O bankovní loupeži, která měla zbavit tři muže pocitu trpké nečinnosti. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Tři přátelé v důchodovém věku nudící se v parku a nápad vykrást banku. Tak nějak emocionálně smutný příběh o podzimu života a touze si to udělat nějak lepší. Že svůj nápad vyplní nemůže být pochyb a že si to náležitě užijí ani nemluvě, ale když smrt začne u některého z nich klepat na dveře, už to dostává zcela jiný ráz. Art Carney, Lee Strasberg a George Burns své role rozehráli tak výjimečně skromně a energicky zároveň, že vznikl úsměvný snímek v celé své podstatě. Pozná někdo, že například Georgovi Burnsovi bylo v době natáčení 83 let? Klobouk dolů. Na dnešní dobu je však tempo celého, jinak dobře rozvinutého, dějství už poněkud pomalé a tím i místy bohužel nudné. Ale je to klasika, tak co. Je třeba na to vzhlížet okem shovívavým, jinak snímek nelze správně pojmout.. ()

Niles

Sympatická a duchaplná komédia, ktorá sa dá rozdeliť na dve hlavné časti. Prvá – plánovanie bankovej lúpeže a neskôr jej prevedenie je vtipné a originálne, keďže zlodeji sú traja znudení dôchodcovia. Druhá časť získava dramatickejší nádych, je o dôsledkoch tejto lúpeže, ktoré sú nakoniec vážne. Pekné skĺbenie komédie a drámy. A posledná scéna s Georgeom Burnsom je proste čarovná. :) ()

blondboss

Taká priemerná kriminálna televízna jednohubka na nedeľné popoludnie, keď vonku leje a vy si poviete, že idem nejako zabiť čas. Humor tu miestami celkom fajn fungoval, ale na môj vkus to bolo až moc také pomalé a málo uletené. Aj keď príbehovo celkom zaujímavé. Každopádne ale žiadne terno to teda nie je. 50 % ()

Rocky62

Bankovní loupež provedená třemi senilními dědky. Na druhotinu celkem slušný nápad, jehož realizace je v konečném výsledku obstojnou komedií, které je však třeba odpustit loudavé tempo. První část zabalená v komediálním hávu nastolí divákovi průměrný počet humorných scén, kterým nechybí originalita a šarm. Ta druhá nesoucí se pro změnu v dramatičtějším a emocionálnějším vypětí, je pro mne z nějakého důvodu zajímavější. Je zcestné srovnávat to s Brestovými pozdějšími monumenty, ale už zde je dle mě patrný náznak jistých režisérských kvalit. 70%. ()

Han22

Druhá kriminálka v roce 1979 a namísto teenagerského dramatu sleduji důchodcovskou komedii :) Tři páprdové se nudí věčným posedáváním v parku a napadne je udělat banku. Naprosto amatérský plán kupodivu vyjde, peníze změní majitele a co dál? Je to milý, spíše úsměvný než komediální, natož napínavý film, pěkně zahraný víceméně neznámými herci (inspirace pro pozdější Zámotek?). Bohužel druhá půlka byla slabší, z úsměvného filmu se stává depka kde SPOILER! dva ze tří umřou a třetí je bůhvíproč zatčen KONEC SPOILERu. I tak si to slušné 3* zaslouží. ()

Časové pásmo bylo změněno