Zimní prázdniny (2023)

Február plný sociálno-dramatických snímkov, ktoré chytia za srdce. Tento film musím porovnávať s českým Tancuj Matyldo, ktorý sa mi veľmi vryl pod kožu, a tento snímok sa mu dosť podobá aj sa mu iste vyrovnáva. Tu sa mi ale zdala až priveľmi prepálená stopáž a zopár pasáži, ktoré akoby len vypĺňali vatu. Každopádne ale veľmi príjemný feel good movie o narušených medziľudských vzťahoch a o ťažkých životných situáciách, ktoré si obyčajný človek až tak neuvedomuje. Paul Giamatti so skvelým hereckým výkonom. 80 %

Tancuj Matyldo (2023)

Asi jeden z najlepších českých filmov za poslednú dekádu. Nádherne a s citom vyobrazený príbeh komplikovaného vzťahu matky trpiacej Alzheimerom a egocentrického syna, ktorý časom pochopí hodnoty. Dusivá atmosféra popretkávaná jemne úsmevnými, skôr tragikomickými momentami na pozadí vkusne zvolenej hudby. Hviezdičku navyše musím dať za absolútne skvelé herecké výkony, pri ktorých jasne vyčnieval Roden a Rázlová. Naozaj pre mňa osobne filmové prekvapenie roka. 85 %

S tebou nikdy (2023)

Množstvo klišé obalené do milej a odľahčenej romantiky s príjemným hereckým zastúpením. Tento snímok určite neurazí a milovníci žánru si prídu na svoje. U mňa ale skôr prevládali pocity, že niečo podobné som už x-krát videl a je to už viac-menej prevarená voda, ale na sexepílom nabitú Sydney Sweeney sa jednoducho skvelo pozeralo, takže za mňa spokojnosť. 65 %

Maša i Medveď (2017)

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že sme sa dočkali celovečerného snímku na motívy pôvodného seriálu, musím vás ale sklamať. Toto je v zásade len kompilát desiatich najúspešnejších dielov samotného seriálu dokonca ešte aj so záverečnými titulkami za každou epizódou. Týmto kompilátom som nikdy neprišiel na chuť, nakoľko pre verných fanúšikov je to už len zbytočnosť. 50 %

Ohnivě červená obloha (2023)

Zaujímavo vystavaný príbeh, ktorý ponúka krásnym spôsobom zobrazené medziľudské vzťahy na pozadí blížiacej sa katastrofy. Na jednej strane poeticky ladený snímok, ktorý ale zabíja až príliš dialógovo prepálenú formu, ktorá už miestami začne časom nudiť. Za normálnych okolností by som ešte jednu hviezdu pridal, ale čosi málo tomu chýbalo. Určite ale jeden z tých zaujímavejších nemeckých filmových počinov. 65 %

Temná okna (2023)

Ok, v prvom rade, o horore sa ani len nebavme, bola by to zjavná urážka žánru, nakoľko týmto smerom to absolútne nefungovalo. Ako sociálno-dramatický thriller to možno poňať, ale nutné je aj dodať, že bol plný vaty, zbytočných dialógov a minima nejakej zmysluplnej akcie. Nehovoriac o tom, že zápletka bola na úrovni inscenácie z RTVS. Proste celé sa to nepodarilo a jediným výraznejším plusom je sympatická herečka v hlavnej úlohe. Inak opäť len "hororová" strata času. 35 %

Mášiny strašidelné příběhy (2014) (seriál)

Veľmi slabý doplnok k pôvodnej sérii o Máši a medveďovi, ktorý oplýva nudnými príbehmi a ešte infantilnejším prístupom. Malé detičky to možno pobaví, ale napriek tomu to musím hodnotiť podpriemerne. Asi sa z toho dalo vyžmýkať trošku viac. 35 %

Chudáčci (2023)

Bizarné filmové prekvapenie roka. Na tento film som sa chystal s ozaj rozpačitými pocitmi a prvá polhodinka ma v tom len utvrdila. S príchodom Ruffala to ale nabralo zaujímavú sociálno-dramatickú atmosféru s vtipným kontextom, ktorá sa potom niesla celým zvyškom snímku. Emma Stone s brilantným hereckým výkonom a s ozaj množstvom veľmi odvážnych scén. Každopádne klobúk dole pred Lanthimosom, ktorý dokázal ťažký námet poňat jemne artovo a fungovalo to. 75 %

Madam Web (2024)

Neveril som veľmi týmto hodnoteniam, ale tento snímok bol jednoznačne najslabším, aký kedy Marvel vytvoril a po pravde Spider-man univerzum to veľmi neobohatilo. Dakota Johnson bola dobrá voľba, dobre sa na ňu pozerá a ustála to aj herecky, ale jednoducho tak deravý a nezmyselný scenár jednoducho nemohla potiahnuť na lepšiu kvalitatívnu úroveň. Vizuálne opäť digitálny bordel, ale asi by som rád videl aj niečo duchaplnejšie. 40 %

Kimetsu no Yaiba: Tsuzumi Yashiki Hen (2021)

Tento snímok priamo nadväzuje na Asakusa Arc a v zásade len dopĺňa jeho príbeh. Keď sa bavíme o obsahovom hľadisku, tak to rozvíja celú sériu trošku nadľahčeným a zároveň jemne divným spôsobom. Z vizuálneho hľadiska je to klasické japonské anime, ktorého musíte byť fanúšikom, aby ste to prijali a neunudili sa. Uvidíme, čo ponúknu ďalšie pokračovania, ale už to trošku mlátí pomlátené seno. 55 %