Reklama

Reklama

Kauza CIA

Trailer

Obsahy(1)

Lakonický a rezervovaný Edward Wilson řídí tajné operace CIA během událostí v zátoce Sviní. Agentura má podezření, že Castro byl předem informován, a proto Wilson hledá, odkud informace unikly. V průběhu vyšetřování v sérii retrospektiv vzpomíná na otcovu smrt, studentská léta na Yale (poezii, Skull & Bones), nábor do začínající OSS, krátké aférky, vynucený sňatek, získání ostruh ve špionážní práci v Londýně, odloučenost od syna, vypuknutí druhé světové války a vztah s agenturou a britskými a sovětskými protějšky. Sledujeme, jak se jeho idealismus vytrácí a nastupuje něco jiného: odhalování podstaty toho něčeho jiného se v závěru vyšetřování stává ústřední myšlenkou celého filmu. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (339)

klerik 

všechny recenze uživatele

Film s neuveriteľným "plagátovým" potenciálom. Toľko zvučných mien, tak tutovková téma... Napriek tomu film hlavne zo začiatku balancuje na hranici nečakanej obyčajnosti. Chronologické poprehadzovanie deja je vlastne jedinou záchranou. Samozrejme, postupne sa divák vnára do sveta špionáže, len je to nezvyčajne chladné a málo atraktívne na film s Angelinou Jolie a Jasonom Bournom :-) (Práve v porovnaní s trilógiou o AGENTOVI BEZ MINULOSTI je to zaujímavé, keďže prvá časť mala tento náznak nostalgickej atmosféry Kauzy CIA a postupne sa ubrala niekam inam - konkurovať Jamesovi Bondovi.) Damon v podstate nehrá a jeho postava sa formuje len na základe jednotlivých rozhodnutí a len na samom konci máte aspoň hmlistý pocit, že jeho zaujímavú robotickú postavu poznáte. Ak vás to neodradí do polky filmu, bude to pre vás zaujímavý zážitok... ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Zdá se, že v Hollywoodu otevřela hráz dosud netušených talentů a ze stárnoucích tváří sříbrného plátna se stávají stejně kvalitní režiséři, navíc s čuchem na zajímavou látku. Druhé překvapení je Matt Damon, v kterém jsem dosud nijaký zvláštní talent neviděl. Jeho Edward Wilson jako uvážlivý nenápadný "tichý Američan" je precizní vystižení člověka, který vždy volí "rozumné" řešení. S postupem na žebříčku CIA se stále více ztrácí jakékoli emoce a zůstává jen naprosto chladné uvažování, kterým se projevuje i ve svém soukromém životě. V těch několika málo případech, kdy nechal průchod citům, na to vždy doplatil, a jeho práce je tím ohrožena. Závěr filmu byl trochu jiný, než jsem očekával a rozhodně mě překvapil v dobrém slova smyslu. Tempo filmu mi naprosto sedlo, děj odsýpá tak jak má a maximální hodnocení uniklo jen o vlásek. Jediná věc mi tam chyběla, a to trochu větší rozebrání vztahu Edwarda Wilsona ke své zemi. "Máme USA" mi přišlo trochu chudé. Ale jinak výborná práce. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

