Podvodníci Pepan (P. Nárožný), Jára (K. Heřmánek) a Marcela (N. Konvalinková) opět plánují nelegální kšeftíky. Pepan se snaží koupit koně a tato okolnost ho svede dohromady s mezinárodním gangem, který chce přes Československo pašovat brilianty – právě pomocí koně. Barbara (J. Bohdalová) opět přemluví Pepana ke společné akci – krádeži peněz pro výplaty v podniku Strojstav. Akce se sice zdaří, jenže Pepan z ní opět nic nemá, neboť Barbara na něj připravila další podraz… A tak zbývá otázka – na co vlastně Pepan potřeboval koně? (Česká televize)

Davej

Horor. Jedná se o film z TV série, která má sice velmi dobré obsazení, ale bůhvíproč je to k nekoukání. Už z těch barev se člověku dělá špatně. Na co to točili? Na toaleťák? Je to pravděpodobně pokus o humorné ztvárění těžkého života galerky v naší jinak spořádané socialistické společnosti, jenže... No škoda slov. Jestli chcete vidět špatný film, tak tohle je opravdu dobrá volba. Enjoy. ()

Paity

Další z řady filmové ságy Bla bla, šéfe! Tentokrát Patr Nárožný zamíří do bysnysu s koňmi. Do toho ještě záměna koně, diamanty a tenhle propletenec má být komedií. Bohužel však není. ()

Kovaja

Jára opět exceluje, tak jako v každém díle.Jeho záliba pro koně je moc milá,,vlastně on sám je pořádný kůň.:-)) To jak s Pepanovou partou vydrbe Barbara je do nebe volající a chce to pořádnou odvetu. Jen se Pepanovi divím že s Barbarou jde do dalších kšeftů, když je to mrcha která se vždycky přifaří a pak slízne smetanu. Pepanovi party mi bylo líto ()

BigBang

Tento díl mi vizuálně a atmosférou připadal už spíš jak z doby po převratu. Cizinci, diamanty, dolary, koně, auta, chlapi s culíkem, divné oděvy, pohoda - zas jeden film, který mi umělecky potvrdil názor, že ta vekslácká doba plynule začla před převratem a pokračovala po něm. Po starosvětském podsvětí malých podvodníků tu moc nezbylo. A paní Konvalinková se zde již poněkud vzdálila té drobné dívce... Jen by se tam pořád nemusela porouchávat auta. ()

Nocturno culto

Chudák Pepan snad nikdy nekápne na kšeft, ze kterého by něco měl, tady už to vypadalo slibně ale Jára to svou demencí úplně zničil.Jeho scéna s naháněním uprchlého koníka je skvělá - počkej, tak řikám Ti počkej ..:-) .. ()

ostravak30

Předposlední díl je vcelku vtipný. Hlavním dílem humoru přispívá převážně záměna Pepana s člověkem, který dokáže sehnat koně. Pak také Jára na dálnici nahánějící koníka. Ale i hlášky. "Je to krásný kůň." "A kdybyste viděl ty hlavy." "Ty maj vepředu, ne?" Největší podíl na legraci tak má hlupák Jára. Neřekl bych, že je to vyloženě největší švanda, ale také určitě to není nejhorší díl série. Po dvou slabších kusech je to ovšem stará dobrá kšeftařící parta. ()

subic

Šéfové počtvrté a tentokrát je zase Barbara (Bohdalka) převeze, teda hlavně Pepana. Nějací Holanďani pašují přes Československo diamanty a chtějí je propašovat v útrobách koně, kterého tu chtějí koupit legálně i s dokumenty na export. Ale to by nebylo ono, kdyby se k tomu nepřipletl Jára, Pepan i Barbara. A Marcela (Konvalinková) se tu už celkem zakulacuje, za těch 7 let od prvního dílu už je skoro 2x taková. Takže Pepan sehnal 2 koně, s jedním Jára běhá po dálnici, to je asi nejveselejší scéna. Smutné je, že ty diamanty kůň vyzvrátí a Pepan je nevědouc hodí na dno řeky. A opět tu je taky oblíbený podnik Strojstav, Pepan v převlečení okrade účetní vezoucí peníze na výplaty a toho pak zase obere Barbara jako vždycky. ()

Pitryx

Tak tohle už bylo trošku slabší než všechny tři předchozí filmy, ale stále je to na velmi vysoké úrovni. Je sice znát nedostatek peněz, ale ten je viditelný i ve všech předchozích filmech. Vmíchání mafiánů a pašeráka do naší země si myslím věci moc neprospělo. Ne, že by to bylo vysloveně špatné, to v žádném případě, ale prostě to bylo slabší, no. Přesto snímeček doporučuji. ()

honzic

Ohromný spád oproti prvním třem dílům, přestávka zjevně neprospěla, méně kvalitní herecké výkony, kamera, scénář i režie, je to asi točené narychlo a kvalita zásadně utrpěla, humor téměř schází a děj je stále nudnější. Hodnocení: 40 % ()

sci

Až moc velký tlačení na pilu ve smyslu akčnosti. Vytrácí se tím ta nadsázka která dělá ze starších dílu skvosty. ()

Ware

Na moje prekvapenie sa jedná o príjemnú a znesiteľnú komédiu. Hercom nie je čo vytknúť, boduje najmä Heřmánek a nejak zvlášť mi nevadili ani Bohdalová a Konvalinková, ktoré inak moc nemusím. ()

PORTER44

Docela dobrá komedie s dobrým hereckým obsazením,pár scén dost dobrých a vtipných.Další díl se zajímavými podvody P.Nárožný to hraje skvěle. ()