Tokyo Revengers

• Japonsko Tokyo Revengers (více)
Japonsko, (2021–2023), 20 h (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Ken Wakui (komiks)

Júki Šin, Azumi Waki, Rjóta Ósaka, Tacuhisa Suzuki, Takuma Terašima, Júja Hirose, Šunsuke Takeuči, Šóta Hajama, Satoši Hino, Masaaki Mizunaka, Jú Hajaši (více)

Série(3) / Epizody(50)

Takemiči Hanagaki, který už tak nemá štěstí, je zdrcen, když se dozví, že jeho životní láska ze střední školy byla zabita zločineckým gangem Tokyo Manji. Když Takemiči čeká druhý den na vlak, je zezadu sražen do cesty přijíždějícímu vlaku. Je připraven zemřít, ale místo toho se probudí a zjistí, že se vrátil dvanáct let do minulosti a je opět středoškolákem. Nyní může Takemichi přepsat historii tím, že se rozhodne jinak, a doufá, že tak zabrání smrti své milované. (Disney+)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2021) (S01)

Tokyo Revengers je vo veľa aspektoch veľmi zaujímavé a prínosné anime, hlavne čo sa týka budovania príbehu a toho, že si zvykáte na postavy naozaj postupne a tak potom naozaj viete kto je kto a nie, že sa Vám nejaké postavy zlievajú. Netradičný zaujímavý hlavný hrdina vybočuje z toho ako sa teraz rýchlo kvasený hrdinovia vyrábajú, ale ide sa tu vo svojej podstate na dlhodobý vývoj, hlavne čo sa týka jeho vlastného súboja z jeho neschopnosťou a tým, že vo svojej podstate nemal odvahu sa postaviť v živote nikomu a stále sa len ospravedlňoval čo je za mňa návrat ku starým dobrým hrdinom a konceptu from zero to hero, ale v tomto prípade skôr zostáva tým slabším článkom, ale dokáže sa v rámci toho, že nie je najsilnejšia a najlepšia ceruzka v peračníku, dokáže sa postaviť a bojovať a dokonca neskôr aj za iných ľudí nie len za seba. To ako vehementne vstupuje do deja je naozaj veľmi zaujímavé a napriek tomu, že nerobí okázalé veci mení všetkých okolo seba a dokonca mení tým aj budúcnosť. Čo sa týka cestovaniu do minulosti je nápad ako sa to robí naozaj jednoduchý a nie veľmi premyslený, ale nepôsobí to nútene a pobyt v minulosti naozaj nie je hop sem hop tam, ale výsledok toho čo sa stalo vidíme naozaj, až o pár dielov čo je za mňa naozaj zaujímavý a prospešný nerušivý element.  Čo sa týka cestovania v čase to nemá na Boku dake ga Inai Machi to si treba na rovinu povedať, že tento element cestovania v čase je síce dobre využitý, ale nie je nosnou témou tohto anime. Tokyo Revengers sa síce hrá na nejaké anime o delikventoch, ale ide skôr o tie väzby, ktoré sa v tomto gangu vytvoria medzi jednotlivými postavami a anime vynikajúco ukazuje lojalitu a to prečo aj v ozajstnom svete môže nejaká takáto skupina vzniknúť. Cesta hlavného hrdinu nie je jediná čo nás musí zaujímať, aj keď do hlavy vidíme vo svojej podstate len hlavnému hrdinovi. Ostatné postavy sú naozaj veľmi kvalitne napísané, ale po väčšinu času nevieme prečo vedľajšie postavy konajú ako konajú a je to celé nejakým spôsobom zakryté, aby sa hlavne nevedelo o tom prečo chce záporný hrdina získať čo chce získať, alebo aké sú jeho záujmy a hlavne, akým spôsobom tieto záujmy dosahuje. Tento element záhadnosti je naozaj veľmi vynikajúci z hľadiska toho, že súboj a cesta hlavného hrdinu sa veľmi často zdá ako dopredu prehraná, aj keď hlavný hrdina vo svojej holej podstate bojuje pomocou emócii, ktoré vyvoláva vo svojom okolí a nie hrubou silou, lebo tej má nedostatok (nehovorím, že tú neskôr nepoužíva tiež). Čo je dôležité podotknúť je aj to, že po celú dobu anime nemá absolútne ani jedno hluché miesto, nie sú tu ani diely čo by pôsobili ako fillery a kvalita sa nikdy po celú dobu nemení a to je na túto dobu pre 24 dielne anime neuveriteľný výkon. Ono ja mám pocit, že plán s Takemichim ešte nie je ukončený jeho prerod na charakter, ktorý bude každému šéfom sa ešte neskončil, lebo nás bude pravdepodobne čakať ďalšia séria, ale za mňa už badať, aj v tejto prvej dosť veľké zmeny v jeho chovaní. Samozrejme nedá mi spomenúť výborné charaktery Mikeyho a Drakena to sú tak neskutočne zaujímavé a dobré charaktery, že by si zaslúžili samostatné anime a nehovoriac o tom, že aj hlavný záporák sa podaril. () (méně) (více)

