Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Český film o lásce, vášni a nenávisti královny Kunhuty a Záviše z Falkenštejna... Čechy, polovina 13. století. Českému království panuje Přemysl Otakar II. (F. Němec), jenž připravuje politicky motivovaný sňatek s vnučkou uherského krále Kunhutou (H. Maciuchová). Na slavnosti v královském paláci se Kunhuta setká s pohledným českým šlechticem Závišem z Falkenštejna (R. Brzobohatý), kterého poznala už doma v Uhersku. Oba se do sebe zamilují, avšak své lásce pochopitelně nemohou dát průchod. Po deseti letech stojí Záviš na straně odbojné české šlechty, z níž má král obavy. Přemysl dá proto zpupného Falkenštejna vypovědět ze země. Sám vzápětí čelí papežské klatbě a hrozící válce s císařem Rudolfem I. Habsburským. Schyluje se k bitvě na Moravském poli. A tehdy se královna Kunhuta rozhodne vzít věci do svých rukou... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (39)

Čtec 

všechny recenze uživatele

Velmi slabé, přinejmenším vzhledem k tomu, kdo všechno tu účinkuje ("hraje" by bylo ve spoustě případů příliš silné slovo). Co mne ale fakt pobavilo - kostýmy se super nášivkami erbů. Alespoň jeden takový bych chtěl taky mít, mohl bych se pak zúčastnit třeba nějakého LARPu. Pokud by mne s tím tedy nevyhodili, protože i tam by to byla dost bída... ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Velké zklamání, tak velké, že mám obzvlášť při pohledu na to skvělé obsazení chuť použít ono známé rčení o pletení biče z... víte čeho. Karelu Steklému se totiž Hra o královnu nepodařila ani napsat, ani natočit. Děj nejen že si s historií dělá, co chce, ale navíc je zcela nepochopitelný, výprava je na první pohled bohatá, ovšem na druhý pohled bijí do očí především až kýčovitě barevné kostýmy, hudba Ladislava Štaidla sama o sobě není nejhorší, ale nehodí se, no a "komická" dvojice Václav Sloup a Václav Štekl, kteří se celou dobu chovají jako postavy z nějakého středověkého Švejka, aby nakonec jeden z nich doopravdy pronesl trochu upravný Švejkův výrok... To bylo velké peklo. O ostatních hercích a herečkách platí, že kdyby stejné role hráli v dobrém filmu, mohla to být špičková záležitost. Takhle šlo pouze o mrhání talentem. ()

Reklama

elizabeth_ba odpad!

všechny recenze uživatele

Z filmu jsem byla tak vytočená, že mi nezbylo nic jiného než dát odpad. Bez jakékoli pochybnosti! Na byť jedinou hvězdičku to není ani přes slušný herecký obsazení, včetně Martina Růžka v roli římského krále Rudolfa, který byl v pozdějším věku v charakterních rolích nepřekonatelnej (Růžek, ne Rudolf, i když ten asi taky :-)). A Brzobohatý jako Záviš? Ani omylem!! Fuj! Prostě nemám slov...Ať si filmaři prasí nějaký jiný dějiny než naše... Doslova mě nadzvedla Přemyslova hláška z filmu: "Štve je Rudolf, vadí mu můj rozvod s Markétou..." Film ignoruje i ta nejzákladnější historická fakta (ta jsou pro zájemce k nahlédnutí tady). Pochybuji, že by si režisér nebo scénárista přečetli cokoli z té doby, možná tak román “Železný král a páni z Růže”... ()

Jungolink 

všechny recenze uživatele

Přistupte blíže: polonahý Záviš z Falkenštejna rybařící v řece! Hysterická Arpádovna Kunhuta! Přemysl Otakar II. ve stylu „něco chci, ale vůbec nevím co, ale chci to hned“! Chronicky zrazující Milota z Dědic! Chronologie alá „deset let sem, deset let tam, nám už je to všechno jedno“! Čeští vojáci v džínech a barokní relikviáře! To vše a ještě více zříte v tomto veledíle československé kinematografie! ()

Kimon

všechny recenze uživatele

Nechápu, proč si TEN, kdo psal tzv. "oficiální text distributora" řádně a zodpovědně nenastudoval české dějiny 13. století. Kdyby se tak stalo, bylo by psáno v oficiálním textu distributora toto: .... o lásce českého šlechtice Záviše z Falkenštejna ke královně Kunhutě Uherské, vdově po českém králi Přemyslu Otakaru II. . Kunhuta byla česká královna a v Uhrách jen prožila své mládí. Vážně, ten internet snese opravdu všechno? Původní text distributora nedává správný smysl a naznačuje, že Záviš miloval Kunhutu ještě dříve, než se provdala za Přemysla Otakara II. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Naposledy před kamerou dětská hvězda Roman Čada. (M.B)
  • Filmovanie snímky Hra o kráľovnú prebiehalo na hrade Švihov a na hrade Křivoklát. (dyfur)

Reklama

Reklama