Blbý a blbější (1994)

Viděl jsem to sice už dávno, ale duch toho "blbého" filmu si ještě živě dovedu vybavit.

Tetovaná Tereza (1994) odpad!

Tereza sedí na policejní stanice vedle nějaký šlapky, vezme si od ní svou první cigaretu, potáhne, zakucká se a řekne "Není to moje značka." Jestli vám tohle přišlo vtipný tak se vám bude film líbit. Navíc naprosto nechápu, proč použili autoři tohodle filmu stejnou věc jaká byla použita v československém filmu čtyři vraždy stačí drahoušku. Tj. Výstřel z pistole, zobrazí se modrá obrazovka s nápisem prásk nebo bum nebo pif. Bože co to je a kde to sme? Kamera stojí taky za prd, o hercích ani nemluvě. Děj je taky neuvěřitelná slátanina. A policajti? Ti to jistí z dálky...

Přistání naslepo (1998)

Přistání naslepo byl rozhodně napínavý film. Až na pár záběrů na letadla nebo letiště film probíhal v podstatě jenom v jedné místnosti letových dispečerů. Stejně jako ve filmu 12 rozhněvaných mužů se tak i tady ukázalo, že můžete natočit dobrý film téměř v jedné místnosti. Podmínkou je kvalitní scénář a dobré herecké obsazení. Scénař sice místy trochu skřípal, ale obsazení to vynahradilo (K. Sutherland, Bruce McGill a vynikající Kristy Swanson). Celkově byl film věnován dispečerů, kteří "denně bdí na našimi životy." Vytknul bych snad fakt jenom klišé a pár slabších dialogů. ---> "Nesnášim letový dispečery, vůbec nic nedělaj. A proč jim teda platěj velký prachy? - Aby mohli sedět a škrábat se na zadku." Přesto je to solidní thrillel.

Policie New York (1993) (seriál)

Námět mi je sice dost sympatický a celkově jde o vysoce atraktivní téma. Seriál se ovšem svou délkou a kvalitou zařadil mezi ty průměrné. Nic nového, minimum akce a nápady jednotlivých epizod jsou zoufale všední. Tvůrci mohli z tohohle tématu vytřískat rozhodně víc.

The Maltese Falcon (1931)

Určitě stojí za shlédnutí, už jen pro porovnání s mnohem slavnější verzí s Humphrey Bogartem.

Zátah (1987)

Od "Zátahu" jsem toho naštěstí mnoho nečekal, a hodnocení odpovídá přesně očekávání. Komedie dnes zaujme předevsím Tomem Hanksem v hlavní roli. Dále se v roli náčelníka policie objevil dnes už legendární Harry Morgan (MASH). Jinak děj a celkově celý film je kvalitní oddechovka, nic víc nečekejte.

Nejlepší léta našeho života (1946)

Nejlepší léta mně tak trochu připomínají film Roaring twenties. Akorát že druhý jmenovaný film se zabývá návratem vojáků z první světové války. Představitel Homera měl skutečně amputované obě ruce a navíc film vznikl hned po válce takže ukázka té doby je naprosto realistická. Samozřejmě, že stopáž je dost rozvleklá, ale ve finále to vůbec nevadí. Některé scény jsou navíc opravdu pěkné. Třeba let v letadle na začátku filmu a nebo nekonečné plochy osázené B-17 tkami určenými na odpis. Je prostě jenom dobře, že film byl natočen hned po válce, protože těžko by se později něco takového natáčelo. Oscary film získal právem a díky tomu se na tuhle výpověd veteránů snažících se znovu začlenit do společnosti nezapomene. U těhle starších filmů už to zní jako klišé ale nemůžu si pomoct...---> Takovéhle filmy se už opravdu netočí :-)