André a včela (1984)

Grafické zpracování a animace tohoto "prastarého" počítačově animovaného snímečku je výborná. Na svou dobu až neuvěřitelné technické zpracování. Bohužel ale příběh není příliš zajímavý. Myslím si, že pointu mohli mít i lepší. Proto je toto dílo zajímavé spíše jako technický úkaz - začátky počítačové animace. Takže moje hodnocení je asi 2,5*

Bathory (2008)

O historických souvislostech nemám ponětí, proto nemohu hodnotit dodržení faktů a podobně. Z hlediska, které hodnotit mohu musím říci, že to byla dlouhá nuda. Všechny hvězdičky uděluji za technické zpracování. Děj mě absolutně nebavil, bylo to příliš dlouhé a nic se nedělo, jenom hromada mrtvol, jinak nic. Jednou stačilo.

Le Diable noir (1905)

Meliésům revouční stop trik v plné parádě. Dnešnímu divákovi přijde tento jednoduchý trik spíše vtipný, ale i tak musím uznat, že třeba v části, kde se objevují židle to docela vycházelo a sedělo.

Východ z továrny (1895)

Nejstarší film vůbec, průkopnické dílo, které položilo základy kinematografii si zaslouží určitě minimálně 4*.

Pokropený kropič (1895)

První hraný film. Komedie s "příběhem". Tato historická památka si pro svou revolučnost a přínos budoucnosti zaslouží vysoké hodnocení.

Kung Fu Panda (2008)

Kung Fu Panda mě dostal především svými úžasnými obličeji. Mimika obličeje, ty jeho ksichtíky a vůbec všechny pohyby - tohle vše vypadá perfektně. Zdá se mi, že právě těmito aspektem předhání plno podobných filmů. Jen samotné sledování výrazů tlustého Pandy, kterého porazí i rychlá chůze, je ohromná legrace. Film je akční doslova od začátku do konce a na nudu není čas. Český dabing opět exceluje. Tahle mystická kungfuózní omáčka mě zkrátka nadchla a je to pro mě nejlepší 3D animovaný film roku 2008.

Mumie: Tajemství faraonů 3D (2007)

Největší zklamání ze všech Imaxových filmů, co jsem viděl. Potenciál Imax 3D zde nebyl skoro vůbec využit. Najdete jen minimum záběrů, kde se něco odehrává skutečně "na dosah" před vámi.

(Ne)cenzurované rozhovory (2005)

Zajímavé nahlédnutí do života matky a dcery podané originálním způsobem. Právě ta nevšední originalita a také humor dělá z tohoto dokumentu neobvyklou podívanou. Nejvíc jsem se zasmál v části, kde probíhá pes - když běží okolo táboráku pod opékajícíma se buřtama.

Sim Salabim (2008)

Naprosto úžasná podívaná. Perfektní animace, grafika, humor. Skutečně jsem se u toho zasmál tak, jako snad ještě u žádného animovaného filmu předtím.

Země ledních medvědů (2007)

Zajímavý film z netradiční země - Islandu. (spoiler) Musím říci, že jsem nečekal, že se děj ubere nadpřirozeným směrem, ale nevadilo mi to.Duch a celé strašidelné ladění bylo v pohodě. (spoiler konec) Hodnotím 4*, je to nadprůměrný film pro děti, ale i celou rodinu.