Kurýr 3 (2008)

Ukončenie trilógie sa vzhľadom ku klesajúcej tendencii tejto série podarilo celkom vkusne, nakoľko som očakával dosť bahno medzi akčnými filmami. Viacero vecí tu ale fungovalo o niečo lepšie ako vo dvojke. Lepšie akčné scény, menej prepálených a doslova nereálnych udalostí a zlosyn v podobe Roberta Keppnera bola stávka na istotu, nakoľko tu len dokázal to, čo predvádzal v Prison Breaku. Takže celkom spokojnosť, aj keď v rámci žánru stále len jemný nadpriemer. 60 %

Barbie a kouzelné Vánoce (2008)

Tak toto je naozaj nádherne spravená rozprávka. Nie ani tak animáciami, ktoré mi opäť vadili, ale hlavne tou kúzelnou atmosférou, ktorá musí na každom vyčariť jednoducho lepšiu náladu. A pre deti je toto jednoducho vianočný darček ako vyšitý. Navyše tá poloha Barbie ako zlej hlavnej postavy, je niečo nové. Mne sa to fakt páčilo, preto pridávam ešte hviezdu navyše. 70 %

Kurýr 2 (2005)

Druhé pokračovanie Kuriéra je podľa mňa oproti jedničke trapasom. Stupídne dialógy z jedničky tu ešte vygradovali, akčné scény síce fajn, ale niektoré zábery boli tak zlé a prepálené, že to neviem ani opísať, hlavne v poslednej polhodinke. Miestami sa na to nedalo ani pozerať. A záporák nič moc, aspoň na tú Katy sa dalo pozerať. Ako akčná jednohubka na vyprázdnenie hlavy po ťažkom týždni fajn, ale očakával som naozaj viac. 50 %

Barbie a Diamantový zámek (2008)

Tento diel je dosť podobný Fairytopii. Akoby tvorcom trošku dochádzal dych a vymýšľať nové a nové príbehy je ťažšie, čo je trochu na škodu, keďže tieto rozprávky majú svoj potenciál. Škoda aj tých animácií, pretože keby tvorcovia investovali práve tam, tak tie príbehy by nabrali úplne iný rozmer aj pre dospelejších. Takto je to len veľmi šedý priemer. 45 %

Kurýr (2002)

Kuriér v podaní Stathama má niečo do seba, ale hlavne v sebe nesie istý duch kultovosti, aj keď ide v podstate o intelektuálne vyprahlý kúsok, ktorý slúži hlavne ako slušný vypínač z reality. Zlé dialógy, prachsprostý dej a nelogické konanie postáv je vynahradené skvelými akčnými scénami a neskutočne sexi Ćíňankou. Takže priemerná akčná jednohubka je na svete. 60 %

Barbie: Motýlí víla (2008)

Ako som už hodnotil aj predošlé diely Fairytopie, celá táto miniséria je v zásade na jedno kopyto a nič nové neprináša. Opäť priveľa kriku, opäť zlé animácie a opäť ma ten príbeh veľmi nebavil. Aj keď treba uznať, že celá táto vília séria mala akýmsi spôsobom svoje čaro, ale to skôr pôsobí určite na malé dievčatká. Preto to u mňa veľmi nepochodilo. 45 %

Spící agent (2015)

Skutočne neviem, čo si mám o tomto snímku myslieť. Po pravde ani neviem, o čom to bolo. Akože akčná komédia, pri ktorej som sa ani raz nezasmial a akčné scény boli ako z céčkového akčňáku tlačiaceho sa do béčka. Eisenberg mi v tejto role absolútne nesedel a Kristen, to je kapitola sama o sebe. Ale nohy má veľmi pekné :) American Ultra je snímok, ktorý odporúčam len v prípade, že si dáte jointa a poviete si, že idem si totálne vypláchnuť mozog, lebo na iné tento film nie je vhodný. 45 %

Barbie Fairytopia a kouzlo duhy (2007)

Podobne ako pri ostatných filmoch tejto Barbie minisérii z prostredia Fairytopie mi to nesadlo a nebavilo ma to. Príliš veľa kúziel, príliš veľa farebnosti, príliš veľa kriku a animácie sa opäť nikam neposunuli. Takže nemôžem hodnotiť inak ako tie predošlé diely, a teda dosť podpriemerný snímok. 40 %

Uuups! Noe zdrhnul… (2015)

Nechápem, že akonáhle niečo nevyjde od Pixaru alebo DreamWorks, tak je to hneď podhodnotené. Veľmi podarená rozprávka so zaujímavým námetom, síce typickými klišé, ale vkusnými a modernými animáciami. Aj napriek tak veľkým konkurentom je tento príbeh s raťafákmi kvalitný a čo to si z neho vezme aj dospelý divák, aj keď primárne je to cielené na toho najmenšieho. 60 %

Barbie jako Princezna z Ostrova (2007)

Toto je jednoznačne jedna z tých vydarenejších rozprávok zo série Barbie. Milý príbeh, slušné pesničky, rozvinutý a zmysluplný dej a samozrejme šťastný koniec. Animácie síce katastrofálne ako vždy, ale človek si už na to v rámci tejto série akosi časom zvykne. Takže celkom spokojnosť. 65 %