růžový prachy (2014) (S03E10)

Zajímavé vyprávění o komercializaci LGBT komunity. "Dnes chce mít každá letecká společnost svého gaye", ale také se dozvíte, že se firmy obávají otevřeně gaye podporovat, aby se od nich neodvrátili zákazníky. Tak snad se najde v naší společnosti nějaký chudák, který chce založit rodiny a mít děti a přežijeme. ()

Zdraví nemocní (2014) (S04E01)

Nás muže drží ženy na sexuální uzdě. Gayové mají běžně tisíc partneru za život. Není to jednoduchém muset pracovat s HIV pozitivním člověkem. Brát si vzor ze zdegenerovaného Nizozemí je nesmysl. ()

Kultura smrti (2014) (S04E02)

Čekal jsem kontroverzní dokument, ale místo toho jen plytké řeči lidí jak v hospodě ve tři ráno. ()

Ilustrovaná žena (2014) (S04E03)

Návod jak si pořídit novou nevypelichanou vagínu a objevit zde vzpomínku z devíti let s uloženým pocitem studu. Laktační umění mi pobavilo, protože je bráno s nadsázkou. Mě spíš chodí laktační emaily "My máme roztomilé, sladké miminko, které je vrcholem roztomilosti" ()

Říkají mi Krychlič (2014) (S04E04)

Jmenuje se Krychlič, protože se lidem zdá, že je krychlovej. Když Krychlič v úvodu hladí slepici, vzpomněl jsem si na přednášku vynikajícího psychologa Jeronýma Klimeše, kde říká, že si buď myslí, že ji chcete znásilnit, nebo sežrat. V přírodě považuji hlazení za akt náklonnosti jen savci. Krychlič je osobitá postavička a poutavý vypravěč. Více než 1500 partnerů za život je na gaye o třetinu nadprůměr. Mám to přesně opačně než on. Říká: "Já kdy posuzuju chlapa, říkám si ten je ošklivý, ten taky, s tím by to nešlo. Ale když posuzuju ženský, říkám každá mě připadá hezká. Není to ta moje cílová skupina. Je hezká ii když je třeba silná, i když je malá.". Jinde říká : "Já si s nikým nebudu psát na sociálních sítích. Ukáže se, že je to 16 letá holka". Nebo :"Život nezastavíte. Teď se mi to líbí a vydrželi bychom pár chvil mimo čas. To nejde". Krychlič se také svěří, že ho přitahují jen hodně staří partneři. "Musí mít šedivé vlasy". Režisérka dodá, že si hlídá kdy je zapnutá kamera, a ihned se stylizuje. ()

Space Made Man (2014) (S04E05)

Vyprávění svérázného podnikavce a milovníka počítačových her o svém životě. Zřejmě patří do oněch 13 procent lidí se sociální fóbií. "Chci být sám, mám rád klídek a pohodu a tak to bude vole". ()

Veřejná tajemství (2014) (S04E06)

O hercovi, který miloval zvelebovat svou zahradu na chatě.  Ženy ho milovali, protože v něm bylo tajemství, lyrika i mužství.    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/214562210900016/ ()

Proti proudu času (2014) (S04E10)

Kousky kachliček ze zrušených legendárních záchodků Rudý Ďábel měly v gay komunitě sběratelskou cenu. Dělníci pracující na likvidaci záchodků nechápali, proč je típci od nich chtějí. Tím neskončila neustálá výměna tělesných tekutin ani přes objeven se AIDS. Dnešní shromaždiště morálně zchátralých osob je na záchodcích v Paladiu. Když prý stojíte u mísy o trochu déle než je zdrávo, uvidíte vzájemné sympatie s típkem vedle vás a můžete jít spolu do kabinky. Kdy se v kabince nějaký pár nalézá, zaklepete třikrát a můžete být k nim vpuštěni do trojky. Dnes má komunita i svůj chat na internetu, kde můžete číst hlášky jako "pozor na uživatele xy, vydává se za krásného chlapce, ale je to bezďák". ()

Plató (2015) (S05E01)

Líbil se mi postřeh pana faráře přiznávajícího vlastní slabost, že lidé kteří vyzařují osobní vřelost zvládli svou sexualitu a dodržují celibát. Někdo ji ale potlačí a jak je krutý k sobě je krutý k ostatním. Láme to charaktery.  Odkvetlá masérka masíruje chlápka podobného tulení mateřskými a erotickými doteky včetně bodu 13.komnaty. ()

Čistá rodina (2015) (S05E02) odpad!

