Bývalého podvodníka Jimmyho Kilmartina chytí detektiv Little Junior Brown a nabídne mu výhodný obchod: svobodu za to, když se stane informátorem. Jimmy se takto dostává mezi dva nemilosrdné světy gangsterů a vládních agentů, před kterými se snaží navždy uniknout... (oficiální text distributora)

5150

Ve stejném roce byl do našich kin uveden ještě thriller JADE. Od té doby si Davida Carusa dobře pamatuju... ()

Tommassi3

"Co myslíš, že je horší ?? Ztratit otce nebo ženu ??" Nebýt nesympatického a místy herecky tragického zrzečka Davida Carusa, snad bych ještě hvězdičku přidal, protože naopak Nicolas Cage si svoji naopak užívá jako nikdy a krade si celý snímek pro sebe.. ()

BoPo

Cage a jeho prielomový rok. Oskarový alkoholik v Leaving Las Vegas a testosterónová mašina na drsné pohľady v Polibku smrti. Junior bohužiaľ nebol hlavnou postavou filmu a scenár mal úroveň 6. dielu 3. série krimi seriálu. Mohla byť z neho kultová postava, chlapácky magor za ktorého by sa nehanbil ani De Niro, ale skončil len ako ťažný kôň príbehu. ()

Terva

CITÁT - Za dvě hodiny jsem zpět.......... Nicolas Cage jako gangster mi tu moc nesedí a krátká Helen Hunt se svým pohledem "vystrašený velociraptor" se mi tady nelíbila vůbec. Příběh samotný je jednoduchý, držící se klasických pravidel a nevybočující z děje. Chvilkama je to zdlouhavé až nudné a někdy zbytečně zmatené. Jen další průměrná krimi. CITÁT - Červená mi přináší smůlu........ ()

corpsy

Film si udržiava pozornosť hlavne vďaka postave Nicolasa Cagea. Ten bravúrne stelesnil pošahaného kriminálnika ako zo škatuľky. Zvyšok je priemer. ()

Marsik

Jako malý jsem měl tenhle snímek rád (scény, kdy Cage posiluje na benchi s tou "společnicí" nebo jak umlátí M. Rapaporta, si dobře pamatuju). Ovšem nyní, když už jsem shlédnul x kriminálních filmů, je tohle skutečně průměrné krimi. Slavných herců je tu požehnaně a je zajímavé, vidět je v době, kdy začínali (Caruso, Huntová, Tucci, Jackson, Rhames,..) Tenkrát bych dal tak 80%, ale nyní musím film spravedlivě ocenit 55%. ()

Andersis

Nicolas Cage se ve své roli vyžíval jak cip. Zahrál ji neuvěřitelně skvěle, ale dabing to trochu pokazil. Takže jedině on drží celý film nad 50%. ()

UncleG

Průměrný devatesátkový thriller, jakých se tehdá točilo dvanáct a půl do tuctu. "Polibek smrti" rozhodně nepatří do zlatého fondu scénáristických perel, ale je zajímavý alespoň obsazením vedlejších rolí. Obzvlášť mě potěšil Cage, kterej si toho agresivního mafiána v šusťákovce vyšvihnul s naprostou nonšalantní elegancí. Naopak s typusem v ústřední úloze už to tak slavné není. Nějak jsem se nemohl zbavit pocitu, jakoby byla postava informátora Jimmyho šitá namíru spíš nějakému sympaťákovi typu Mela Gibsona. David Caruso totiž nepůsobí jako někdo, komu by člověk držel palce, nýbrž jako totální tragéd a bezvýrazná ukňouraná troska. Takže mi ve finále bylo úplně jedno jestli mu slizkej Nicolas ustřelí dceru nebo znásilní mozek. Vlastně obráceně... ()

kaposlav

V prvej polovičke su pasáže, kde herci predvádzajú podpriemerne výkony. Pomerne zaujmavý dej to kompenzuje. Silné herecké obsadenie nebolo bádať vo filme. 3* ()

Figu

Naprosto obyčejnej průměrnej akční thriller, kterej staví na vyšší úroveň především top a super výkon Nicolase! Viděl jsem to po dlouhé době a fakt jsem se po letech královsky bavil! Devadesátý léta, hodinka a půl, tvrdý pěsti, nahý holky, kriminál! Jo, tohle prostě žeru! 65% ()

Nivenx

Klasické téma s průměrným zpracováním a dobrými herci, obzvlášt' Nicolas Cage je zde fenomenální. 55% ()

lennyd

Bývalý zloděj aut a podvodník Jimmy Kilmarten (David Caruso) by se rád polepšil, ale přátelství s pochybnýma elementama mu to docela znemožňuje. A jelikož se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne, netrvá dlouho a Jimmyho zabásnou. Prokurátor Zioli mu však nabídne dohodu, jen mu musí pomoct zabásnout místního mafiánského šéfa Juniora Browna (Nicholas Cage)... Ač nabit hereckými hvězdami (David Caruso, Nicholas Cage, Samuel L Jackson, Helen Hunt, Ving Rhames, Philip Bake Hall) jde o docela tuctovou detektivku, která nepřináší ani co by se za nehet vešlo nových napádů nebo zvratů. Takže něco mezi 2 a 3 hvězdičkama - vyšší hodnocení dávám kvůli skvělému Nicholasu Cageovi, jeho "nemocnej mafián" je prostě dokonalej... ()

JohnSmith

Průměrná detektivka s nevýraznými Carusem,Cagem,Jacksonem a Tuccim a spoustou zajímavých herců,kteří nemají co hrát a ani se jim do toho nic moc nechce ()