The Toll

Spencer (Max Topplin) si privyrába ako taxikár a nie je tomu ináč ani dnes v noci. Dnes mu do auta sadla Cami (Jordan Hayes), ktorá práve priletela, aby navštívila svojho otca, žijúceho kdesi za mestom. Cami je od prírody nedôverčivá a Spencer sa jej so svojimi blbými rečami zdá nanajvýš podozrivý. Najradšej by už bola, keby boli na mieste. Lenže osud rozhodol ináč. Na tmavej lesnej ceste vrazia do akejsi postavy, keď však zastavia, zistia, že po obeti nehody niet ani stopy a navyše, že ich auto vypovedalo poslušnosť. Kolotoč podivných udalostí sa však ešte len rozbieha... (beso74)

tron

The Toll nezačal vôbec zle, ale ako veľakrát predtým (a veľakrát potom) platí, že záhadná prvá polovica s otázkami je predsa len o dosť lepšia, než druhá polovica s odpoveďami. Vývoj deja ma zaujímal, ale napokon nenaplnil moje očakávania. Poteší ústredná, dobre fungujúca a zohratá dvojica. ()

borec999

Súhlasím s názormi Evil Phoenixa a J*A*S*M. Priemer, ktorý dokáže v pár momentoch vytvoriť nejaké to napätie a na zabitie jedného večera pri striedmej dĺžke 80 minút poslúži dobre. Postava Toll Mana nevyzerá smiešne ale ani ultra desivo, herci zahrali obstojne a twist v závere pôsobil na mňa trocha nasilu, i keď treba uznať že nie je nelogický či nezmyselný. Nechcem sa opakovať, ale musím: ak už film na túto tému, tak radšej spomínaný Dead End (Smrť prichádza v bielom)... Ten bol kvalitatívne o triedu inde. 3* a 58%. ()

dubinak

Jako vypadalo to zajímavě. Hodně mi to připomnělo Dead End, ale dokonce i dlouho zapadlý Plague Town. Atmosféra mohla být klidně hutnější. Nepříjemné to až tak nebylo, a ještě k tomu mám poslední dobou velký problém uchovat tyhle béčkové nesnaživé záležitosti déle v paměti. Člověk, co toho už viděl v hororové sféře kvanta nemůže být překvapen. Je tu snaha o pointu, o kterou jsem asi ani nestála, protože mi zkazila dojem. Ty hororové sekvence byly dobré asi dvě, a nezaujatě dávám průměr, byť spíš z respektu. Už by to chtělo z té Kanady nějaký lepší zářez. ()

Morholt

Řidič a jeho klientka přejedou bludný kořen a uvíznou na opuštěné lesní silnici. Po překonání vzájemné nedůvěry se musí postavit přízračnému Toll Manovi, který na ně má zálusk. Dokud to vypadalo, že se bude jednat o thriller, v němž bude šofér rafinovaně trápit pasažérku, neměl jsem problém. Herci jsou fajn, rozehrané je to slušně a dá mluvit o solidně budované atmosféře. Nicméně jakmile se na scéne objeví nadpřirozeno, jde to všechno ne snad úplně do kopru, ale do šedivého průměru určitě. Přílišná tmavost, přestane být plusem, ale začne vadit, samotný bubák se tu sotva mihne a vše začne být až příliš předvídatelné a v závěru i trochu nelogické. Nemůžu říct, že bych se druhou hodinou vyloženě pronoudil. Dívat se na ní dalo v pohodě. Ale našlápnuto to mělo mnohem lépe. 60% ()

Astaroth12

Včera som videl dva horory, ktoré krvou nešetril, ale i tak má nebavili, lebo ich technická stránka nestála za nič, nie, že by nemali i iné chyby. Tento po prečítaní obsahu sľuboval, že bude iný a aj bol. Tu zas tej krvi nie je skoro vobec, ale má iné prednosti. Sú tu skoro po celú dobu len dve postavy, ktoré si od začiatku neveria a cítiť, že na konci príde i nejaké prekvapenie. A prišlo aj keď celkom o prekvapenie ako také, ani nie. Musím sa priznať, že celý ten príbeh o nejakom vyberačovi mi pripadal, len tak umelo vytvorený, lebo už v tejto dobe sa dá ťažko niečo nove stvoriť, čo by bolo i originálne a aj zaujímavé. Technická stránka filmu bola slušná, lakačky boli obstojne a jedna z nich bola dozaista zdrvujúca. Film je hlavne o atmosfére. Sú tú ľudia, ktorý o sebe nič nevedia, prídu preludy a tmavý les. Prostredie a všetko okolo toho, ešte viac tú atmosféru, znásobovalo. Herci obstojní, len škoda, že hlavná hviezda Toll sa tu ukáže len sporadicky a to bolo, si myslím na škodu, lebo vždy keď sa ukázal, stálo to za to. Veľmi slušný psychologický thriller, ktorý má, ale len minimálne prvky hororu. Bohužiaľ. ()