Soukromý detektiv a ženami obletovaný krasavec Cody Abilene má svou loď, kde i bydlí a před kterou na matčinu počest – zabil ji železniční vagon – postavil kulisu s nápisem Malibu Express. Má přítele Douglase Wiltona, který se mu zmíní o problému nezákonného skupování amerických počítačů, které končí v Rusku. Zdá se, že by s tím mohla mít něco společného rodina Lillian Chamberlainové. Zde se začne vše zamotávat a Cody se to pokusí rozlousknout. (oficiální text distributora)

dr.fish

Řekl bych jen toto: film je prokazatelně vrcholem americké kinematografie, která se v té době ubírala evidentně tím správným směrem. Až pak se něco zvrtlo. Tento film je ale tak blbý až je geniální, plný povolných ženských, pěkných aut a vůbec všeho, co si běžný chlap může přát. A navíc ten volnomyšlenkářský přítup, ten mě fakt dostal. Paráda! ()

mira007

Osmdesátkový béčkový krimi akčňák o soukromém detektivovi Codym, který jezdí DeLoreanem a lepí se na něj playmates každým krokem, tak pátrá po překupnících výpočetní techniky. Něco co vypadá jako levná parodie na Jamese Bonda nese nezaměnitelný rukopis režiséra Andyho Sidarise, který udělal díru do světa žánrem Bullets, Bombs and Babes, což asi v době před internetem a jednociferným počtem celostátních televizních kanálů mohlo fungovat. ()

dopitak

Šílená ptákovina, u níchž by nevadila kolegy zmiňovaná hromada erotiky, ani lehce přitroublý detektiv Cody, jako spíš fakt, že se tahle nepovedená parodie bez návazného scénáře tváří zcela vážně a snaží se divákovi vnutit, že je akčním filmem. Nedokoukáno, proto bez hodnocení, které by ale neatakovalo ani druhou hvězdu, ()

vitekpe

A zase jeden z tech filmu, kterym musite dat jedno z extremnich hodnoceni (at uz odpad nebo plny pocet). Je to vlastne porno z 81 roku, kde nejsou zadne opravdove pornosceny, ale jen ta omacka kolem. Vesela muzika, velky nadhled a spousta zdravych, polonahych lidi. Do toho jakoze pribeh, jak nejaky soukromy detektiv (nebo spis parodie na soukromeho detektiva) neco vysetruje. Ale to opravdu neni podstatne. Vubec netusim kam tenhle film zaradit...pro zkusene divaky to ma svoje kouzlo, a me to pobavilo perfektne. :-))) P.S.: je tam taky plno peknech aut, vcetne De Lorean DMC. ()

Joe321

Koudy, ultimátní svůdník, na kterého se baby lepí po davech a zbraň mu kope, i když nevystřelí. Lehce erotické béčko s poctivým béčkovým dabingem. Hromada úžasných scén, které mě často nahlas rozesmály. Jako například když nasednou do auta, v patách jim je vrtulník a ženská na něj okamžitě vyvalí poprsí. -"Vidim samý kozy. Dej je pryč, nic nevidim!" ()

• Hughovi Hefnerovi sa film nepáčil. Vyčítal režisérovi Sidarisovi, že v celom filme len behajú nahé ženy, potia sa a strieľajú. Chcel od neho, aby do filmu pridal malú romantiku. Ten mu povedal, že on nerobí malú romantiku. Robí akčné filmy, v ktorých sa ženy trochu potia a potom nakopávajú mužom zadok. (Real Tom Hardy)
  • Do filmu mali byť obsadení aj tzv. Barbarian Brothers, čiže Peter Paul a David Paul. Zabudli však, kedy je deň natáčania, a preto sa na pľaci neobjavili. Sidaris ich preobsadil už hneď na druhý deň. (Real Tom Hardy)
  • Protagonista vo filme riadi oranžové Delorean DMC-12. Malibu Express vyšiel tri mesiace pred filmom Návrat do budúcnosti (1985), vďaka ktorému sa DMC-12 stalo jedným z najikonickejších áut vôbec. (Real Tom Hardy)