Chamtivá Carrigan zuří, když zjistí, že její otec odkázal veškerý majetek na dobročinné účely a jí nechal pouze starý dům. Když v záchvatu vzteku hodí závěť do krbu, objeví se tajné písmo s informací o pokladu, který je v domě ukryt. Kromě pokladu se však v opuštěném, strašidelném domě ukrývá také malý duch Casper, který marně hledá kamaráda. V televizi zahlédne psychiatra Jamese Harveyho a jeho malou dcerku Kate, která se Casperovi na první pohled zalíbí. Nenápadně navede Carrigan, aby si doktora, odborníka na terapii duchů, najala. James její nabídku přijme. Casper se pomalu sbližuje s Kate, vezme ji na noční let nad mořem a pak jí na starém majáku vypráví o sobě a o tom, že jako malý kluk neposlechl tatínka, nastydl a umřel. Z novin dívka zjistí, že jeho otec byl vynálezce, který vymyslel přístroj na oživování mrtvých, látky potřebné k oživení je však jen na jedno použití. Během halloweenského večírku, který se koná ve strašidelném domě, se každý dočká zasloužené odměny. (TV Nova)

jirikzaboj

Dívám se na to po letech a nejspíše v nostalgickém duchu ducha Caspera a jeho strýčků. Nevím, co přesně mě na tomhle filmu okouzluje nejvíc. Jestli je to ryze jednoduchý film, který má srdíčko na správném místě, zároveň dokáže odlehčit situaci svým nadčasový humorem a nebo svou dramatickou duší, která mě vždy dokáže v různých pasážích filmu rozplakat. Mám díky tohoto filmu odjakživa crush na Ricci a tenhle film zpustil moji oblibu v parodické duchařině a rodinných haloweenech. Na okraj musím ještě říct, že tento film má opravdu výjimečný soundtrack a řadím ho k jednomu z nejlepších od Hornera. “Can I keep you?” ()

JohnnyD

Občas príjemne zábavné, občas príjemne dojemné. Veľmi dobrí herci (Idle, Pulman, Ricci...), dokonalé cameá (Dangerfield, Gibson, ale hlavne Eastwood a AYKROYD!), absencia nudy a príjemný humor zaručujú dobrú zábavu. Silberling je skvelý režisér a pripravil tu temno zábavnú atmosféru. Efekty sú skvelé - tak akurát naivné. Sentimentálny a slzopudný koniec je peknou čerešničkou na záver. Zaručená spokojnosť, ale bláznivý sebaparodický seriál je asi lepší ;) ()

Kacitr

Malý ducháček Casper mi není cizí. Viděla jsem už několi verzí, ovšem tahle v čele s tehdy myslím šestnáctiletou Christinou Ricci je jednoznačně nejlepší. O filmu jsem si nic nezjišťovala, hlavně, že uvidím Christinu kterou mám moc ráda. Triky na svou dobu velmi vyvedené a o soundtracku který dokáže rozplakat ani nemluvě. Sto minutová stopáž uteče tak rychle, až vám bude připadat neuveřitelné že běží závěrečné titulky. Příběh na mě obecně zapůsobil moc mile a jen co budu mít možnost, zase se na něj podívám. Jediné co bych vytkla moc urychlený konec. Jinak bezpochyby 85%. ()

dr.fish

Kdysi dávno na premiéře se mi film docela líbil. Bohužel čas mu spíš uškodil a nestal se z něj nadčasový hit jako z Addamsovy rodiny nebo Ghostbusters. Překvapilo mne po letech, kolik slavných hvězd se ve filmu doslova mihlo. Christině Ricci bylo v Casperovi patnáct let a už byla úctyhodným objektem pro chlapy. Filmu chybí tak nějak šmrnc, místy už už začíná být zábavný, aby za malou chvilku začal být zase úplně obyčejný. 60% ()

Blazkowicz

Casperovi jsem nepřišel na chuť ani když jsem byl malý debil a od té doby se nic nezměnilo. Už v dětství mi to připadalo až moc "dětské" (docela paradox), takže nic pro mě. No a teď nebyla moc velká šance, že by se mi to snad začalo líbit. Je to všechno udělané docela fajn a děckám se to určitě líbí, ale prostě to není moje krevní skupina. 2+* ()

• První animovaný film, kde je postava, podle níž se film jmenuje, počítačově animovaná. (HappySmile)
  • Pro scénu, kde Casper vytáhne Kat z okna a vezme ji na maják, měla Christina Ricci kousek řemínku přivázaný k zápěstí, aby to vypadalo, že jí táhne duch. (rafix)
  • Rekvizity, které byly použity při natáčení, jsou vystaveny v Universal Studios v Orlandu na Floridě. (HappySmile)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem