• Krátkometrážní

Nikdo není dokonalý (1998) (pořad)

Takový průměrný pořad. Některé debaty a názory lidí mě pobavily, ale když na scénu vtrhl ten pomatenec Nekonečný a jiní exoti, šla úroveň pořadu směrem dolů. Ale na těch 3* si trvám...

Hádej, kdo jsem! (2007) (pořad)

Průměrná podívaná, která se časem již okouká a není to "ono".

Dinosauři (1998) (seriál)

Hvězdu za to, že mě to jako hodně malýho celkem slušně bavilo. Nyní se za to celkem slušně stydím. ;)

Bathory (2008)

Z Bathory jsem více (či méně) trochu na rozpacích. Na jednu stranu - ano, konečně trochu oživení české kinematografie aspoň trochu lepším a monumentálnějším snímkem -, ale v Bathory je hromada stupidních chyb, které by tam vůbec nemusely být. Z Bathory tak dělají jen čistý průměr. Největším kamenem úrazu je bezpochyby scénář, který jednu chvíli přeskočí na úplně jinou notu a zbytek děje kolem vás prosviští jako Pendolino. Napětí ve mě vzrostlo pouze ve chvíli, kdy Erzsébet ubodala služebnou Sáru nůžkami právě ve chvíli, kdy šlo kolem její síně dvořanstvo. Tohle byla opravdu jediná scéna, která mě nechala chladným. Herci sice trochu usměrňují tohle nadělení (obzvlášť Anna Friel, opravdu špička filmu), ale bohužel to za víc jak 3* nebude. Čistých 50%

Zlatý kompas (2007)

Vím, že si film objektivně tu jednu hvězdu nejspíš nezaslouží, ale protože jsem filmem tak strašně znechucen, dovolím si hodnotit pro jednou subjektivně a udělit ji pouze za Dakotu Blue Richards, která byla jediným přínosem pro tenhle film a povedlo se jí postavu Lyry vystihnout vesměs úspěšně. Nikdy jsem nebyl nijak zvlášť proti filmovým změnám oproti knižní předloze, pokud teda mají smysl, nejsou samoúčelné a pro film jsou přínosem. Nicméně to, co zde napáchal scenárista a nejspíš i producenti, je vyloženě na několik pořádných facek. Převést tak nadějnou knižní sérii, která je s každým dílem propracovanější a více na zamyšlení, v naprosto nesmyslný mišmaš, který je přednostně zaměřen na děti a hromada zajímavých myšlenek pohřbena, případně zoufale nedotažena do konce – to na nic jiného než pořádné profackování snad ani není. Hlavně myšlenka duše přebývající mimo tělo v podobě zvířete – daemona – je podána naprosto tragicky, tempo snímku je přímo vražedné, většina herců jen naprázdno odříkává své repliky, nesmyslné změny oproti předloze (proč to na konci uťali tak nešikovně?) a už tak dost osekaný příběh jedině nudí. Ne, raději už nebudu dál vypisovat, co všechno tu bylo špatně, protože to by bylo ještě na dlouho.

Madagaskar (2005)

Přesně tenhle styl humoru je mi proti srsti. Při mnohých scénách jsem u toho trpěl. Vážně!

Postřižiny (1980)

Největším plusem tohoto filmu je krásná mladá Magda Vášáryová, kterou si snad jako neodolatelnou paní správcovou oblíbí snad každý muž. Druhým plusem je vynikající režie Jiřího Menzela. Třetím a čtyrtým plusem jsou oba představitelé mužských rolí; Jiří Schmitzer jako prototyp skormného, pečlivě vychovávaného muže, zatímco Jaromír Hanzlík coby Pepin jako ožrala, neznaboh a hulvát. A to pivo...eh!

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Ať už Bolívka řekne jakýkoliv vulgarizmus, z jeho úst to snad nikdy nemůže vyznít vážně. A ve filmu je to znát, proto by asi nikdy nedostal nálepku "kultovní komedie".

Planeta opic (2001)

Ať si někdo říká, co chce, mně se Burtonova Planeta překvapivě líbila. Je to slušný remake jak po úžasné vizuální stránce, tak po dějové. A nezapomenutelný zážitek pro mě zajistila Helenka Carterová coby opička. ;)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Milý, vtipný a plný fantazie napěchovaný film, který mě opravdu potěšil a i když knižní předlohu neznám, myslím si, že se jí vcelku dobře drží a tam, kde se udělala odchylka, je místo nahrazeno vtipně, originálně a hravě. Herci výborní - a to jak dospělí (obzvláště Johnny Depp jako Willy Wonka předvedl úžasný výkon), tak dětští herci (všichni hrají skvěle malé parchanty, nejlépe však AnnaSophia Robb a Jordan Fry; z těch "hodných" (jen jeden - Karlík) samozřejmě Freddie Highmore. Hudba (jako u většiny filmů Tima) je jako vždy vynikající, kulisy sice trochu ukřičené a přepísklé, jenže to zkrátka k Timovi patří a dodává to filmu jenom na výjimečnosti. Skvělý film, ze kterého mám dobré pocity i po delší době.