Ghosts

• USA Michael Jackson's Ghosts

40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj: Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. (bublajsa)

Falko

Tak tento superdlhy videoklip som videl prvykrat v prievizskom kine Baník ako predstavenie, ktore zo zisku vsetky peniaze mali poputovat onkologicky chorym detom. Pamätam si, ze ho davali len v sobotu vecer o 20:00 a o 21:00, teda 2x za sebou a veduci kina pridal nastastie volume, takze to bol celkom slusny zazitok. Pamätam si, ze som mal az prilis velke ocakavania na tento videoklip a nebol som az tak nadseny, ako ked ho davali na SAT1 a mohol som si ho potom vychutnat este niekolkrat. Proste ak by som to mohol porovnat, je to ako pesnicka, ktorej som najprv nevedel hned prist na chut a zacalo sa mi to pacit az po niekolkom pozreti a cim viackrat to vidim, tym sa mi to paci stale viac... 04.10.2009 ______ Michael Jackson - (Maestro / Starosta / Starosta-Netvor / Supernetvor / Skeleton) +++ Pat Dade - (Pat) +++ Amy Smallman - (Amy) +++ Rey-Phillip Santos - (Netvor-tanecník) +++ Heather Ehlers - (Heather) +++ Kendall Cunningham - (Kendall) +++ Mos Def - (Dante) +++ Shawnette Heard - (Shawnette) +++ Hudba: Michael Jackson, Dallas Austin, Nicholas Pike, Teddy Riley, Bruce Swedien +++ ()

corpsy

Snímok dostal označenie THRILLER 90. rokov. Nieje až tak drsný ako spimínaný videoklip, čo sa tíka výpravy a trikov, prekoná ho s prehľadom - ono ich aj delí takmer 15 rokov. Vedel by som si to kľudne predstaviť ako celovečerák, to čo sa tvorcom podarilo rozvinúť na ploche trištvrte hodiny, by nepochybne zafungovalo aj pri dlhometrážnom filme. ()

StrikE94

Dva mistři v oboru se potkali a vznikl z toho jeden z nejlepších tanečních filmů historie. Spojení choreografie Michaela Jacksona a masek Stana Winstona funguje na jedničku. Použité triky by i dnes bezpochyb obstály a to je řeč o 20 let starém snímku. Není co bych filmu vytkl, hororová atmosféra je skvělá a Jackson tehdy ukázal, že je i poměrně schopný herec. Za mě plnej počet a krásná vzpomínka na dětství, kdy VHS nadepsaná GHOSTS byla pravděpodobně ta nejpřehrávanější :-) ()

genetique

Tak najprv poviem, že ako reklama to nebolo zlé, ale bijúce do očí. Nie každý zvládne Jacksonove pohyby a ja som mal kedysi problém dopozerať jeho tanečné variácie čo už len vo videoklipe, no toto ma dostalo. Masky sú dokonalé, minidej jednoduchý, vtipný, zaujímavý. A mimoriadne trefná mi prišla scénka, kde sa Michaelovi rozpadá tvár. Že by si to sám predpovedal? :) 80%. ()

George.Camel

Lístek z premiérového uvedení tohoto filmu, která se u nás konal 25 června 1997, mám dodnes schovanou. Tehdy vycházelo nové album Michaela Jacksona - Bool on the dance floor a některé písničky tento film prezentoval. Vstupenky v Opavě rozdávalo dnes již neexistující rádio Attack. Pamatuji si ten horký slunečný den a jak jsem se na film těšil. Nezklamal. Efekty, ztvárnění, choreografie, masky, vůbec vše, co Michael Jackson vymyslel a dovedl zrealizovat, bylo ve své době na špičkové úrovni a jedinečné. Posouval hranice nejen videoklipů, ale i písní a vůbec použitého zvuku. Film je fantastický a nemá srovnání s jiným. Proto je obrovská škoda, že MJ již nic nového nenapíše, nevymyslí, nezazpívá ani nezatančí. Bohužel. ()

• Film natočil přeborník v maskách Stan Winston. (Halloween9)
  • Michael Jackson hraje ve filmu pět rolí. Používá k tomu speciální make-up a měnění hlasu. (Halloween9)