Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Společně se zapsali do dějin argentinské kriminalistiky. Dva muži, dva milenci, dva zločinci. Společně s komplicem přepadali a vykrádali banky po celé zemi. Byli nepolapitelní a zůstávala za nimi temně rudá krvavá stopa. Nakonec však i oni narazili. Během akce dojde k divoké přestřelce, v níž je jeden z lupičů zraněn. Poslední šance spočívá v útěku do Uruguaye. Na cestě však potkají prostitutku Giselle a ta jim zlomí vaz. Svoboda je příliš daleko. Snímek byl natočen podle skutečných událostí, jež se odehrály v Argentině v roce 1965. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Rybizek 

všechny recenze uživatele

První 3/4 filmu byly opravdu úmorné, až posledních několik minut trvající velmi akční přestřelka stojí za shlédnutí. Ale vzhledem k tomu, že je to natočeno podle skutečné události a jedná se o poněkud choulostivější téma (trochu mi to připomínalo Almodóvara :), které velmi okázale převedl na plátno, tak si to ode mě těch 39% zaslouží. ()

fredisek 

všechny recenze uživatele

Maravillosa! Někoho milujete a možná právě proto ho podvádíte. Honí se za vámi policie ze dvou států a vy stále věříte, že uniknete. Slibujete si lepší život a zatím se hrabete v marastu a zjišťujete, že sůl nad zlato. Příběh zajímavě protíná vztahy hlavních postav s klasickou gangsterskou zápletkou. S latinskoamerickým temperamentem doslova vyřvává otázku o tom, co vlastně ve svém životě řešíte? Sami sebe, nebo svoje problémy, nebo obojí? A co když se to všechno prolne? Pak přijde epické finále, které vám nedává dvacet minut dýchat (jak aktérům, tak divákům). Stylové a přitom civilní drama, které ukazuje, že vztahy jsou vždycky potíž, ať jste pacifista, nebo grázl. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Argentinská gay macho gangsterská balada. 1) Šedesátá léta minulého století. Stále živý peronismus i příchod nových osvobozujících ideí, jež symbolizuje dobová pop music. Ricardo Piglia píše svou novelu Plata Quemada v roce 1997, novelu reflektující skutečné události, které se odehrály v průběhu šesti týdnů v Buenos Aires a skončily v sobotu 6. listopadu 1965 v Montevideu._____ 2) Film ovšem není pouhá gangsterka. V druhém plánu se rozehrává fascinující vášnivý gayovský vztah, jemuž kriminální charakter filmu a mravní relativismus hrdinů tvoří jenom nutný kontrapunkt. Film není ani o gangsterech ani o homosexuálech. Je o vášni, kterou hrdinové nezvládají, se kterou si nevědí rady, kterou se nechávají zmítat. Chování všech tří hlavních postav (nejen schizofrenika Angela) je nevypočitatelné, všichni neustále lavírují na hranici života a smrti, cti a zrady, lásky a nenávisti._____ 3) Výborná hudba, zajímavý střih, výborní herci (los mellizos jsou skutečně chvílemi nerozeznatelní), výborná atmosféra snímku. Nejenom homosexuálům garantuji výborný filmový zážitek. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Latinskoamerická variace na Bonnie a Clyde s krapet pozměněnou titulní dvojicí, ze které se vzhledem k silnému námětu dalo stoprocentně vytěžit více. Příběh je sice kvalitní, ale místy neskutečně zdlouhavý a jisté úseky jsou naprosto zbytečné. Herci jsou sympatičtí, ale nešikovně si podobní, takže jsem někdy až po chvíli přišel na to, jestli jde o Angela nebo o Neneho. Zkrátka potenciál zde byl očividný, ale ve výsledku jde jen o lehce nadprůměrné krimi drama. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Gangsterka podle skutečné události z 60.let mi většinou připadala jako záminka k ukazování lidské zvrhlosti a vztahu dvou lupičů-sodomitů. Tento formálně dobře natočený film v závěru vyznívá jako rafinované podobenství současné revoluce, která probíhá v euro-americkém světě. Prachy - sex - sodomie! Dvě hvězdičky je třeba dát za umění, Marcelo Piñeyro má bezpochyby veliký talent, (nicméně stopáž by se jistě dala zkrátit na 2/3), bohužel obsahové kvality film nemá, ba naopak, jde o závažné zápory. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama