• Krátkometrážní

Zvíře (1977)

Na první shlédnutí jsem dal 4*, prostě jenom kvalitní francouzská komedie. Na druhé shlédnutí však musím přidat ještě jednu hvězdu - Belmondo je tu prostě úžasný, obzvlášť hraní retardovaného invalidy mu opravdu jde ;)

Requiem za sen (2000)

Totální vymývárna mozků, ale těch drogových. Příběh se může tvářit jako tuctový dokument o drogách, kde se ti rádobychytráci snaží nakukat malým dětem, že drogy jsou zlé, že jsou škodilvé a že se jim život sesype jak domeček z karet. Pro mě ještě pře nedávnem neznámý Aronofsky totiž vytvořil jakoby sled tíživých obrazů a zvuků, které člověku nedělají dobře, stejně jako třeba u Kruhu :) A právě to je největší plus filmu: atmosféra, díky níž se film stane nezapomenutelným a leckoho odradí od užívání drog stokrát lépe, než ty rádobypoučné dokumenty na čé-té dvojce. Celkový úspěch filmu podtrhuje ještě úchvatný příběh a děsivě depresivní hudba. 95%

Neviňátka (2008) (pořad) odpad!

Těch pohublých dětí mi bylo vždycky hrozně líto. Čím je ti rodiče živí?

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Když jsem se dodíval na Sweeneyho Todda, byl jsem tak trochu mírně na rozpacích. Ne v tom smyslu, že bych váhal, jestli se mi film líbil, či ne; mně se Sweeney Todd líbil, splnil to, co očekával. Ale nemohu se rozhodnout mezi čtyřmi nebo pěti hvězdičkami. Na jednu strany mě potěšily nejen herecké výkony, ale i pěvecké výkony; nikdy bych si nedokázal představit Johnnyho Deppa jako zpěváka, ale nyní se mi můj sen splnil. Na druhou stranu jsem nečekal zpívání skoro každé tři minuty, podřezávání nevinným zákazníkům krky a pečení koláčků z lidského masa. Helenka mě už ve Fénixově řádu oslovila jako záporačka, ale tady, kdy je taková polo-mrcha, mi připadá, že jí zkrátka role záporáků sedí. Pustit si Todda večer za měsíčku je docela strašidelná záležitost, ale každopádně si zítra ráno na Deppa při holení určitě vzpomenete. :)

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Šílené, bláznivé, otupující lidské – zvláště dětské –mozkové buňky. Tohle zkrátka nemůže být považováno za normální seriál! Ne, fakt ne. Tohle mi připadalo jako blbost už v době, kdy mi bylo takových šest, sedm let.

Demolition Man (1993)

Není to sice úplně to nejdokonalejší dílo ve světě akční fikce, ale v rámci děje a zpracování nadprůměrný film.

Městečko South Park (1997) (seriál)

No jasně, taky jeden ze seriálů mého mládí. V mém tehdy mladém věku bylo sledování South Parku na Nově po jedenácté hodině mezi námi – žáky tehdy druhé, třetí třídy – něco trochu podobného jako bobřík odvahy, jo jo... pořád si to pamatuju. :)

Bez předsudků (2009) (TV film) odpad!

U Kameňáku jsem se aspoň jednou zasmál, ale tady to prostě nešlo. Vrchol trapnosti.

Natěrač (2008) (TV film)

Není to zas až takového zlo, jak tady někteří píšou. Sice to je opravdu klišé, Nova se nezapře, ale přežít se to dá s lehce nadprůměrnými herci.