Den zvířat (1977)

Nejlepší z celýho filmu jsou úvodní titulky, kdy za "planetoopičí" hudby vylézají různá zvířata, která mají nekalé úmysly. Bohužel pak se jedná o dost nudnou záležitost s minimem akce.

Báječná dovolená (1988)

Důkaz, že i "blbá" americká komedie může být milá a potěšit. Žádný ultra fórky zde nejsou, ale i tak má jednoduchý půvab. Hlavní dva představitelé jsou takový "figurky", že prostě pobaví.

Moucha (1958)

Úplně skvělá směs thrileru, sci-fi, krimi a hororu. Svým způsobem nadčasová věc, která je poněkud zapadlá prachem a ve stínu novější verze z 80.let. Z mušky volající o pomoc před pavoukem jsem měl docela husinu i přesto, že triky jsou už hodně vousaté.

Willow Creek (2013)

Na začátku se mělo více zajet do mystiky a hodit do placu pár pořádných historek, aby byl divák trochu více uveden do legendy. Uznávám však, že film mne nijak zvlášť nezklamal, musí se vychytat nálada a noční doba na shlédnutí. Scéna ve stanu má svojí atmosféru, můžete si představit, že tam venku houká cokoliv i třeba legendární polda Zed. Bohužel pak to má hodně nešikovně odbitý a naprosto minimalistický spád. Pro bigfoota mám ovšem slabost už od dětství.

Sezóna zabíjení (2013)

Robert zabije Travoltu v balkánský válce a ten se mu přijede pomstít do srubu.... moment už tady to vázne. Oba se nahání po lese a střílí z luku, aby si na konec "podali ruku" . Strašná nevyrovnanost, kde hodně zachraňuje prostředí a trochu i ten De Niro.

Exists (2014)

Milé překvapení,s docela slušnou atmosférou, kterou jsem si vždycky přál zažít ve filmu s bigfootem.Škoda,že bigfoot je i nejlepší herec a jeho "hejkání" a řvaní předčí veškerý mluvený scénář. Vysvětlení jeho agrese na konci, musí chytit za srdíčko všechny kryptozoology. Nebýt tam ten ultraslizskej nigga mávájící brokovnící, hodnotil bych snad i výš.

Prvotní vztek (2018)

Legenda o bigfootovi mne vždycky bavila, četl jsem knížky, koukal na dokumenty. Jako námět na horor zajímavý téma, bohužel opět nepovedené zpracování v "béčko až céčko" stylu. Proč tolik variací na Predátora, vůbec nadávájící smysl, proč hodná ohyzdná čarodějnice bez pointy,těch "proč" je hrozně moc. Vlastně ani ta opičí maska není zrovna nejpovedenější. Nejlepší na tom je snad jen ten les.

Them! (1954)

Hodně solidní sci-fi ve stylu 50.let. Ukazuje americkou připravenost na jakoukoli situaci, ale i strach a nejistotu. Ve své době se muselo jednat o absolutní filmový zážitek.

Tarantule (1955)

Naprosto čistá filmařina, z dob minulých, kde jednoduchost byla sílou. Všechny postavy jsou sympatickými figurkami maloměsta, že ten pavouk tam ani být nemusel :)

Kesari (2019)

Můj asi první indický film. Hodně silný čáj. Epické bojové scény, nadlidský hlavní hrdina, 21(22) proti 10000 muslimům, přehnaná, ale silná řežba, kde se občas(až moc) zpívá, tancuje, hraje na city a čest, nabádá k vlastenectví a čistí boty. K úplnému pochopení si asi člověk musí nasadit turban. Jsem rád, že jsem to mohl vidět.