133minútová, zostrihaná verzia, ktorú som videl, mi mala (dedukciou) podľa väčšiny tunajších komentárov priniesť kvalitnejší a hlavne svižnejší filmový zážitok. Film sa mi zdal pomalý a monotónny tak akurát na hranici prípustnosti, takže pozerať toto ťarbavé tempo o tridsať minút viac, asi by som ešte hviezdičku upustil. Dúfam, že nekrivdím, ale silno pochybujem, že vystrihnutých bolo tridsať minút zaujímavých a pohotových scén, ktoré by zbystrili divákovu pozornosť. Je dosť kruté, že príbeh a scenár, ktorý v sebe obsahuje špionážne udalosti udalosti počas druhej svetovej vojny, kubánskej krízy, či zároveň aj samotný zrod aj začiatky CIA, ma nedokázal ohúriť, či lepšie zaujať. Zameranie na agentov život popri bežných špionážnych operáciách a ich dopad na rodinu vôbec nemal taký efekt a účinok. Herecká nespôsobilosť Damona ma navyše úplne ubíjala. Angelina bola skvelá, no najviac som sa tešil na výstup Joea Pesciho po ôsmich rokoch a dočkal som sa dvoch rozvitých súvetí. Pár slov viac by som sa možno dočkal v dlhšej verzii, no i tak je to sklamanie. Ako v podstate celý film. 60%. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Výborná atmosféra,téměř bezchybné obsazení.No prostě De Nirovi to jde za kamerou stejně dobře jako před ní. Příběh je sice velice spletitý a postav je až dost, ale zde narozdíl třeba od Syriany celé funguje. Celé to kazí jenom dvě věci. Film má skoro 3 hodiny, a to už je opravdu moc. A také herci vypadají pořád stejně a to se příběh odehrává v průběhu 30 let. To už De Niro nevychytal. Ale i tak velice dobré. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Tak dlouhý. Proč to musí být tak strašně dlouhý? Nemám ráda filmy, které neví, o čem jsou, a tak jsou radši o všem. A taky nemám ráda filmy o tomhle typu bastardů. A vůbec, mám agresivní náladu, tak se do toho pustím trochu víc. Začněme u charakteristik filmu. Thriller - proč proboha? Protože se Damon celou dobu tváří, jako by mu bylo všechno jedno? Romantický - protože obsahuje několik sexuálních scén a ty jsou skryty pod peřinou, takže to není jako v nezávislém filmu syrové? Drama - ano, to jsem si snad možná chvílemi připadala, jako bych poslouchala stádo zpívajících satyrů, protože tak dělali Řekové první dramata. Nevím, jestli mají dlouhé záběry čehokoliv, co je zrovna po ruce, pomáhat budování napětí. I když je pravda, že jsem byla notně napnutá, jestli mě to do konce vůbec začne zajímat, jak to dopadne. Nezačalo, ale žádná škoda, ono to totiž nijak nedopadlo. A teď něco k postavám. Ještě štěstí, že každý drsný muž se pozná podle baloňáku, klobouku a drsného kouře z drsného doutníku v drsné ruce dokonce i na koncertě, jinak bych s poznáváním měla docela problémy. Rozrušené manželky se zase poznají podle rozmazaného makeupu, protože nic jiného k vidění na Angelině ve vypjatých hádkách nebylo (herecký projev už vůbec ne). Jediná pasáž, která mě na celém filmu zaujala, byl příchod synovy deziluze před kostelem a scéna "odejití" jeho milé do věčných lovišť předtím. Jenomže ani to nemůže zakrýt absenci jasné dějové linky. Když někdo žvýká s pusou plnou chleba, tak ho taky většinou hodně vypadne na podlahu. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (19)

  • Po divadelním představení, kde Edward Wilson (Matt Damon) hrál ženskou postavu, je mu nabídnuto členství v tajném spolku. Během toho se ho Richard Hayes (Lee Pace) zeptá, jaké je to být ženou. Scéna je narážkou na film Vojákova dívka (2003), kde právě Lee Pace ženu hrál. (venalce)
  • Matt Damon (Edward Wilson) popsal práci s Robertem De Nirem coby režisérem: "Slýchal jsem o něm historky od lidí z výpravy. Když jsem točil Skrytou identitu, jeden z nich mi vyprávěl, že když naposledy dělal s De Nirem, tak se chodil dívat na sebemenší drobnosti. Když měl volný den, přišel k nim a zeptal se třeba: 'Máte tady to pouzdro na cigarety?' Chtěl si ho podržet, osahat a zjistit, jestli se mu zamlouvá. Pak řekl: 'Tak jo, to je dobrý.' A tak to bylo se vším. Každý detail je pro něj součástí výkonu. Když jsem měl mít na hlavě klobouk, přišel a sáhl si na něj. Co se klobouků týče, je naprostý puntíčkář. Občas si všiml statisty, řekl: 'moment, to je špatně' a šel mu upravit klobouk. Tyhle věci pro něj mají absolutní důležitost. S ničím není hned hotový... což je taky někdy i jeho nevýhoda." (NIRO)

Související novinky

Bobby a Marty: další spolupráce?

Bobby a Marty: další spolupráce?

09.07.2008

Robert De Niro měl během pátečního přebírání ceny za celoživotní dílo ve Varech sdílnou náladu a svěřil se s plány udělat ze svého posledního režijního počinu, u nás uvedeného pod názvem Kauza CIA,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama