Mnoho povyku pro nic

• Velká Británie Much Ado About Nothing (více)

Don Pedro Aragonský navštíví svého přítele Leonata v Messině a přivede s sebou své přátele Benedika a Claudia. To vše krátce poté, co potlačil vzpouru svého nevlastního bratra Dona Johna. Claudiovi, zamilovanému do Leonatovy dcery Hero, pomáhá Don Pedro získat její ruku, přestože se zlý Don John snaží sňatek zmařit. Současně se přátelé domluví na plánu, jak přimět Leonatovu neteř Beatrici a Benedika, aby se do sebe zamilovali, což se podaří. Don John však zosnuje plán, jak překazit svatbu Claudia a Hero. Rozšíří pomluvu, že Hero byla Claudiovi ještě před svatbou nevěrná. Plán vyjde, což vede Claudia k tomu, že na svatbě svou milovanou Hero veřejně odsoudí a odmítne si ji vzít. V reakci na to si její otec se svými přáteli vymyslí báchorku, že Hero zemřela žalem, a doufají, že v Claudiovi vzbudí lítost. Mezitím si Beatrice a Benedik vyznávají lásku a Beatrice prosí Benedika, aby Claudia vyzval na souboj... (TV Nova)

ArsenalEagle

Příběh z dob, kdy panenství nastávající bylo důležitější, než její charakter a inteligence. Nemá asi smysl nějak zastírat, že k Šejkspírovi mě to zrovna dvakrát netáhne, ale moc rád bych (kvůli Kennethovi) projel alespoň jeho filmová zpracování. Much Ado About Nothing je tedy po čase druhým filmem "ze série". Nejprve musím vyzdvihnout skutečně nabité obsazení, ve kterém se objevují Shakespearovští veteráni Branagh, Thompson, Blessed a Briers doplnění mladými uchy jako RSL, Beckinsale, Reeves, nebo Washington s Keatonem. Nedá se upřít precizní, řemeslně přesné zpracování, na Ostrovech asi nemohli najít nikoho schopnějšího a na pozici vhodnějšího člověka, než je právě KB. Za zmínku v samotném filmu stojí hlavně dokonalé pošťuchování v té době manželů Kennetha s Emmou, nebo opravdu vtipné námluvy zprostředkované jejich přáteli, což je vůbec to nejlepší a nejzábavnější z celého příběhu. Stará literární angličtina je doslova procházkou peklem, kde se místy bez titulků absolutně nechytám, přesto je film neuvěřitelně živý a svěží a vzbuzuje přesně tu magickou atmosféru, jakou máme při čtení her nejznámnějšího světového dramatika. ()

Madison

Pri sledovaní tejto snímky som premýšľala nad tým, kto by po stránke režisérskej či hereckej dokázal Shakespearovo dielo preniesť na plátno lepšie, než jeho verný milovník, Kenneth Branagh. Prekrásny shakespearovský skvost okrášlený staroanglickým poetizmom slovných štylizácií, večne ukrývajúcich nejaké to životné múdro, mierne patetické herecké výkony - Emmu Thompson som prvýkrát spoznala ako šibnutú profesorku veštenia na Potterovej škole, ale v úlohe slobodomyseľnej, iskrivým šibalstvom nasiaknutej Beatrice, ma vyslovene nadchla, nehovoriac o sentimentálnej shakespearovskej línii medzi Herou a Claudiom, ktorá svojím čistým ponímaním lásky jednoznačne zmetie zo scény dnešné povrchné romantickosti. Krásny film, ktorému nemám absolútne čo vytknúť. Shakespearovská dokonalosť v každom záblesku vznešene predostretých citov. ()

Morien

Nikdy jsem asi neviděla nic krásnějšího než rozohněného Kennetha Branagha běžícího v ústrety překvapenému Denzelovi Washingtonovi, ukazujícího na ustyďovavšího se Roberta Seana Leonarda a křičího nesouhlasně tou úžasnou dikcí: "He is in love!" Jinak typický příklad letní romantické komedie, jakou jsem ochotna snášet, ale to si myslím, že už přede mnou někdo řekl, že Wilda prostě válel. ()

Molir

Jedna z nejlepsich (mozna i nejlepsi, spolecne se Zeffirelliho Zkrocenim zle zeny s Taylorovou a Burtonem, tezko rict co je lepsi :-) ) filmovych adaptaci Shakespearovych komedii. Na dvojici Branagh-Thompson je radost pohledet, vylozene si to uzivaji (tehdy jeste manzele), a Michael Keaton jako Dogberry je genialni :-) IMO ideal tzv. "letni komedie" :-) ()

B!shop

Nazev filmu celkem dobre vystihuje celou zapletku. Do nejakyho venkovniho sidla plnyho zenskejch prijizdi particka chlapku a zacina naprosto jednoducha vztahova romanticka komedie, kde se hodne zvani a aby se tu precejen neco delo, je tu zapletka s pomluvou. Jenze ono to nijak nevadi, film perfektne odsejpa, romantika funguje bezchybne a komedialni sceny jsou skvele vtipny, navic je to cely paradne natoceny a s prijemnou hudbou. A dialogy nijak netahaj za usi. No a hlavne tu je naprosto hvezdny obsazeni, Reeves v zaporny roli, mladicka Beckinsale, sympatickej Leonard, vtipnej a znacne dobytkarskej Keaton, Washington a hlavne naprosto dokonaly Branagh a Thompson, jejichz "hadky" fakt stoji za to. Opravdu naprosto perfektni romanticka komedie. ()

• Děj Shakespearovy hry je zasazen do Messiny na Sicílii, ale film se natáčel v Chianti, což je v Toskánsku (střední Itálie). (Morien)
  • Celá závěrečná scéna, kdy všichni zpívají a tančí na "Hey Nonny Nonny" je jeden jediný nepřerušený záběr. (Morien)
  • Kate Beckinsale natáčela tento film během letních prázdnin, když studovala ruštinu a francouzštinu na Oxfordské univerzitě. (Morien)