Nataša Gollová v romantickém příběhu o nešťastné lásce a těžké životní zkoušce... Film Okouzlená vznikl v roce 1942, vzdáleně inspirován románem Františka Götze "Paní našich snů". S tím ovšem souvisel jen námět o mladé dívce, okouzlené divadlem. Scenáristicky si jej přepracoval sám režisér Otakar Vávra a film natočil se standardním tvůrčím týmem: kameraman Ferdinand Pečenka, jehož znamenitá kamera zejména v exteriérech kouzlí nádheru české přírody, dále architekt Jan Zázvorka a hudební skladatel Jiří Srnka. Titulní roli svěřil režisér nezvykle Nataše Gollové, která byla využívána zejména pro role komických postav a rozjívených žabců. Postava Lenky Bártové byla podstatně jiného ražení, psychologicky složitá, mnohostranná, tápající a hledající své místo nejen v životě, ale i v lásce – a Nataša Gollová dokázala tuto pohříchu literární postavu přivést k životu a vtisknout jí punc opravdovosti a hloubky. Karel Höger předvádí další svou variantu citově a morálně rozkolísaného milence. Objevují se zde i další velké postavy českého divadla – Leopolda Dostalová, Marie Glázrová, Václav Vydra st., z mladší herecké generace pak Jan Pivec, Miloš Nedbal či František Filipovský. (Česká televize)

IvonaK

Ze začátku jsem měla pochyby o tom, zda je to vůbec drama a jestli to náhodou není přihlouplý romantický film. Ale nakonec opak je pravdou. Věci se vyvinuly hodně netradičně. Karel Hoger miluje Gollovou, ale nakonec se musí provdat a strávit zbytek života s nějakou kterou vůbec nemiluje. Na svého syna však nezanevře a chodí ho navštěvovat. A poté se zase snaží získat Gollovou zpět. Gollová je nešťastná a ve velkých rozpacích. Ale za pomocí její spolubydlící Mandlové pochopí, že ikdyž cítí že ho pořád miluje, tak musí od něj pryč a vzdálit se od něj. Což taky nakonec udělá a Hogerovi nezbyde nic jiného než se vrátit ke své ženě a zůstat s ní napořád ať se mu to líbí nebo ne. ()

ostravak30

V době tak těžké, což v našich filmech většinou není vidět, se točily hlavně komedie. Nataša Gollová byla jednou z jejích předních představitelek. Vidět ji proto v roli úplně jiné postavy a rozhodně ne v komedii bylo trochu zvláštní a musel jsem si na to zvyknout. Doteď neumím stoprocentně říct, zda mi její styl na drama sedl či ne. Naopak Karel H. v komediích nehrál, spíše ve vážněji míněných filmech. I téma O. Vávry muselo rozvířit vody. Téma matky samoživitelky v tehdejší době jistě nebylo úplně populární. Ale nalézt podobných dramat v tehdejší filmografii není zase tak snadné a já mám jak Hogera tak N. Gollovou moc rád a přestože romantickým filmům zase tak neholduji, tak po zvážení všech aspektů se mi tento líbil. ()

Jonatthan

Na tomto filmu jsem si znovu uvědomil jak skvělá a na svoji dobu velice moderní herečka byla Adina Mandlová. Ve vedlejší roli kamarádky naprosto zastínila hlavní představitelku filmu Natašu Golovou. ()

natalanka

Film o totální naivce a chlapovi, který se nedokáže rozhodnout. O kamarádce co je opravdu kamarádka o procitnutí a nových začátcích. Film, který je dobrý a platí i v dnešních dobách, protože lidé.... lidé se přece nemění. :-)) ()

Cascabel

Ve filmu exceluje Adina Mandlová, Václav Vydra a Marie Glázrová, naopak Nataša Gollová mě tentokrát spíš zklamala. Spousta manýrů (záběry na nohy, záběry na vlak) se z červené knihovny marně snaží udělat něco víc. Byly by snad symbolistní, nebýt doslovných dovětků pro nejširší publikum. ()

neo_ap

Musím přiznat, že jako romantické drama, se film povedl. Nataša dramatickou roli zvládla stejně bravurně jako tu komediální. Jen nejsme zvyklí, jí v této roli vidět. Adině role padla, a trochu film odlehčila. Dějově moc povedený. 80/100 ()

MargaretNO

Pro onu dobu plnou přehnaně šťastných happyendů, nádherných salónů a náhlých zbohatnutích je tento film opravdovou perlou. Samozřejmě by se chybičky našly, ale mně se ani hledat nechtějí. Jsem plně okouzlena okouzlenou Natašou Gollovou, opravdově zamilována do Karla Högera alias Pavla a opravdově nevraživá vůči postavě herečky Gláznerové. Dívala jsem se už dvakrát a po určitém časovém odstupu zhlédnu snímek klidně potřetí. ()

yarca

Koncert pro tři úchvatné dámy... Nataša Gollová je ve své naivce kouzelná a ve své zmoudřelé mladé matce hodně opravdová. Adina hraje neuvěřitelně mile a jsem ráda, že jsem ji v takovéhle roli mohla vidět. Obyčejné fajn holky si tahle Paní Herečka moc nezahrála. A Marie Glázrová coby manipulátorská mrcha nemá chybu. Kdepak, tahle paní umí víc než jen líbeznou Paní kněžnu z Babičky. Tři krásné ženy a skvělé herečky. A pánové Höger a Pivec jim víc než zdárně sekundují. Za sebe přiznávám, že jsem si přála něco jako happy end, ale mé dospělé JÁ říká, že takhle to bylo lepší... ()