Akta X (1993) (seriál)

Z počátku mě tenhle, nadpřirozeně nabitý seriál opravdu bavil. Spoustu nevysvětlitelných záhad a UFO. Bavilo mě jak si s agentem Mulderem zahrával z počátku záhadný kuřák. Bavilo mě, že je seriál stejně dobrý a někdy i dokonce lepší, než-li např. Krajní meze. Bavilo mě jak Mulder toho spoustu viděl, ale zbylo mu nakonec jen spoustu střípků a nepřímých důkazů, ale pak se seriál začal zvrhávat v obyčejný, podprůměrný Sci-Fi béčko. Tohle si ale seriál o Aktech X-nevyřešitelných případů rozhodně nezasloužil. Když už seriál nevěděl kudy kam, měli ho scénáristé včas utnout, pokud možno s otevřeným koncem. Žel, když někdo neví, kdy včas přestat, tak to podle toho taky pak vypadá. Za mě dobrý, s tím, že ho hodnotím jakožto komplet.

Most špiónů (2015)

Ve filmu mi velice překáží sci-fi scéna, kde se Gary snaží zapnout tlačítko se zpožďovačem na stíhačce U-2. To se prostě do životopisného filmu vůbec nehodí. Tom Hanks je zde navíc jen v roli obyčejného právníka, ale měl být majorem a přitom Hanksovi uniformy tolik sluší. Jak je vidno např. ve filmu Kapitán Phillips. No a hlavně mě taky ve filmu nenadchla zvolená Donovanova mise, točící se pouze kolem tří zajatců. Lepší by bylo, kdyby byl film rozdělený a další mise by byla vedena na Kubě v Castrově režimu, kde bylo třeba vyjednat výměnu daleko rozsáhlejší a tím pádem i těžší.

Godzilla (2014) odpad!

Scénář naprostá ptákovina, výkony herců naprosto trestní a není zde žádná charakterní postava, která by to obohacovala. Nejsou zde žádné hlášky a v ději filmu není žádný velký zvrat, ani pořádná panika, či děs. Muto je velmi umělá obluda nacvakaná na kompu, dobrá tak leda pro strašení malých dětí. Godzilla je stejná jak z padesátých let, navíc plive modrý oheň?! Celkové hodnocení zní jasně - naprosto trapný a za ho*no stojící.

Heavy Metal: Tvrdší než život (2006)

Další mizerný dokument o metalu a ne-metalu. V zásadě je to dokument Metal & metalisté, úplně stejně hovadsky sestavený, jak přes kopírák. Trocha málo historie, sem tam nějaký ty žvásty o maximálním prdu, jak je to všechno úžasný a že metalisti nejsou vlastně zločinci, vysílající podprahový zprávy čí jiný bláboly a pak začnou představovat samí humusy typu Korn, Mortiis, Coal Chamber apod. Jsou to jenom novodobí sr*čky!!! Který zaberou víc jak polovinu dokumentu! Takže představení o nejrůznějších, rozmanitých , opravdových podžánrů, který metal doopravdy nabízí, zde vůbec nenajdete.

Saw 3 (2006)

Za mě je z celé série Saw trojka - nejutahanější, nejnudnější, bez nápadu, bez děje, bez zápletky, bez napětí, bez naprostýho charakteru postav. Trochu málo sadismu a kvalitou o něco málo lepší, než naprosto nemožně trapný a katastroficky umělý Hostel.

Terminator Genisys (2015)

A zase je tu ostudný katastrofický shit, čili TG + PARODIE + PG8! S trpasličí Srah Connorovou a zcela nesympatickým h*vadem Courtneyem, alias Reesem. Naprostá prasárna a tímto nadobro končím s jakýmkoliv pokračováním Termouše teplouše. Tvůrci naprosto jebou na nějakou prvotřídní krvavou akci. Chtěj si jenom nakapsovat na kvalitní značce a taky mě s*re i Šwajcík, že se nechá zelenýma doláčema omámit a naprosto přišel o rozum, když do týhle hrůzy na starý kolena vlezl. Kde jsou ty časy, kdy v 90' letech opakovaně T3 bojkotoval, že málem vůbec nevznikl. Mnohém víc bych ho ocenil v dalším díle Postradatelných. Tam byla alespoň nějaká logika a důstojnost a ne v tomhle plivajzu. Jednu hvězdičku uděluji pouze Leemu, který mi ještě tak nějak do filmu zapadal, žel jeho postava, dostala ve filmu velice málo prostoru. Z ostudy kabát si udělal i James Cameron, který film doporučoval. Nejspíš mu v tom Mariánským příkopu dočista vyměknul mozek.

Bible proti Darwinovi (2005) (TV film)

V dokumentu vystupuje až příliš kreacionistických blbečků, ale málo vědců a samozřejmě nesmí chybět ani vyjádření z Vatikánu, že církev vlastně uznává evoluční učení. Na tom je jednoznačně vidět, jak tahle prolhaná sekta si dělá naprosto co chce a nic jim vlastně není svatý.

Oblast 51: Pravda nebo fikce? (2003)

Je vidět, že přes jakoukoliv snahu o nějaké odhalení, k čemu se oblast 51 vlastně doopravdy používá, legálně nelze zjistit. A rovněž ani nelegálně, neboť americká vláda to má tvrdě pod kontrolou. To ale ještě neopravňuje tvůrce dokumentu, aby na to diváka nalákali a pak ho dusili zbytečnými žvásty a honbou za ničím tři čtvrtě hodiny. Kdyby byl dokument krátkometrážní maximálně do 20 minut hodnotil bych určitě jinak. Takhle to ale stojí za pytel.

보야르 원정대 (2003) (pořad)

Je to vážně, vážně, vážně nejpodivnější verze 'Pevnosti Boyard' jakou jsem kdy viděl. Říkám si jest-li v tý soutěži ještě vůbec hrajou, anebo jenom kecaj. Sbírá se zde velmi málo klíčů i indicií. Není tu vůbec žádné osvobozování zajatců. Soutěžícím je přiřazen úkol na který očividně už na první pohled, vůbec fyzicky nestačí. Jako například nasadit takovýho náctiletýho prdíka na tahání těžkýho meče v místnosti zvané excalibur to je vážně síla. Ten chudák strávil víc jak polovinu času vůbec nad tím, aby ho vytáhl a pak ani jedenkrát ho nezvedl nad hlavu. Je zde až příliš mnoho opakovaných záběrů a to s barevnými pruhy, přes půl obrazovky. Velice nízká a laciná zábava. Za mě druhá nejhorší verze Boyardu.