Vražda - Série 1 (2007) (série)

Ukázka opravdu komplexního vyšetřování jednoho zločinu, který je sice hooodně zamotaný, místy až neuvěřitelný a tím pádem i nepřehledný, ale na druhou stranu, bude vás bavit a neustále udržovat v napětí a horečných diskuzích kdo je vlastně vrahem a jak to vlastně celé bylo. Hrdiny si oblíbíte podobně jako ty v seriálu Broen, stejně jako styl vyprávění a hudbu. Opět doporučuji tak trochu protrpět pár úvodních dílů, pak už to opravdu stojí za to - což inklinuje k tomu, že kdyby autoři lehce ubrali a seriál zdrcli třeba do 12ti dílů, byla by to nezapomenutelná pecka! A ještě jedna věc - to co udělali v posledních třech dílech jim prostě neodpustím - neortodoxní a nekonvenční přístup k vyprávění, který vás prostě lidsky nesmírně zamrzí...všechny tři vyprávěné a neustále promotávající se příběhy vlastně dopadnou velmi smutně...holt, severské krimošky jsou jenom pro drsňáky...****1/2

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Chlapci a devcatka, to vam povidam, ten borec tohle fakt mysli vazne!!! Povinne pro kazdeho, kdo neveri, ze je mozne natocit serial do komercni TV na mobil a s jednoznacne nejhorsim hercem ever!! Tohle je podle me opravdu mozne jen pokud stanici na ktere chcete vysilat vlastnite;)

Sever (2019) (seriál)

Velmi vlahý rozjezd, který díl od dílu gradoval směrem až k téměř perfektnímu konspiračnímu politickému thrilleru - což je událost v rámci našich seriálů více než nevídaná. Sedláčkovi korupční tématika jde, Sever je dostatečně napínavý, spletitý a až na výjimky dobře herecky obsazený. Trochu mě iritovala hudba a závěr je bohužel z morálního pohledu vysloveným zklamáním - zploštění do šesti dílů neumožnilo dovést do konce slibně se rozvíjející příběh, kterému by klidně slušel i pompézní obrat k soudnímu dramatu. Asi rozumím, že to takto Sedláček nejspíš z nějakého důvodu chtěl, ale ta výhra zla nad dobrem smáznutá jen náznaky dalších kroků postav je vysloveně iritující a bez ohledu na realitu (o které sice nemám až tak valné představy) zase jen podpoří nedůvěru hluboce zarytou v duši našeho národa, protože každý si jen povzdechne – „…a takto to u nás milý Pepíčku opravdu chodí“ – což je ale, věřme:), pravda jen částečně… I tak, přes veškeré výtky, bezva „krimi“ seriál na podzimní večery, ČT opět nezklamala!

Bez jištění na El Capitan (2018)

Přiznávám, že podobné dokumenty nemám příliš v oblibě - než se dostanete k jádru věci, musíte film obalit hromadou balastu, jen proto, aby jste natáhli stopáž k celovečerní délce, To co z Free Sólo delá nezapomenutelný zážitek, je samozřejmě výkon Alexe Honnolda, který je naprosto NEUVĚŘITELNÝ a z jistého úhlu pohledu posouvá lidstvo podobně jako třeba prvních pár kroků po Měsíci... a pořád ukazuje, že definice toho, co je člověk schopen zvládnout nemá hranic.... Posledních 20 minut je neskutečných, zbytek je standardní dokument, kterých je v éteru spousta. Samozřejmě, celkové zpracování, snímací techniky nerušící lezce a skvělá hudba - to vše dělá i tak z Free Solo jeden z nejlepších lezeckých dokumentů všech dob....Proč tedy jen 4*? Protože až na závěr tam prostě není nic nadstandardního, co by mi s trochou nadsázky neumožnilo uprostřed filmu usnout;)

Rapl - Série 2 (2019) (série)

Tohle někdo pěkně podělal - z fungující temné kriminálky udělat policejní parodii na hraně grotesky. Velká škoda a neodpustitelné zprznění původně velmi dobré kriminální série. Nedokoukal jsem:(

MOST! (2019) (seriál)

Fenomén - vtipný, zábavný a ostře koukatelný. Most! udělal pro cikány (nebo chcete-li romskou komunitu) v ČR víc, než kdejaká neziskovka za posledních 20 let. Bravo!!!

Živé terče (2019) (seriál)

Hřebejk se musel definitivně zbláznit... Udělal ze sebe prvotřídního režisérského patlala, protože takhle v posledním díle zmrvit tak skvělerozjetou kriminálku...panečku, to se hned tak nevidí! První dva díly slibovaly nejlepší příběh série - napínavá kriminálka, zajímavý příběh, vtipné hlášky - až by si člověk řekl, že tohle prostě nejde zkazit. Ale jde:) Třetí díl byl jak od nějakého amatérského filmařského teamu, kterému dali roztočený materiál a s poplácáním po zádech popřáli hodně štěstí při dokončení výsledného materiálu... Nuda, trapnost, nelogičnost a otřesný závěr - všechno co první 2 díly fungovalo je úplně pryč, policisté se chovají nelogicky (hloupě a trapně), záporáci najednou ztratí mušku / získají až nadpřirozené schopnosti...a tak by se dalo pokračovat dál a dál. Zkažený seriál, zkažený detektivní zážitek - takto jsem se teda s touhle povedenou skupinkou vyšetřovatelů z Olmíku rozloučit nechtěl:(

Vodník (2019) (seriál)

Neuvěřitelný mix "rádoby umění", horroru, skvělého sociálního dramatu a kriminální zápletky (v tomto případě dost brutální). Zatímco první díl je hodně na hraně nesnesitelného "uměleckého" vyjádření poměrně povedeného horroru (lekačka s vodníkem, atmosféra odkazující k Erbenovi, nakloněné záběry kamery mimo hlavní dění...), dál už se minisérie veze na klasické vlně kriminálního vyšetřování, které ale filmařsky mnohem více sklouzává k velmi podařenému sociálnímu dramatu jedné rozhádané rodiny. Vrah není šokujícím překvapením (vlastně jsem ho tipoval hned v prvním záběru kdy se na scéně objeví), ale vůbec to nevadí - tahle partička z Olmíku mě baví a tady to Tauš prostě pojal vypravěčsky jen trochu jinak... nevadí, neuráží, jen ten první díl na "umění" mohl trochu ubrat, to je fakt;)

Útok z hlubin (2018)

Tohle byl tak naivně stupidní oldschoolový akčňák, že se to všem, kterým chybí ta prostota osmdesátkových filmů prostě musí líbit... Slušné obsazení, ale jinak vše jako z minulého století, až si člověk říká, že to prostě musel být záměr!:) Ale chápu, že z dnešního pohledu je to pro spoustu diváků už hodně "off topic"... Pro mě ne!!! :))) ***1/2

Složka 64 (2018)

Leden a hned thriller roku? Dokonalost sama, do půlky sledujete sice "jen" nadprůměrnou krimi, ale pak se dej zlomí a přichází špičkový, aktuálně tísnivý thriller, který vás nenechá vydechnout... Případy oddělení Q mají vzrůstající kvalitu a popravdě se nemohu dočkat dalšího dílu!