Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

Divočák 

všechny recenze uživatele

Poctivé béčko počátku 90. let. "Obojek" v podstatě jen chytře vykrádá jiné žánrové klasiky - "Běžící muž" s Arnoldem Schwarzeneggrem a "Věznice Fortress" s Christopherem Lambertem, ale přidává k nim originální prvek v podobě obyčejného a civilního hlavního hrdiny v podání starého a obtloustlého Rutgera Hauera. Ten tady plní roli dokonalého naivního antihrdiny, který neustále někomu skáče na špek, chybuje, tahá za sebou dvoutunový zadek a chodí oblečený v košily barvy omalovánek. Nedá se sice říct, že by se tím film vyloženě zkvalitnil (přeci jen mám asi radši "coolery" typu Arnolda nebo Lamberta), ale rozhodně tím přináší něco nového. Zbytek (kamera, režie, scénář, výprava...) je sice béčkový průměr, ale jako celek nenudí a vaše mozkové buňky taky nijak zvlášť trpět nebudou. ()

Luk80 

všechny recenze uživatele

Rumělka, slonovina, brčál, obojek a ukradené diamanty. To jsou základní poznavací znamení tohoto už skoro zapomenutého snímku. Moc se mi líbil Basil Wallace v roli hlavního mazáka věznice. Ty jeho záporné oči. Mnohem lepší byl samozřejmě v Seagalovce - Muž s cejchem smrti. Mimi Rogers to moc s krátkými vlasy seklo. Danny Trejo je klasik. Není snad film začátkem devadesátých let z prostředí věznice, kde by se neobjevil :-) ()

Reklama

SenFlxr 

všechny recenze uživatele

Tahle hovadina mě vždycky rozesměje, ne tak samotný film ale spíše to, že si vzpomenu když jsem jej viděl poprvé. Bylo to někdy minulý rok (2009) a listoval jsem pořadačem dvd u jednoho kamaráda. Narazil jsem tam na Obojek a zeptal jsem se ho co to je. "No starej dobrej Obojek" "To je bezvadnej film! " Tak jsem si ho půjčil a když jsme ho s bratrem dokoukali, podívali jsme se na sebe a jeden z nás řekl: "Starej dobrej..." a už jsme se smáli. Podobnou zkušenost (doporučení hovadiny) mám i s filmem Nahota na prodej, ale tam jsem moc neočekával, neb jsem ho viděl již jako dítě. Ale teprve u druhého zhlédnutí jsem se pořádně pobavil. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Nebudu si hrát na kritika, tohle je jeden z filmů mého mládí a i po letech po čertech zábavný. Rutger Hauer je zrazen při loupeži nejlepším kamarádem a svoji dívkou, třikrát střelen a skončí v kriminále. Na krk má obojek a nesmí se vzdálit na 100 yardů od druhého obojku, jehož majitle je neznámý. Poté co si projde klasickou šikanou od správce, místního drsňáka a podaří se mu utéct s nedobrovolnou společnicí, vydávají se na dlouho cestu za diamany v patách s policií i chamtivým exkumpány. Obojek má spád, skvělé cynické hlášky, pohodovou atmosféru a pár infarktových situací založených na tom že se dvojice nesmí vzdálit na sto yardů od sebe. Prostě takové pohodové oldschool akční/sci-fi béčko. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Nenáročné béčko, které mě hlavně v první části, kdy hlavní hrdina tráví nucený pobyt ve vězené, dost bavilo. Tušil jsem že se bude pokoušet o útěk, ale stejně mě notně překvapilo že se tak stane již po 40 minutách. Film rozhodně zajímavý a pro fandy Rutgera Hauera samozřejmost. PS: Scéna s autobusem mi okamžitě připomněla Nebezpečnou rychlost. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení filmu probíhalo v USA ve městech Simi Valley a Los Angeles od 6. listopadu do 19. prosince 1990. (GASTON73)

Reklama

Reklama