Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kúzelník predvádza show, v ktorej si vyberá ženy dobrovoľníčky z hľadiska a ukazuje na nich rôzne druhy mučenia, prepichovanie mečmi, prevŕtava ich a pod. Dobrovoľníčky v zdraví odchádzajú, no v ten istý deň po vystúpení zomierajú na rovnaké zranenia, aké im spôsobil mág. Polícia je bezradná a nedarí sa jej zistiť súvislosti medzi vraždami a kúzelníkom... (matriosa)

(více)

Recenze (24)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Neskutečný, extrémně krvavý brak o kouzelníkovi, který baví publikum masakrováním nebohých dobrovolnic, které sice po vystoupení odejdou po svých ale záhy umírají. Film má v sobě všechny atributy, kterými se pyšnily převážně horory italské produkce, jen hororovou atmosféru a příběh byste tu hledali marně. Krve, vnitřností, umělých hlav a špatných herců tu je ale mimořádný nadbytek. Zajímavé je, že i takový brak se po necelých 40 letech dočkal remaku. ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

LFŠ 2008 JUNO dělá Lewisově WIZARD OF GORE (1970) vskutku medvědí službu, protože je v něm vyhlášen za lepší slasher film než Argentova SUSPIRIA. Jednak WIZARD OF GORE není slasher film, protože se v něm nepohybuje maskovaný vrah s dranždírákem v ruce, ale jedná se o v první polovině neuvěřitelně zábavný splatter, a jednak je Argentova SUSPIRIA lepší. Ale v tom, že Lewis je klasik horroru, jehož mysl je zvrácená, má recht._____ Je dobré vědět, z jakých tradic nejambicióznější film z-kového režiséra Herschella Gordona Lewise vychází, abyste si ho mohli náležitě užít a nevyčítali mu jeho přednosti (teatrálnost herectví, prvky melodramatu, statičnost kamery, okatost efektů). Tenhle splatteer totiž vychází z tradice francouzského divadla Grand Guignol, jenž v půlhodinových "aktovkách" představilo hry, které měly diváka buď vzrušit, nebo rozrušit a v povětšinou melodramatické zápletce, v níž se zkoumaly hranice sociálních jistot, se divák šokoval a bavil přívalem násilí a nehappyendovým koncem. Násilí, ke kterému vše směřovalo, a tak o nějakých příbězích nemůže být řeč, bylo příliš očividně umělé (což vytvářelo pnutí mezi děsem a zábavou), a divákovi bylo hned ze začátku hry teatrálně přehrávajícími herci řečeno, co bude následovat._____ WIZARD OF GORE má výborného Raye Sagera v hlavní roli, který příšerně přehrává, což ale patří k jeho jevištním vystoupením, okaté triky ve scénách násilí, kdy může být divák zhnusen i pobaven zároveň, melodramatičnost obsaženou ve vztahu dvou hlavních hrdinů a hned zprvu diváka připraví na to, co může čekat. Problém nastává, když se pokouší rozvíjet něco jako příběh a délka filmu přesahuje trojnásobek délky jedné grandguignolovské aktovky. Pro všechny snoby a stádečko: hodnoceno v rámci žánru (70%). P.S. JUNO dělá Lewisově WIZARD OF GORE (1970) vskutku medvědí službu... konec či začátek? ()

Reklama

woody odpad!

všechny recenze uživatele

"How unfortunately!" Děsivý padouch Dienstag řeže ve své kouzelnické šou ženské na kusy, načež svým démonickým pohledem zhypnotizuje celou Ameriku. Je to iluze nebo realita? Sen či pravda? Konec či začátek? Záleží jen na vás! Absolutní filmová křeč... Lepší zakončení LFŠ byste pohledali... Za způsob usmrcení děrovacím lisem jsem chtěl hvězdičku i přidat, ale nebudu si kazit skóre... "I too!" "You Too?" (LFŠ 2008) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Bohužel hlavní příčinou neúspěchu The Wizard of Gore je potřeba hledat ve velice špatném výběru herců, kteří předváděli opravdu tragikomické výkony. Nevěděl jsem jestli se mám u toho smát, nebo to samou zlostí raději vypnout. Herec Ray Sager nikdy nepatřil mezi moje velké oblíbence a ani zde v jeho začátcích tomu nebylo jinak. Osobně moc nechápu jeho výběr. Možná to bylo díky jeho uhrančivým očím, protože kamera si nejčastěji vybírala právě je. Dalším kamenem úrazu je i zbytečně zdlouhavá stopáž, která je plná nudných pasáží, stupidních dialogů a bez nutné dávky napětí. Pouze při trýznění dívek jsem pocítil malou změnu atmosféry, kdy se tvůrcům přece jenom podařilo zaujmout mou pozornost. Bohužel i samotné triky ( či gore efekty) chcete-li patří do kategorie těch podprůměrných. Sterilní střih a lehce zmatená kamera rovněž ději moc nepomohli, ale musím ocenit samotný tvůrčí nápad. Šílenec Lewis se totiž později snažil vyvarovat většiny svých chyb a na sklonku své kariéry natočil ještě dva mnohem zajímavější snímky. 4/10 ()

Xeelee 

všechny recenze uživatele

[LFŠ 2008] Zábavné dílko, ale kvalit Lewisovi starší Krvavé hostiny (1963) nedosahuje. Kouzelníkův úvodní proslov jako by vypadl z Matrixu :-) Nejlepší je stejně originální a neotřelé rozuzlení na konci zdánlivě jednoduchého a předvídatelného Čaroděje ze země Krev. Zkrátka nic není takové jak to na první pohled vypadá. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Krev a vnitřnosti v gore scénách byly skutečné. Nebyly však lidské, ale zvířecí, a to konkrétně ovčí. Mršiny zvířat tvůrci zakoupili na jatkách – bylo to levnější, než použití falešné krve a umělých orgánů. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se v americkém Chicagu v Illinois. (Epistemolog)

Reklama

Reklama