• Krátkometrážní

Mumie se vrací (2001)

Víceméně nechápu zdejší hodnocení. Mně se druhý díl líbil, a že by se jednalo o nějak výraznější propad kvality oproti jedničce, to bych neřekl.

Pelíšky (1999)

„Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!” –– Pro mě bezesporu nejlepší film české kinematografie vůbec. Už jenom ta skutečnost, že mě dokázal natolik chytit za srdce svým dokonalým kouzlem tehdejší doby, že jsem se do ní chtěl byť jen na krátkou chvíli podívat, mluví snad už za hodně. Pokud k tomu však přidáme životní roli Jiří Kodeta (čest jeho památce) a všeobecně skvělé herecké výkony, brilantní scénář perlící jednu glosu za druhou a výbornou Hřebejkovu režii, znamenají pro mě Pelíšky film, na nějž se můžu dívat stále dokola a dokola a stále jej budu obdivovat. A při scéně, kdy Kodet hraje českou hymnu, mi pokaždé naskočí husí kůže.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Docela zklamání. Čekal jsem aspoň trochu vyrovnané pokračování jedničky, ale dostal jsem bohužel slabší pokračování, které ztroskotalo hlavně na scénáři a pořádném ději. A to je - obzvlášť u takového velkého projektu, jako je pokračování Doby ledové - poněkud větší problém. Jediným přínosem pro tento film je mamutice - vačice Ellie, jejíž "výkon" (dá se to tak vůbec nazvat?) však sráží dvojka otravných vačic. Takže dávám s přimhouřeným okem 3*, když ještě připočtu překvapivě dobrý český dabing a stůl, prostřený stůl...

Most do země Terabithia (2007)

Zřejmě nebudu první ani poslední, kdo od tohoto filmu čekal jen další komerční fantasy typu Letopisy Narnie nebo Petr Pan. Trailer na to i vypadal. Jenže žádná vykrádačka se doopravdy nekonala - Most do země Terabithia je originální příběh, který nic jiného nekopíruje a nesnaží se být tím, čím doopravdy není. Herci vynikající, obzvlášť AnnaSophia Robb, která vypadá na velmi nadanou herečku. Josh Hutcherson také dokáže dobře vyvolat emoce (hlavně na konci) a Robert Patrick je skvělým tatínkem - terminátorem. Pro děti nad 12 let velmi slušná podívaná, ale u mladších nevím, jestli by tolerovali smutný konec...

Lovci pokladů (2004)

Moje bývalá třídní nazvala tenhle film filmem otupujícím lidské smysly. Zčásti s ní souhlasím, je v něm opravdu málo originality, ale zpracování je na sobotní večer více než uspokojující. Popcornová zábava, která si nehraje na nic víc, než čím opravdu je.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Dřív jsem na to jako malý občas koukal, ale současná úroveň seriálu mě donutila dát odpad. Tak neuvěřitelně prosťoučký a hloupoučký seriál? Ano, kdysi jsem se na to díval... ještě teď se stydím.

Ecce homo Homolka (1969)

Bláznivá komedie o bláznivé rodině, která pobaví, zasměje a co především, promítnete si, kolik takových rodinek žije v České republice každý den.

Shrek (2001)

Dvojka se mi líbila sice daleko více (což je u mě hodně ojedinělý jev), ale přesto je i jednička pěkný animovaný zážitek, na který se jen tak nezapomíná... a bez kterého by vlastně ta moje oblíbená dvojka ani nemohla vzniknout. :)

Sám doma 3 (1997)

Jako malýmu smradovi se mi to celkem líbilo, ovšem po současném shlédnutí je mi docela blivno.

Kameňák (2003)

Vtipy ohrané jak anekdoty mé němčinářky, děj nulový, herci k uzoufání špatní. Za jeden až dva dobré vtipy dávám hvězdu, ale i tak je to hodně velké nadhodnocení.