13 samurajů (2010)

Vynikajuci samurajsky film. Bal som sa, ze tam budu hektolitre krvi a vela brutalnych zaberov (odseknute koncatiny a podobne). Reziser sa im ale dokazal sikovne vynut. Samozrejme, ze sa tam sem tam nieco objavi, ale vzdy to ma svoj dovod (ci uz zvyraznenie krutosti nejakej osoby, alebo znazornenie nejakeho ritualu). Dalsia vec, ktorej som sa bal, bola minutaz filmu, ale 2h mi prisli akurat, a ani raz ma nenapadlo pozriet sa na hodinky kolko je hodin (nenudil som sa ani chvil). Vec, ktoru musim pochvalit, je choreografia subojov. Bola proste vynikajuca. Je to film, ktory si urcite kupim na DVD.

Ninja Assassin (2009)

Najhorsi film o Ninjoch aky som zatial videl. A to som na Ninjoch vyrastal :( trailer vyzeral zaujimavo - slubne, ale film je fakt odpad. Nechcem nic spoilovat, preto ak ma niekto ninjov (pripadne akcne filmy tohto typu) rad, tak nech si spravi vlastny nazor.

V Bruggách (2008)

Uz dlho sa mi nestalo, aby mi film sadol do nalady, tak ako teraz. Ale aj keby sa to nestalo, tak ho hodnotim 90% Je to velmi prijemny film, s peknou hudbou, dialogmi, exteriermi (Brugy su fakt krasne) a aj herecky je to zvladnute podla mojho gusta. Urcite sa to oplati vidiet !

Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon (1995)

Tento film ma velmi milo prekvapil. Velmi mi sadol do nalady (ako byvali sermiar som cakal trapnych rytierov v B-ckovom filme) ale rytierov a sermiarov som sa tam (nastastie) nedockal. Mam rad filmy, v ktorych je situacia beznadejna, je tam len minimalna sanca na uspech, ale aj tak sa hlavny hrdina nevzdava a ide to proste skusit (dopredu vie ze prehra, ale snazi sa aspon co najviac oddialit svoju prehru). nechcem spoilovat. 80% a ked to niekde nahodou uvidim tak si to urcite kupim ak by som tomal hodnotit OBJEKTIVNE tak asi by som dal tomu 60% pretoze som sa nenudil, ale ani to nebolo nic nove (ako tu uz bolo vo vacsine prispevkoch spomenute).

Babylon 5 (1993) (seriál)

vynikajuce sci-fi, ktore zo seria na seriu postupne graduje. Vsetky postavy su velmi "uveritelne" (realne) a preto sa s nimi vie clovek lahsie ztotoznit, resp. ich vie pochopyt. Tak isto ich konanie vystihuje ich povahu. (rozne zrady, podvody, ale aj vernost jednotlivych kolegov). Zvratov sa v serialy najde tiez dost. Osobne sa mi tento serial neda porovnat zo startrekom, startrek je prilis umely a zidealizovany (nikdy tak buducnost vyzerat nebude), kdezto babylon je ovela ovela realistickejsi. Proste ludia budu stale rovnake svine, ked ide o moc.... Hudba super, postavy super, efekty (na svoju dobu, celkom dobre) vizualna stranka super (dizajn bojovich lodi, kostymov ma dost prijemne prekvapil/oslovil).

Vesmír: Civilizace v ohrožení (1995) (seriál)

Vynikajuci Sci-fi serial, ktory sa nesie v duchu depresivnej atmosfery, kde je viacmenej vojna prehrana, ale 58. jednotka (The Wild Cards) sa snazi kazdy den celit novym nastraham. Nie je to tipicky happy endovy serial. Vrelo odporucam, i ked na densnu dobu uz bude mozno trosku "zastaralejsi". Ja som ho pozeral asi pred 10.rokmi :'( ale uvital by som, ak by ho nejaka televizia znovu kupila.