Byl jsem lynčován (1936)

Vynikající film, který opravdu dokáže vtáhnout do děje. První část je docela akční. Na svou dobu určitě. Jen škoda, že tam ta národní garda přijela tak pozdě :) A další přelomová věc bylo použití videozáznamu u soudu. Na svou dobu něco nevídaného. Mimochodem v Čr se videozáznam u soudu jako důkaz neuznává ani dnes. Jinak celý film se mi dost líbil. Spousta vynikajících scén, zápletka děj a celkově i konec. Jasných 5*

Děvčata, nedejte se! (1937)

Jedna z těch slabších komedií "zlatého" věku. Malá sonda do tehdejší společnosti ale jinak mě to spíš nudilo.

Hlídač č. 47 (1937)

Hlídač č. 47 nás seznamuje s dnes už neexistujícím povoláním železničního hlídače. Nejvíc se mi líbila scéna v ordinaci, kde páni doktoři testovali jestli Douša svou hluchotu nesimuluje. Jinak je to další z řady tak trochu zapomenutých filmů...herecké obsazení je taktéž kvalitní a film je dneska napůl i takovou exkurzí jak to dřív chodilo na vsi.

Mravnost nade vše (1937)

Zvlášt v dnešní době neskutečně vtipné. Z profesora (Hugo Haas), který při sebemenší příležitosti hláškuje s vážnou tváří: "Mravnost nade vše" prostě nebudete moct :D Mravnost nade vše je typickou prvorepublikovou komedií a patří spíš k těm lepším. Stojí za vidění.

Bílá nemoc (1937)

Atmosféra strachu naší první republiky je tady znát. Jinak vynikající film. Ve všech ohledech.

Návrat do Secaucusu (1980)

Zajímavý film...než jsem se na něj podíval, přečetl jsem si o něm, že je to dost nízkorozpočtový snímek. A to je na filmu vidět ikdyž to v tomhle případě zas tak moc nevadí. Je to vlastně příběh skupiny lidí, kteří se znají povětšinou ze střední a kteří se každý rok scházejí, sdělí si nové historky, pořeší "kdo s kým," popovídají si o práci, zahrají si dohromady pár her, zajdou na pivko a prostě jen tak zavzpomínají na staré časy. Tohle je vlastně celá nápln filmu. Neříkám sice že je to málo, ale popravdě těžko se na to kouká. Z těch několika postav dokážete rozpoznat čtyři...možná pět. Zbytek splývá nebo prostě dělá jakousi vatu. A jak už zde zaznělo, stopáž je fakt přepísklá. Zasmál jsem se jednou když po tom asistentovy senátora s dětskou tváří chtěli v baru občanku ale jinak prostě slabý. Dalo by se říct, že něco podobnýho by se dalo jen tak natočit s kámošema... Na tenhle film se prostě dneska vzpomína jenom proto, že je to první film Johna Saylese. Jinak by se na to po letech dívalo zase jenom pár kámošů jako ve filmu...

Hrozny hněvu (1940)

Poněkud složité hodnotit tuto klasiku. Na jedné straně skvělým způsobem zpracované sociální drama a vynikající herecké výkony, na druhé straně mi vadí nerespektování knižní předlohy a trochu chatrně poslepovaný děj. Tak jako tak je to jeden z nejznámějších filmů z téhle doby a zub času mu nijak výrazně neuškodil. Atmosféra strachu a nejistoty je navozena celkem snadno a přirozeně. Ve finále tak Hrozny hněvu zůstaly na půlce cesty. Přesto stojí za zhlédnutí protože takové filmy se už dnes opravdu netočí. 3,5*

Oáza (1972)

Československo-sovětský film s výborným obsazením. Jeden z mála kvalitnějších válečných snímků tehdejší produkce. Není ani moc ideologický a je škoda, že tyhle filmy upadly zcela v zapomnění.

Vlajky našich otců (2006)

U tohodle filmu jsem ve střední části usnul a za to co jsem viděl dávám 2*