Strašák

• Česko Vraždící duch (neoficiální název) (více)

Zločin koncentrovaný v zrcadle má takovou sílu, že dokáže nejen zabíjet, ale i donutit druhé, aby zabíjeli? Při tomto filmu se nebudete nudit. Musíte ho vidět do konce. (Euro Video Film Informace Praha)

POMO

Ulli Lommel je podivín, miluje tajúplnosť a má šialené nápady. A to je v hororovom žánri zlatá kombinácia. Jeho The Boogeyman je mysteriózny, pomalý, silne atmosférický horor, ktorý si požičiava námet Carpenterovho Halloweenu a zaobaluje ho do psychedelika Daria Argenta. Režisér akoby čítal medzi riadkami, často ukazuje to, čo nám inde ukázané nie je, a naopak vynecháva klišovité doslovnosti, ktoré by práve boli skutočným spomalovačom rozprávania. Bizarný film, pri ktorom sa nebudete báť ani lakať, ale na ktorý budete buď v delíriu čumieť s otvorenou pusou, alebo sa pri ňom unudíte k smrti. Produkčne lacná, no režijne, scenáristicky, obrazovo i hudobne mimoriadne pozoruhodná záležitosť. S týmito parametrami podobná Phantasmu Dona Coscarelliho. Moje 4* sú tak trochu guilty pleasure. ()

Koly

Lommel si u mě svým THE DEVONSVILLE TERROR (který mimichodem vyšel společně na dvd právě s THE BOOGEYMAN) zrovna nešplhnul, ale já rád dávam druhou šanci a musím říct, že si Lommel se všemi námitkami, které jsem na jeho adresu měl, vytřel prdel a totálně mě uzemnil. THE BOOGEYMAN těží ze slušného nápadu, tísnivé atmosféry a poměrně dobře zmáknutých gore detailů. Hodněkrát mě tam znepokojoval strašák až přílišné podobnosti s Carpiho mistrným zářezem HALLOWEEN, ale naštěstí se zavčasu vydal STRAŠÁK svojí vlastní cestou. Konec naznačoval, že Lommel chystá pokračování a jak jsem se díval do jeho režijní filmografie, tak se tomu tak opravdu stalo. Už se těším a po druhém dílu se určitě poohlédnu. Stojí to za to. ()

Campbell

Rozhodně bez debat nejlepší film Lommela. Bál jsem se jak čert kříže. Od tohohle rádoby režiséra jsem viděl asi 5 filmů a všechny byly strašný sračky bez špetky inovace či talentu. No ale nadešel čas abych Lommela poznal z jeho starších filmů(těch 5 předešlích filmů byly z roku 2000 a výš) no a teda můžu říct že to nakonec nebylo vůbec špatné. Je tu sice cejtit Lommelova zpomalenost v některých záběrech, strašně pomalej rozjezd, ale o to více se snažil o atmosféru která se dala krájet. Jen škoda že ústřední dvojice mě celkem štvala. Příběh je celkem dobrej a nápad se zrcadlem je fajn. On by tenhle film mohl být daleko lepší a sakra on na to měl, ale díky tomu že film je strašně pomalej tak to dost sráží. Což se u některých diváků nemusí vyplatit. Naneštěstí to není katastrofa jak jsme zvyklí. ()

pornogrind

Moc jsem si od toho nesliboval ale nakonec to zase tak špatný nebylo. Právě naopak. Minulosti neutečeš a dřív nebo později tě stejně dožene. Svý by o tom mohli vyprávět sourozenci Lacey a Willy. Vlastně jen Lacey protože Willy už přes 20 let od chvíle co zabil(ubodal) milence své matky nepromluvil. Vše tu má spojitost s rozbitým zrcadlem které uvolnilo ducha zabitého milence matky kterej si po 20 letech jde pro pomstu. Místy slušná mrazivá atmosféra, skvěle zvolená hudba která atmosféře ještě víc dopomáhá a pár povedených gore scén díky kterým se snímek ve svý době dostal na listinu videonasties. Lepší 3hvězdy ()

PetrPan

Matná  vzpomínka z dávných dob jednohlasého dabingu, kdy jsem tohohle Strašáka viděl poprvé,  přetavena v další projekci a s určitými výhradami velká spokojenost.  Kladem jsou rozhodně nenapodobitelná syrová osmdesátková atmosféra, vynikající hudební motiv připomínající Vymítače či Horor v Amityville, byť tedy dosti nadužívaný a samotné útoky neviditelného zabijáka, není jich moc, ale jsou nápadité a brutální. Scénář je pak pravda docela slabý a postavy nejednají jen hloupě, ale mnohdy jakoby vůbec a jen tam tak stojí, případně sedí,  nevěda co dělat či říkat a odpovídá tomu i  odfláknuté  a uspěchané rozuzlení. V rámci žánru a rozpočtu ale trochu zbytečně podhodnocená zapomenutá perla, tak za čtyři. ()

• Suzanne Love a Nicholas Love, kteří ve filmu hrají sourozence, jsou bratr a sestra i v reálném životě. (Chatterer)