• Rodinný

Rychlochůze (2014)

V každém případě zajímavý film; ostatně jako mnoho dalších severských filmů. Za celoživotní práci s dospívajícími dětmi jsem zažil i několik případů, kdy dětem zemřela maminka. Žádné z těchto dětí si však na pohřbu nepohvizdovalo, natož aby se vrhalo za maminkou do hrobu. Ať se na mě tvůrci filmu nezlobí, ale podle mě byla tato „pohřební“ scéna nepatřičná a nereálná. Nepochopil jsem ani scénu, která by se dala nazvat „koulovaná“. Nějak mi do děje filmu nezapadala. Nejsem žádný církevní odborník, ale nevybavuji si žádnou normální církev, která by souhlasila s předmanželským pohlavním stykem, zejména pak u 14letých dětí. Připadalo mi tak nějak pokrytecké, když se děti sice pilně připravovaly na konfirmaci, ale zároveň si plánovaly pohlavní styk, respektive homosexuální pohlavní styk provozovaly. Na druhou stranu právě tím působil film realističtěji.

Jak jsme hráli čáru (2014)

Film mě docela zklamal. Podivně zpracovaný námět, v kterém se prolíná pravda se smyšlenkami. I podle mě dal korunu tomuto dílu český dabing. Je až směšné uvádět jako důvod, že by slovenštině dnešní děti nerozuměly. Nemáme strach pouštět dětem filmy v angličtině, ale obáváme se, že by nezvládly slovenštinu. Většinu pro ně neznámých výrazů by pochopily z kontextu. Také by se mohly zeptat rodičů nebo prarodičů a v nejhorším případě si neznámá slova vygůglit.

Operation Zucker (2012) (TV film)

Začátek filmu docela dramatický. Děj se postupně stupňuje. Zhruba od poloviny filmu jsem měl dojem, že se děj postupně rozplývá v nic.

KAMU ve Vietnamu (2015) (pořad)

Dal bych i více hvězdiček, protože vietnamskou, potažmo asijskou kuchyni miluji, ale pohled na potetovanou Kamu sráží hodnoty seriálu max. na jednu hvězdičku.

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Já jsem byl tímto filmem nadšen. A to jak po stránce dějové a herecké, tak i práce kamery. Nestačím se divit, kolik špatných hodnocení tento film má. Já nenacházím nic, co bych mu vytknul, a proto jsem ochoten ho vidět i několikrát.

Vyhrávat potichu (1984)

Film mě hodně zklamal. Ne že by mi křik dětí vadil, ale tenhle film byl doslova uječenej.

Cesta ze dna (2015) (seriál)

Vynikající časosběrný dokument o tom, jak není snadné najít práci.