Podkladem filmu režiséra Jaromíra Borka Výjimečná situace byly skutečné události: požár pražské Lokomotivky ČKD před několika lety a následné zajištěni náhradní výroby. (oficiální text distributora)

vitekpe

...a inzenyrku a mistopredsedkyni ZV ROH hraje krasna Lucie Zulova. Proc hral hlavni roli (nebo skoro hlavni) zrovna polak Jerzy Zelnik jsem nepochopil...dle meho to bylo bezduvodne. ()

Radek99

Strhující dokudrama o tom, kterak se za komára plnil pětiletý plán. Překvapivě šlo však až o 7. pětiletku. Napětím jsem chvílemi zapomínal dýchat... ()

Big Bear

Tak zase jednou první a zase u majstrštyku... ! Tedy na pětaosmdesátej taková agitka, no potěš! Z důvodu odrazení potenciálních diváků nastíním děj. Nebudu spoilerovat a skončím v nejnapínavějším i když vlastně ono to napínavé vůbec není... Ono je to vlastně o ničem... V Praze vyhoří Lokomotivka ČKD, kde vyrábí vlakové motory E310. Fabrika komplet lehne popelem a s ní se zastaví prakticky celá výroba. Je ohrožen trh a slíbené dodávky motorů do SSSR... Vedení svolá ředitele všech fabrik s podobnou technologií výroby a žádá o pomoc a převzetí výroby z Lokomotivky. Nikomu se do toho nechce, většina ředitelů neplní plán u vlastní výroby a zakázku další fabriky nechce brát. Vyjma jednoho starého ale ambiciozního ředitele v Horní Dolní (František Řehák). Ten se rozhodne pomoci a přesune výrobu do své fabriky. Musí zrušit závodní dovolené, najít ubytování pro montéry z Prahy a někam do už zacpaného závodu nacpat celou výrobní mašinérii z Prahy. Bdí nad ním UV KSČ a vedení z ministerstva a vlády (také neustále zdůrazňuje jak pomůže když bude třeba). Řehák všechno navalí na mladého náměstka, který je perspektivním kádrem (abych užil mluvu té doby) a snad i budoucím ředitelem. Ten má svých starostí nad hlavu nejen ve fabrice, ale i v osobním životě. Ač ženat a s dětmi, nabrkne si mladou inženýrku z fabriky se kterou randí kdykoliv má čas. Nakonec se z toho celého sesype a poté co Řehák odmítne reorganizovat závod, udá jej hospodářské kriminálce. Ta nic nenajde, ale Řehákova důvěra v náměstka je otřesena... VB mezitím zjistí, že požár v Praze byl založen úmyslě a možný žhář odejl s montéry z Prahy do Horní Dolní... No děs běs. Je to napínavé že jo ? :-)) !!!! --------- Nechápu 4 hvězdy uživatele PatoP a Pikurky. Buď taky zapálili nějakou fabriku nebo nevím... Já dávám jednu ethylénovou láhev a to jen za ten efektní požár na začátku filmu. * ()

argenson

Hned na počátku tohoto neuvěřitelného dramatu z výrobního procesu se soudružka manželka od soudruha ředitele dopustí hlášky na hranici sabotáže: "Škoda, že neshořela ta tvoje fabrika, aspoň by byl klid." Po efektním entrée už se jenom mluví, plánuje a schůzuje. A k jednomu z předchozích komentářů bych dodal, že angažmá Jerzyho Zelnika rozumím. Byl totiž velmi podoben Janu Třískovi, který tehdy jak známo pobýval protizákonně za hranicemi Československé socialistické republiky. A jako náhražka za Třísku se Jerzy Zelnik evidentně hodil soudruhu režisérovi do role soudruha kurevníka. ()

vox_populi

nadpriemerne pútavý film, mapujúci problémy s rozšírením výroby a zároveň poskytujúci dobrú analýzu medziľudských vzťahov...film ale trpí obsadením druhotriednych hercov v hlavných úlohách...za výbornú úvodnú sekciu mapujúcu práci hasičov pridávam jednu hviezdičku ()