ondrula

No tak jsem se přiměl podívat se na tuhle kultovku, která mě dlouho míjela a musel jsem se fakt snažit, abych to dokoukal. Všeobecnou oblíbenost filmu nechápu a hlášky z něj, kterými mě častuje celé širé okolí, mi připadaj dost ubohý. O čem ten film vlastně je? Banda zpovykaných fracků jede se školou na hory a snaží se za každou cenu ožrat, což jim znemožňuje věčně nasraný Brzobohatý. Aby měl film nějaké poselství a uměleckou hodnotu, je do něj násilně naroubována myšlenka mravního opanování (spíš onanování) a vzdoru jednotlivce. Když to John psal, asi netušil, že ho za 30 let bude nemravně popásat skřehotavý zmrd Bárta. Výsledkem je podivuhodnej cajdák o harantech, kteří dělají problémy a kecají kraviny. Dětští herci přehrávají jak blázen a Duchoslavovi bych dal nejradši šutrem do držky. Jednu * dávám navíc za atmosféru 80. let. ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Jedeme zkratkou, pánové. Je to sice dál, ale zato horší cesta.     Tak toto je silne nostalgická záležitosť, preto tak vysoké hodnotenie, hoci objektívne to má do 4 hviezdičiek dosť ďaleko. Keď sa na to človek díva dnes, už vyskakujú viaceré nedostatky, ako dosť pitomá hudba (niečo medzi "Bob a Bobek" a "Křemílek a Vochomůrka"), strojené dialógy (decká rozprávajú pekne rad za radom) a podobne. Ale na druhej strane aj z dnešného pohľadu musím uznať, že herci hrajú veľmi slušne, hlavne všetci traja chalani, Brzobohatý, veľmi príjemne ma prekvapili mladé herečky Freimanová a Jeníčková. A hlavne, stále je tam tá vzrušujúca a veľmi autentická atmosféra mládeže na lyžiarskom a v závere to dokonca veľmi úspešne hraje aj na dramatickú nôtu. ()

Senfi

Skvělý komedie, kam se na to hrabou Snowboarďáci. Ale nejlepší byl steje Suchánek s těma svejma jogurtovkama a jak se tam pak válel v tom sněhu..:o) ()

spiritus

Vrátil jsem se na lyžák.Sice pouze myšlenkama, ale tento film to ve mě vždy evokuje.Krásné vzpomínky na beztarostné mládí, plné holek a bujarých večírků. Povedené dílo. ()

baxiii

Docela dobrá česká komedie. A ve srovnání s těmi dnešními, byla přímo geniální. Vydrž Prťka! Vydrž! ()

Delaney

Vememe to zkratkou, je to sice delší, ale za to horší cesta... Film plný nestárnoucích hlášek a mladých dnes stárnoucích hvězd... 95% ()

Ollie235

Jak tak koukám, tak my byli na lyžáku ještě docela slušní :) Co se filmu týče, příjemná komedie se spoustou hlášek. Ideální na zimní sobotní večer. Z herců výborný především Suchánek, ale mnohé holky tady působí až moc uřvaně a to začne po nějaké chvíli silně vadit. I tak ale výborná klasika a pohodové 4*. ()

matmanX

Nikdy jsem nepochopil obrovský úspěch tohoto filmu. Na komedii tam není moc povedených vtipů a komických situací. Na nějakou hlubší sondu do života teenagerů je to příliš krátké a není tu dostatek prostoru na vývoj postav. Zajímavého příběhu se divák taky nedočká, protože jde jen o sled typických situací na lyžáku a chybí silnejší dějová linka. Ani stylem film příliš nevybočuje z desítek soudobých teenagerských dramedií. Zkrátka nezajímavá nuda. ()

Garch

herci a neherci v celkem dost vtipném popisu středoškolského lyžáku (nejtrapnější situace zapadají do vzpomínek) ()

El Loco

Príjemná spomienka na „časy minulé“. Film, ktorým sa zjavne inšpirovali Snowboarďáci. Úprimne – tí nedosahujú ani 20% jeho kvalít. SAM pôsobia oveľa vierohodnejšie a reálnejšie. Herci sú tak isto oveľa lepší. Na takého Michala Suchánka sa stačí len pozrieť a už mi je do smiechu. ()

thunnus

Dobrá komedie pro páteční večer. Viky Cabadaj a spol. vždy pobaví. Místy jsou i vážnější pasáže a filozofování Radka Převrátila mají něco do sebe. ()

poet

Takto asi vypadali tínedžerské komédia v minulosti. Dnešný "rafťáky" a "snouborďáky" tomu nesiahajú ani po členky. ()

tom.cube

"Kultovnost" tohoto snímku mě nějak minula. Tupý "Sněženky", nabouchanec Viky a další slizouni, snad až na mladýho Suchánka. Jinak to zřejmě vnímala tehdejší generace, která tu teď melancholicky hází nejvyšší hodnocení... ()