Reklama

Reklama

Covington Cross

(seriál)
Velká Británie / USA, 1992, 10 h 50 min (Minutáž: 50 min)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Pseudohistorický příběh vypráví o obyčejné šlechtické rodině ze 14. století. Sir Thomas Grey (Nigel Terry) je rozvážnou hlavou rodiny z anglického Covingtonu. Manželka mu dávno zemřela, má tři syny a jednu dceru a problémů s nimi víc než dost. Navíc je tu ještě baron John Mullens (James Faulkner), jenž se snaží sira Thomase zničit a převzít jeho majetek. V nedalekém hradu žije Elizabeth (Cherie Lunghi), již sir Thomas miluje. Do už tak nelehkého života zasahují mnohé události, jež bývaly na denním pořádku, jako hon na čarodějnice, morová epidemie nebo nezbedné děti. (monolog)

(více)

Recenze (55)

Revelate_17 

všechny recenze uživatele

Asi ten nejlepší seriál, který jsem v dětství viděla a nesmírně ho zbožňovala. Milý příběh z britského středověku o takové "běžné" šlechtické rodině a jejích slastech a strastech. Přitom nic nebylo nijak přibarvené, vylepšované... Herci byli velice přirození a uvěřitelní. Dnes už se může zdát krapet staromódní a "out", ale tenkrát to byla neskutečná pecka! Dodnes se za tuhle svou dětskou lásku nestydím, moc ráda na ni vzpomínám, a proto dávám 4*. ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Tohle se prostě točilo začátkem 90. let. Odfláknutá nízkorozpočtová sračka - telenovela ze středověku - odehrávající se na dvoře hradu Covington Cross. Ve zkratce - haranti starýmu lordovi vždy udělají nějaký průser a on to pak za ně musí jít (poté co sežere Šalamounovo hovno) žehlit. Nejvíc se mi líbil díl, jak někam do nitra Anglie přijede Saracén, kterej se sem dotrmácí z Palestiny kvůli pomstě a na prahu podhradí dostane od místní lůzy na držku :-) ()

Reklama

KorenGeorge 

všechny recenze uživatele

Britský seriál, který jsem jako dítě bezmezně miloval a těšil se každou neděli v 20:00 na nový díl. Příběhy Sira Thomase Greye a jeho povedených čtyř ratolestí nabízely vždy plno dobrodružství, humoru, 'lekce z historie' a morálního ponaučení. Ačkoli jsou příběhy nereálné a jedná se v podstatě o středověkou dobrodružnou soap operu, nikdy seriál nekoketuje s trapností a přílišnou přehnaností, která je tak typická pro seriály americké. Výborný byl také zákeřný záporák baron John Mullens, ve kterém nebyla snad špetka slušnosti. Z Thomasových dětí jsem měl nejradši nejstaršího a nejmoudřejšího Armuse a nejlepší epizoda byla pro mě ta se soudem, jméno už si nevybavuji . Normálně bych Covington Cross hodnotil velmi slušnými třemi hvězdami, z nostalgie ale ještě 1 přihazuji. ()

Nuf 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že se jedná asi o jedno z těch hodnocení, které zkresluje nostalgie a vzpomínky na dětství, ale tenhle seriál patřil (co já pamatuji) mezi úplně první "vlaštovky" na českých televizích (když běžel nebylo to ještě na F1?) a velmi jsem si ho oblíbil. Spojoval středověké hrady s rytíři a dokonalou zábavu. Nejde o realitu středověku (rodinka složená z odlišných typů aby každý divák našel toho svého, řešící problémy spíše našeho století atd.) , ale vzpomínka na tenhle seriál je velmi hřejivá a milá. Už jen jeho objevení zde mě velmi potěšilo a hodilo v čase o nějakých těch patnáct let zpět. **** ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Na CC jsem se chystal mnoho let, protože námět je nepochybně perfektní. Herecké obsazení je výborné (i co se českého dabingu týče), a Britům ty středověké seriály prostě jdou, takže ani tady nemám co vytknout. Jen to na mě prostě po celou dobu nějak nezabíralo. Až ve druhé polovině je ovšem několik opravdu výborných epizod, a finále je vyloženě parádní a i správně dojemné. Čekal jsem, že se z toho stane třeba i můj oblíbený seriál, ke kterému se budu rád vracet, ale bohužel. Sympatické a příjemné středověké dobrodružství, které bych ve své době nepochybně žral, ale na čtyři to prostě nevytáhnu. Lepší průměr, ale za pozornost tenhle seriál i tak rozhodně stojí, neboť kultovní je právem! 65%. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Kulisy vesnice vytvořené pro tento seriál byly použity také pro Gelfskou vesnici z 6. série seriálu Červený Trpaslík (od r. 1988). (PB2)

Reklama

Reklama