Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

klukluka

Jak mi Asiaté nebývají ve filmech většinou protivní, tak tady mi bohužel protivní byli. Celé to na mě bylo hrozně uřvané, afektované, přepjaté. Mělo to být hlavně akční, a musím uznat, že tam, kde už se nějaká akce objevila, to pak pojali echt poctivě. V těch klidnějších místech, kde dostával prostor příběh, jsem se ale nudil s přáním dohlédnout tomu na konec. Přičemž ten příběh, kdy se jeden ze tří kamarádů (darebáků z ranku rosteš pro kriminál) vykřiví kvůli penězům, mě nechával absolutně netečným. Nemluvě o tom, jak měla tahle alegorie rozumu zaslepeného bohatstvím obří a nepřirozené rozměry. ()

Fordzy

Woo spojil válečné drama s gangsterkou a ukuchtil skvělý akční film se silným příběhem o rozpadu přátelství tří kamarádů na pomezí války ve Větnamu s bravurními přehnanými akčními scénami ve kterých teče olovo proudem a mrtvoly se počítají na desítky. Doporučuji zhlédnout i alternativní drsnější konec, který vám splní jednu představu co začnete mít ke konci filmu. 82% ()

Sfinkter

Jeden z nejhorších, ne-li nejhorší film, který jsem za poslední roky viděl a který má však na CSFD výborné hodnocení - přitom jde o tragédii. Směšné vrstvení děje, tragické herectví většiny postav, scénář i akce diletantské, hudba příšerná. Vždy upřednostním americkou tvorbu Johna Woo, tento snímek je bohužel trapným propadákem. ()

T2

Rozpočet $3,5miliónaTržby Celosvetovo $1,090,000║ No otras aký by som fakt od Johna Woo nečakal, toto má tak nehorázne blbý dej až hrôza, žiadna poriadna myšlienka, postavy vyznejú maximálne tak smiešne, "bláznivej" akcie tu je dosť ale tej lepšej len minimum, najväčšie filmové zlyhanie od Johna Woo. /20%/ ()

sniper18

Je to vydarená akčná dráma od Johna Woo. Má dosť dobrý príbeh o trojici nerozlučných priateľov, ktorí sú kvôli poblému so zákonom nútení opustiť krajinu a tak sa vydajú do Vietnamu, kde ale práve prebieha vojna. Tu sa chcú zapliesť do nelegálnych obchodov, pričom sa spriatelia aj so schopným nájomným zabijakom a spoločne sa im podarí ukradnúť zlato, lenže práve kvôli nemu a vojne, ktorá je všade okolo je ich priateľstvo podrobené najťažším skúškam. Spracovanie sa mi páči, úvod slušne zoznámi so všetkými tromi priateľmi a ich problémami a po prenesení deja do Vietnamu sa to výrazne vylepší. Pribudne skvelá postava zabijaka, začne to byť dynamickejšie a navyše to aj zaujímavo graduje, takže počiatočné mesto a mafiu nahradí príroda a armáda, pričom celá táto fáza je rozhodne vrchol filmu a tu sa je skutočne stále na čo pozerať, len tá posadnutosť zlatom jedného z priateľov mi už prišla až moc prehnaná, no pre film to má svoj podstatný význam, takže to chápem. A v poslednej tretine sa to už trochu skľudní, priateľstvo dostane výhradný priestor, ale aj toto je dobre zvládnuté, rozhodne musím pochváliť zaujímavý a celkom aj dojemný nápad s lebkou, len to úplné finále mi už prišlo trochu predlžované, ale tiež dokáže zaujať. Akcie je tu dosť a je výborná. Prestrelky sú síce trochu odlišné, než v iných režisérových filmoch, keďže sú ovplyvnené vojnou a tak sa väčšinou odohrávajú v exteriéroch, protivníkmi sú často vojaci a nechýba ani nejaká tá vojenská technika a väčšie výbuchy. Síce tieto prestrelky kvôli tomu nie sú až tak nápadité, ale tradične sú perfektne natočené, s množstvom zabitých a slušným výberom zbraní a tak je na ne skutočne radosť pozerať. Okrem nich sa tu nájde aj pár súbojov, ktoré ma moc nebavili, ale to mi vôbec neprekáža, keďže prestrelky tu majú jasne prednosť. Najviac sa mi páči akcia pri krádeži zlata alebo časť v zajateckom tábore, ktorá je dokonca na pomery akčného žánru aj dosť krutá, no až na tie súboje sa všetka akcia vydarila. Herecké obsadenie je výborné, zo štvorice hlavných postáv najviac vynikajú Tony Leung Chiu Wai a Simon Yam, ale ani zvyšní dvaja nesklamú a okrem nich sa tu už jedná skôr len o epizódne postavy. Réžia a technická stránka sú skvelé, John Woo je jednoducho majster žánru, čo dokazuje aj tu, skvelá akcia, výborná atmosféra, tradičné priateľstvo, ktoré v jeho filmoch nesmie chýbať, tu sa až na pár detailov nedá nič vytknúť. Guľka v hlave síce nie je taký skvost ako Killer alebo Hard Boiled, ale aj tak sa jedná o vydarenú žánrovku, ktorá sa dá pozerať aj viackrát. 79% ()

• V alternativním konci Tony Leung zabíjí Waise Leeho hned v realitní kanceláři stejným způsobem, jako Waise Lee zabije Jackyho Cheunga v průběhu filmu. Tento alternativní konec byl uzamčen v trezoru na pět let. (tequilla)
  • Natáčení snímku probíhalo převážně v Thajsku, kde se filmaři vytvořily odpovídající podmínky nasvědčující vietnamskému prostředí, a v hongkongském filmovém studiu Cinema City Studio. Filmové záběry z letící helikoptéry, jichž je divák svědkem během přepadení filmového tábora, byly pořízeny již v minulosti, v době, kdy ve Vietnamu zuřila válka, neznámým, neohroženým kameramanem. (Conspi)
  • V určitých fázích natáčení chaotických filmových scén, v nichž propukala hlasitá vřava s následnou vzpourou, byl celý chaos natolik velký, že i samotní filmový tvůrci ztráceli čas od času ten správný orientační smysl. Dokonce i John Woo, filmový představitel policejního inspektora, jedním svým panickým průnikem vnikl do přímého natáčení scény, v niž explodovaly trhaviny, a narušil tak natáčení jedné takové filmové scény. Díky tomu si uštědřil nepříjemné poranění hlavy. A obdobně si vedl i Simon Yam, filmový představitel Luka, když si během natáčení popálil obličej. (Conspi)