• Rodinný

Láska jako z románu (2015) (TV film)

Příjemný film o vztahu, o lásce, bez záporné postavy, zloducha, postavy filmu si vystačí bez něj. Ano je to celé ve stylu harlekýnky made in Germany, ale mně se to prostě líbilo.

Krkonoše (2017)

Dávám 4* už jen za téma. Na amatérský dokument je film velmi pěkně zpracován. Autorům se povedlo vystihnout vyjímečnost tohoto pohoří, geologický původ jehož následkem je obrovská přírodní rozmanitost a vzácnost. Osobně jsem čekal víc "dechberoucích" záběrů.

Tchyně (2015) (pořad)

Tchyně je další pořad, který se tváři jako reality show, ale podle mě je to fejk. Jsou to všechno "herci", což se ovšem barrandov snaží maskovat. Tchýně tam chrlí rady obecně známé jako že alkoholik může propít dům a měl by se léčit. Alespoň to není vulgární a plné násilí ani to nikoho nezesměšňuje. v přestávkách upoutávky na pořad, který proklepne jak chytrý je náš národ , Paroubka se ženou a seriál Bezdružice. A kdo nemá dost a vydrží do konce může se dorazit Ingou Lindström.

Leviatan (2014)

Ještě ze školy si pamatuju, že v Sojuzu bylo všechno dokonalý, ale takový neskutečný. Naopak děj a postavy Leviatanu jsou zoufale nedokonalé, zato naprosto reálné a bolestně skutečné. Doplněno působivou severskou přírodou - natáčeno muselo být nejspíš uprostřed léta - a severním dialektem ruštiny, kde Čech zachytí například čo namísto ruského što. Pro mě pět hvězd za nevšední zážitek byť poněkud depresivní.

Americké dopisy (2015) (TV film)

Znám pramálo Dvořákův život, ale ze sboru znám dobře jeho "Stabatku", i proto jsem se na film těšil. Americké dopisy pro mě nejsou uměleckým filmem, ani dokonalým životopisem, ale jeřábem, kterej Dvořáka chyt za flígr a sundal z piedestálu ,místo Dvořáka - šedivý sochy z kamene ukázal Dvořáka - člověka. A to Čermák zvládl dokonale. Nic to neubralo z Dvořáka tatínka, génia, manžela .... Jdu si o něm něco přečíst, pro začátek třeba co o něm řekl Edvard Grieg : http://www.antonin-dvorak.cz/grieg

Interview (2014)

Zhruba první dvě třetiny *****, amíci si nastavili zrcadlo. Závěr je shit.

Nedotknutelní (2011)

Film má asi pravdu v tom, že hendikepovaní nepotřebují soucit a že nic by se nemělo brát smrtelně vážně. Jinak na tom neshledávám nic tak vyjímečného. Tři hvězdy a kousek.

Milenci ze severního pólu (1998)

Jestli něco patří na ČT Art, tak je to tenhle film, každej tón, každá kapka deště, každej nádech a pohled mají své místo, aspoň v prvních 100 minutách ze 112ti. Závěr ale nějak nemůžu vstřebat, byť jsem nečekal růžovou knihovnu. Výborný komentář Kleopatra.

Probudím se včera (2012)

Zdánlivá komedie je spíš oslavou vztahu a rodiny. Kontrast hledání na začátku filmu a ohromení stavem na konci. Vtípky beru jako bonus navíc.