Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

Amarcord_1

85% - Nemám rád romantické komedie. Tento film mě ale po opakovaném shlédnutí přesvědčil, že bych v jeho případě měl sáhnout k vysokému hodnocení. Bezva zábava, skvělé nápady, a od začátku do konce nádherný herecký koncert lidských herců a jednoho psa. Milá oddechovka, co pobaví i dojme... pokud toho jste u podobných filmů schopní. Jste? Já už nevím... ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Co slovo, to perla. Dialogy jsou naprosto přesné, vtipné a často geniální, děj běží tak dobře, že konec po 139 minutách je příliš brzy. K tomu v hlavních rolích užasní Nicholson a Huntová, dva herci z mojí TOPky. A skvělá hudba od Zimmera. Lepší už to nebude, 6 hvězdiček dát nemůžu... Trailer: http://www.sms.cz/film/lepsi_uz_to_nebude/ukazka ()

J*A*S*M

Podivná romance, dobře zahraná, špatně napsaná. Ten scénář prostě v tom vesmíru, do kterého je zasazený (tedy normální realita), nefunguje. Buď by se muselo kompletně změnit chování postav (a jejich motivace), nebo pravidla toho světa. V nezměněné podobě je to prapodivná, nefungující a od reality odtržená blbůstka. Ale koukat se na ní dá. PS: Skvělý Jack Nicholson mi v určitých chvílích (způsob chůze po chodníku - občas to dělám :-D ... ) připomněl mne samotného, což mě docela vyděsilo. ()

cheyene

Zpočátku příjemně vtipné, trefné, úderné, ale i romanticko-dramatické. Jack Nicholson zahrál svoji roli skvěle, promrzelý Melvin mu opravdu dobře sedl na tělo. Helen Hunt se svoji postavy také zhostila jedinečným způsobem. Snímek potěšil také svým soundtrackem, ale i zdařile dávkovanými scénami působícími na divákovy emoce. Ke konci se mi však zdálo, že film mírně ztrácel dech. Dávám velmi pěkné 4*. ()

StarsFan

Jack Nicholson nám na stará kolena trochu přesedlal do žánru romantických komedií, ale nikdo se nemusí bát, že by ztratil svůj pověstný styl. V "Lepší už to nebude" hraje spisovatele Malvina, který píše krásné kýčovité romány o lásce, sám je ovšem úplně jiný. Na lásku kašle a s radostí štve ty nešťastné jedince, kteří se mu náhodou připletou do cesty. Jenže postupem času i on začíná poznávat život, který v sobě zahrnuje i trochu té lásky, o které je většina jeho knih... Co dodat? Bezkonkurenční, vtipná komedie, asi nejlepší romantická komedie, jakou jsem kdy viděla. Trochu netradiční, ale v tom tkví její kouzlo. A taky v Jackovi, protože přilákat tohohle chlapíka do svého filmu vám zajišťuje předem polovinu úspěchu. A Jack znovu dokazuje, že je pan NĚKDO. Když k tomu přidáte ještě svělého Grega Kinneara, v roli homosexuála a Malvinova souseda, máte o zábavu postaráno ;-) ()

• Carol (Helen Hunt) ide v noci povedať Melvinovi (Jack Nicholson), že s ním nikdy nebude spať. Keď vchádza zmoknutá do domu, evidentne má oblečenú podprsenku. No keď stojí vo dverách, už ju nemá. (Raccoon.city)