Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

kitano

Ľahko rozpoznateľný režisérov rukopis, ktorý sme si obľubili v novšom trainspotingu. Z postupom ďeja sa mení aj atmosféra snímku: komédia -> thriler -> horor. Trio bezstarostných mladých ľudí s hlavami v oblakoch berúcich život ako zábavný park, ktorých súdržnosť sa pričinením náhody viac a viac rozpadáva až do konečného rozkladu, kde sa kamaráti menia na skupinu podozrievavých, sebeckých individuí neveriacich nikomu. (9/10) ()

dobytek

Moh by to bejt opravdu super film ve stylu třeba Blood simple nebo Fargo, ale to by někdo musel trochu zapracovat na scénáři. Možná je to tim, že chyběly finance, tak se prostě některý scény vyškrtaly a diváku, ty si to už nějak přeber sám. Třeba ta proměna ušlápnutýho účetního na chladnokrevnýho zabijáka byla nějaká hrozně rychlá. Taky jsem moc nepochopil, proč se hlavní postavy začnou chovat jako totální idioti. Vztahy mezi nima byly pro mě taky poněkud nejasný a celkově mi ta hlavní trojice byla sympatická asi jako hřebík v prdeli. Pro mě to byl takovej průměrnej thriller s prvkama černý komedie, na kterym mě nejvíc ze všeho zaujala muzika hned na začátku (Leftfield). 60% ()

Campbell

No bohužel jsem nejdříve viděl Transpotting a až pak Mělký hrob, proto možná nejsem vyloženě nadšený, ale i tak jsem se bavil, teda aspoň první hodinu a čtvrt konec mi přijde sice zajímavej ale ne nijak extra dobrej, Eccleston je celkem frajer a zároveň sráč, prostě mi v celým filmu přišel nevyrovnanej(ale ne špatnej) a ostatní herci jsou parádní a hudba od Boswella je celkem dobrá, ale nic extra to taky není. ()

genetique

Veľmi kvalitný thriller, ktorý obsahuje všetko, čo má správny thriller mať. Neustále rastúce napätie, správnu dávku čierneho humoru a geniálne zvraty. Trošku pomalší rozbeh a nedotiahnuté charaktery postáv sa prejavili v citovo prázdnejšom závere, ale inak sa Boyle naozaj svetu ukázal ako všestranný režisér. Hlavná myšlienka má neskutočne hlboký obsah, je pomerne zvrátená a je konieckoncov na dlhšie zamyslenie. Ako ďaleko ste ochotní zájsť ak náhodne nájdete nájdený veľký obsah peňazí? Podelíte sa o ne? Vzdáte sa kvôli ním svojho najlepšieho priateľa? Zbláznite sa z toho? Zabijete pre ne? A hlavne, a to je najdôležitejšia otázka, ktorú film pokladá - bude Vás to tešiť? Každý si na to odpovie po svojom a aj z filmu si vyvodí vlastný záver. 85%. ()

sud

Luxusní nízkorospočtová černota, která snad nemohla vzniknou nikde jinde, než ve Velké Británii. Debutující Danny Boyle za pomocí jednoduchého scénáře a minimálních prostředků stvořil zajímavý mix černočerné komedie a psychothrilleru s údernou závěrečnou pointou. Hitchcock (a ostatně i Peckinpah) by měl radost. 95%. ()

• Ve Francii film vyšel pod názvem "Petits meurtres entre amis", což znamená "Malé vraždy mezi přáteli". (Chatterer)
  • Tvůrci filmu museli v jeho průběhu dražit některé z rekvizit, aby měli dostatek kapitálu na jeho dokončení. (don corleone)

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)