Seija kessen-hen (2023) (S02)

Máme tu presne to isté, čo bolo dobré v prvej sérii zahustené do menšej porcie dielov a teda trinástich. Seiya Kessen-hen je pre mňa teda dokonca ešte lepšia záležitosť, ako prvá séria a to hlavne pre tú menšiu porciu dielov a neskutočný sled udalostí, ktorý v Seiya Kessen-hen nastane. Niektoré udalosti by som už trocha nesúhlasil, že by sa tak mohli stať ako sa stali, ale toto anime má proste šokovať svojho diváka budúcnosťou, ktorá je naozaj zlá a stále horšia ako tá predošlá takže nad tým nejak prižmúrim oko. Anime veľmi zaujímavým spôsobom ukazuje, že každý človek má nejakých svojich démonov a je teda len otázka či žijú v nás, alebo sú to ľudia, s ktorými sa stretneme, alebo oboje. Gradácia deja je neskutočná a druhá séria používa presne tie isté patterny (tie isté cestičky), ako prvá a zámerne vlastne niečo naťahuje až kým sa to až tragikomicky neukončí za pár sekúnd. Takemichi je super hrdina, lebo postupom času sa formuje a mení a trvá to naozaj dlho, ale tie zmeny sú tam poznať na jeho chovaní. Ono možno rozhodujúcim faktorom nakoniec bude Takemichiho odhodlanie, aj to aké vzťahy si postupne vytvára a zároveň aký rešpekt získava. Trio Hakkai, Yuzuha, Taiju bolo neskutočne dobré trio a prinieslo presah aj do nejakých vzťahov v rodinách. ()

Tendžiku-hen (2023) (S03)

Konečne sa niečo dozvieme, ale musím povedať, že nevedieť nič bolo niekedy lepšie. Tretia séria je stále na maximálne hodnotenie pre mňa, ale bohužiaľ sa nechytá na Seiya Kessen-hen čo bola najlepšia séria Tokyo Revengers (pre mňa). Dozvieme sa to prečo hlavný záporný hrdina konal ako konal, ale tu som bol trocha sklamaný, lebo to nie je nejak extra úplne premyslené a je to len taká základná bežná zápletka. Tretia séria má v sebe naozaj veľmi veľké množstvo pohľadov do minulosti a tak isto absolútne rýchly dej, ktorý sa nijak nespomaľuje ani v jednom diely a zároveň Takemichimu už ide vlastne o všetko a to je na tom to zaujímavé. Tie vzťahové "kotrmelce" v rodine Sana Manjirou sú trocha po čase už neprehľadné, motivácia hrdinov začína byť po čase minimálne sporná a niekedy dokonca nepochopiteľná. Súboj o moc sa neskôr mení na súboj o holé prežitie a reputáciu. Trocha som od veľa vecí čakal niečo iné, lebo predtým to bolo premyslené do poslednej bodky a tak isto lepšie uchopené, ale ako vravím stále je to pre mňa na vrchole. Koniec naznačuje štvrtú sériu čo vlastne nechápem o čom by mohla byť, ale zrejme sa máme stále na čo tešiť (ak ju spravia). ()