Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doněck zničí výbuch atomové bomby. I když není jasné, kdo zaútočil, lze očekávat protiúder na předem určené cíle USA. Prezident Spojených států dostává pouze nótu, vedení SSSR odmítá jakékoli jednání a použije jaderné zbraně. I když by ještě bylo možné zabránit masovému nasazení vojenských potenciálů, začínají mít hlavní slovo generálové. Americký bombardér se vydává na území protivníka, kde má zničit strategicky nejvýznamnější cíl - sídlo vrchního vedení Sovětského svazu. (Warner Home Video CZ)

(více)

Recenze (20)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Film ktory prisiel tesne ale predsa neskoro, ked sa uz studena vojna poriadne oteplila. Napriek tomu to mohol byt zaujimavy film, pretoze ku podobnemu konfliktu asi môze dojst aj dnes, ale spracvanie ma nebavilo. Je to chladny a nudny sled scen v ktorych sa nazorne ukazuju proceduralne postupy ohladom toho, kto kde a kedy ma stlacit aky gombik, aby odpalil atomovku ako odplatu za atomovy utok a postavam sa to prilis nevenuje. Ryanovka Sum of All Fears na podobnu temu je ovela napinavejsia a kvalitnejsia. 4/10. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nevyrazny reziser Jack Sholder /renegati, Tajemne Zlo/ mal zmysel zivota. Jo, smrtelne vazne, bez prdele kazdy ma miesto na tej zemi. Tuna riesi medzinarodne politicke veci zo zaciatku 90. rokov, Sovietsky Zvaz, USA, nejake tie jadrove zbrane. Jo, tie jestvuju a spominane dva staty ich nahromadili suverenne najviac. Dokonca jestvuju i otcovia atomovych zbrani, len tak pre zaujimavost  u USA to bol Oppenheimer a u ZSSR Kurcatov. Pozeram, ze reziserovi Jackovi Sholderovi slubili ucast herci ako Powers Boothe /Sin City 2005, Con Air 1997/, Rebeka de Mornay /Ma me rad, nema me rad, Identity 2003/, Martin landau /Zlociny a Poklesky, Nevada Smith/, dalej este pan reziser zlanaril aj James earl Jonesa Star Wars 1977, 1980, 1983, Matewan 1987 a Cesta do Ameriky 1988/. Dostatok kvalitnych ludi, kvalitny scenar - vydalo na slusny nadpriemer  : 79 % ()

Reklama

triberpaddy odpad!

všechny recenze uživatele

Tak takhle trapnej brak jsem už dlouho neviděl. Máme prezidenta. Prezident je mrtvej. Nemáme žádnýho prezidenta. Máme dva prezidenty. Jeden je hodnej, druhej je zlej. Do toho tam komunikujou s partou výletníku ná bé-padesát-dvojce, která by vyhrála cenu maliny za tristní herecký výkon, každej se řídí jinými rozkazy a ještě si tam sladce vrkotá velitel s velitelkou. Je válka. Není válka. Je skoro válka. Není válka. Huráááááááá, happy end, ať žijí hrdinové. Tohle mohl natočit jedině křesťanský alkoholik po těžké mozkové příhodě. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Zhruba do poloviny stopáže jsem byl spokojen. Dobře to demonstruje nebezpečný proces nevyhnutelný eskalace, místy i děsivá atmosféra. Poté to jde ale z kopce, zabředne do stupidních hádek a ve vesměs otravný, nezajímavý dění někde v kokpitu. Průměrná TV produkce. Každopádně, svět dnes potřebuje nový pořádný film na téma nukleární válka (mrk mrk Denis Villeneuve). ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Už krátko po skončení druhej svetovej vojny sa začal vyostrovať nový globálny konflikt. Začala studená vojna. Svoje záujmy chceli presadiť dve svetové mocnosti. Na jednej strane stáli Spojené Štáty Americké so svojimi spojencami a na strane druhej bol mocný Zväz Sovietských Socialistických Republík a jeho vazalské štáty. Dve vojenské impéria na seba mierili atómovými zbraňami. USA versus SSSR. NATO versus Varšavská zmluva. Situácia bola mimoriadne napätá. Hoci aká maličkosť či nedorozumenie mohlo spustiť nukleárny holokaust. Film "Nebezpečná žiara" celkom vierohodne popisuje udalosti, ktoré mohli odštartovať tretiu svetovú vojnu. *** ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy románu z roku 1983 "Trinity´s Child" Williama Prochnaua. (Terva)
  • Ve filmu je možné vidět jedno ze čtyř letadel vyrobených pro Letectvo Spojených států amerických Boening E-4B. (Terva)

Reklama

Reklama