Spisovatel Michal Hvorecký zde problém  změn ve slovenské legislativě ve prospěch gayů bagatelizuje. Ale Slovensko od roku 2003 demograficky vymírá (porodnost 1,43 dítěte na ženu) . "My LGBT aktivisti jsme též za rodinu a za život"  říká LGBT aktivista, jenže v době, kdy národ vymírá , protože  končí tradiční vzory a šíří se vzor užívat si a mít nezávazný sex, má kultura pouze možnost vzdát se svých hodnot a pozvat do země na práci cizince. To dnes znamená životaschopnější islám. ()

Na cestě (2015) (S05E04)

Tohle je jen pro otrlého diváka. Zpověď líného hospodského povaleče, který si vaše sympatie nezíská. Z jeho zázemí se dozvíme, že má starostlivou matku. Jak říká vynikající psycholog Jeroným Klimeš, mějte více dětí, protože 10% jich během vašeho života zemře (zde hrdina sebevraždu přežil) a další se dostanou do vězení a jinak se nepovedou.  Hned v úvodu hrdina říká : "Po víně se člověk rychleji opije, to je lepší. Já když piju, tak to je abych se motal. To je lepší než si dát 2-3 piva." Dokument je ke shlédnutí zde:   https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/215562210900004/ Po shlédnutí budete mít pravděpodobně dojem, že alkoholismus je těžká práce. Koloběh hospoda, pár hodin spánku a práce. ()

Mužské kruhy (2015) (S05E05)

V tomto dokumentu stříká testosteron na všechny strany i když gayové ho mají málo. Když píchnete testosteron slepici, aby ochránila své mladé, rozdá si to i s orlem. Ženy vyhledávají podvědomě muže s velkým množstvím testosteronu jen v době ovulace, jinak dávají přednost mírnějším typům, kteří se starají o rodinu. Dokument má až na výjimky příšerný hip hopový a rapový soundtrack.   https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/215562210900005/ ()

Homofobie, má láska (2015) (S05E06) odpad!

Je samozřejmě dobře, že má komunita LGBT zaručená lidská práva. "My vás tu chráníme mezi zvrácenci, kteří nám chtějí zničit naši společnost" říká český gay. Vhodnější slovo je spíš rozložit, protože to se přesně stalo v západních zemích, kde pomalu končí institut rodiny. Podle demografů do roku 2050 bude potřeba nahradit vymírající obyvatelstvo EU 70 miliony přistěhovalci  ze životaschopnějších kultur. Ve 12.minutě dokumentu si žena stěžuje na vtipy o homosexuálech. V roce 2015 to bylo první semínko tzv hate speech. Ve Francii nyní může jít stand up komik za urážku Židů vtipem do vězení. Komunismus u nás skončil a přestěhoval se na západ. V EU je nyní trestný čin, tzv. "hate crimes" (zločin z nenávisti) ke komunitám LGBT, muslimům, Romům , Židům, migranti a refugies, people of African descent. ()

Bogotart (2015) (S06E01)

Pobavila mě maskulinní herečka vychovávaná třemi bratry, která si stěžuje, že v Kolumbii je matriarchální společnost. Její divadlo mě nenadchlo. Líbila se mi věta gay tanečníka "jsou lidi, co se usmívají i když měli špatný den". ()

Chapinero (2015) (S06E02)

Komentovaná prohlídka designově krásným hudebním klubem mě nadchla. Včetně pátého patra diskotéky na střeše s výhledy na Bogotu. Snad tam nedáte za drink pět stovek jako třeba v Manchesteru.  "Na baru mohou hosté očima komunikovat s osobou na protější straně baru" říká majitel diskotéky.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/215562210900008/ ()

Shibari Kinbaku (2015) (S06E03)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/215562210900009/ ()

Mexico City (2015) (S06E04)

V Americe gayům říkají "browny", protože mají stále penis od hoven. V dokumentu jsou sympatičtí, protože mají méně testosteronu než heterosexuálové. ()

Oh my Gosh! (2015) (S06E05)

Proslov postavičky na demošce o tom, že naše řeky vysychají a čekají nás ještě větší sucha, hlad a smrt kvůli našemu hříchu zacházení s planetou může vyvolávat úsměv, ale dnes po sedmi letech je jasné, že se takový scénář vlivem změny klimatu pravděpodobně naplní. ()

Telenovela (2015) (S06E07)

Je sympatické, že i tvůrci si z toho dělají legraci. ()