Queer

Série(20) / Epizody(200)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (112)

Co je to žena? (2015) (S06E08)

Platové nerovnosti jsou problém. Ta žena má místo dětí opravdu psi i když to popírá. ()

Český mýtus I. (2015) (S06E10)

Rozumné názory a potěšily mě komentáře Václava Cílka. Islám opravdu tam kde postavil mešitu už se nestáhl Fáze změny myšlení během přílivu migrantů trefně sedí. ()

Jazyk levandulí (2015) (S06E14)

Nějak jsem se nedozvěděl nic moc nového a zajímavého. Kromě toho, že člověk se přizpůsobí stylem hovoru prostředí v kterém je. Když je na festivalu Mezi patry, , mluví přízvukem gaye. Učil jsem se, že paralingvistika rozeznává hlasitost, výšku tónu, rychlost a plynulost řeči, intonaci, melodii, chyby v řeči, frázování, frekvenci. Prozradí agresivitu, nejistotu, psychické poruchy, temperament. Z celkového dojmu je 38% intonace, 55% řeč těla, 7% verbální. ()

Pornogeografie (2016) (S07E02)

Divadelní hra mi nijak nezaujala. Ale to že dnes potkáváte skoro samé neplodné ženy , ať už antikoncepcí, nebo stářím je v naší demograficky vymírající společnosti dobrý postřeh. ()

Česká žena se má nejlépe na světě (2016) (S07E03)

U nás je domácí násilí na mužích 7%, 93% násilí na ženách. Muži se ale za to stydí a nemluví o tom ani v hospodě. K pasáži o Arabech, ať si sluníčkářky , LGBT a další skupiny radši nepředstavují kdyby k nám přišel islám. ()

Polyamorie, volba svobody (2016) (S07E04)

Vyznavač polyamorie se ptá, jak to, že vůbec nežárlí a nenalézá odpověď. K tomu byla výborná přednáška jednoho psychologa v Městské knihovně v Praze. Mluvil, že existuje pět klanů a před sňatkem by si měl každý zjistit, v jakém klanu se jeho partner nachází. Přednáška se jmenovala Sexualita intimita. V prvním klanu má partner jen jednoho partnera a nikdo jiný pro něj nepřipadá v úvahu. V druhém klanu také drží intimitu jen s jedním partnerem, ale sexuálně myslí i na další a nechápe, že to jeho partner nechápe a říká "ale vždy ty jsi pro mě jediná nejlepší, Maruško". Třetí klan je sériová monogamie, v klanu čtvrtém jsou lidé, kteří se nejlépe cítí v komunitním životě a pátý klan má intimitu a sexualitu rozdělenu zcela. Jsou to pracovníci živící se sexem jako třeba prostitutky. ()

#Michael (2016) (S07E05)

Průměrný gay má za život tisícovku partneru. Nás muže drží na sexuální uzdě ženy. Organizace Dům světla je u nás v této oblasti největší a nejznámější. Spolupracuje s hygieniky a lékaři. Dokument působí jako taková osvěta. ()

Sní teenageři o elektrických ovečkách? (2016) (S07E07)

Na Tinder nikdy nevlezu. Viděl jsem típka jak mechanicky každý den odkliká stovku žen a vůbec se nedívá na displej mobilu. Říkal, že   tzv. match, tedy to, že vás označí i žena,  mu udělá každá stá a ještě nemá zájem se sejít. Když se na Tinder přihlásí žena, okamžitě má tisíc nabídek a její ego ztuční. Típek se uchází o 42 letou důchodkyni  s desetiletým dítětem a soupeří o ní s dalšími muži. Přitom z hlediska sociobiologie je nejhorší co se může mužovi stát , starat se o cizí dítě. V tomto dokumentu se zmiňuje výzkum, který zjistil, že polovina uživatelů Tinderu je zadaná a třetina dokonce ženatá. Žena trefně říká "Dřív se lidi seznámili, že jim někdo někoho představil, na tanečních zábavách apod. Dnes projíždí tisíce fotek jak v MacDonaldu". ()

Erotomikon (2016) (S07E10)

"Spíš jde o to, kdo má v sexu větší chuť po variabilitě. Ať už poloh, způsobů uspokojení, variabilitě partnerů, to jsou hlavně muži. Muž může spermiemi plýtvat, v ejakulaci jich má několik desítek milionů" říká sexuolog Petr Weiss. Dokument je mile proložen retrozáběry. ()

Vdavky (2016) (S08E01)

Dokument zobrazuje registraci na úřadech svazku dvou leseb a jejich svatbu, postřehy. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/216562210900012/ ()

ChemSex po česku (2016) (S08E02)

O fenoménu "chemsex" jsem slyšel poprvé. Dozvíte se, že je to sex pod vlivem drog, kde je velké riziko ztráty opatrnosti a nakažení pohlavními chorobami. "Druhý den zdrogovaní začnete "prasit", je vám zcela jedno, kdo k vám přijde". Dokument je ale spíše o drogové problematice celkově. ()

Biohazard po česku (2016) (S08E03)

Je zde dost etických otázek k přemýšlení. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/216562210900014/ ()

Ve své srsti (2016) (S08E09)

O této subkultuře lidí toužících být zvířaty jsem nikdy neslyšel. Zajímavé je, že převažují introvertní ajťáci. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/216562210900020/ ()

Na vlastní triko (2017) (S09E01)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/217562210900001/ ()

Hry bez hranic (2017) (S09E02)

Přehledový dokument jak se mění genderové myšlení spotřebitelů v počítačových hrách. ()

Džendr džihád (Jsou muži křehcí?) (2017) (S09E03)

Genderová diskuse. Zdá se že feministky nyní dělají větší genocidu, než Adolf Hitler (porodnost u nás v roce 2003 1,41 dítěte na ženu). Když vyjdete na ulici, je tu statisticky každý pátý člověk v důchodu. A brzo to má být každý třetí. 60% manželství se u nás rozvádí. Uslyšíte názor typického ajťáka, který si vystačí s počítačem "Každý je na světě sám pro sebe, nemusí svou existenci obhajovat" ()

ŘEKNU.TO (2017) (S09E04)

Dokument o coming outu. Když mají rodiče jedináčka, jako jedna z ženských "mluvících hlav" v tomto dokumentu, může to být pro rodiče zklamání, že nebude pokračovat rod. ()

Travesti po anglicku (2017) (S09E05)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/217562210900005/ ()