Expendables: Postradatelní (2010)

Byl to porod. Zbytečně natažené, jen aby se vlastně bylo na co koukat. No a když k tomu přičtu ještě tak primitivní a ohranou zápletku... nepíšu raději dál, jinak budu muset hodnocení ještě snížit.

Dostaň ho tam (2010)

Nebetyčně jsem se bavil. Neměl jsem si k tomu možná otevírat tu flašku vína :-) Jonah Hill nezklamal, moc se líbil. Konec byl sice trochu suchej, ale na druhou stranu jsem se na pár sekund cítil tak, jak se cítí zpěvák, když se vydrápe na pódium a začne zpívat. A za to to stálo!!

Město duchů (2008)

Ricky Gervais se moc líbil. Hezká odreagovačka a příjemné zakončení dne. Škoda jen tak náhlého konce.

Kick-Ass (2010) odpad!

Smějeme se akčním snímkům z „Bollywoodu“ a pak, když máme naservírováno něco podobného, technicky daleko lépe provedeného, nemůžeme z toho spustit oči a hlásáme, jak je to skvělé, akční, dech beroucí, .... Hnus, velebnosti! V kině na to koukaly 14leté děti, opravdu nevím, co si z toho odnesou, jen jsem je slyšel párkrát, při těch nejkrvavějších scénách, jak se zachechtaly. Autoři chtěli něčím zaujmout a vidím, že se povedlo, většina uživatelů, zde na CSFD, hodnotí film nevídaně dobře. Co jste si z filmu odnesli? Filmy by pro nás měly být přínosné, něčím nás obohacovat, utvářet...

Sněhurka (2005)

Ano, jak už bylo řečeno, děj byl místy předvídatelný, ale není náš život občas takový? V reálném světě taktéž neočekáváme, že narkoman přestane brát drogy a již se k nim nikdy víc nevrátí, drogoví dealeři budou hodní, a nakonec se všichni budeme mít rádi. Musím ale dodat, že snímek má s kreslenou Sněhurkou víc než dost společného, nejen zasněženou krajinu a anglický název Snow White (jak se mimo jiné říká kokainu).

Stella a hvězda Orientu (2008)

Aneb jak s malým rozpočtem zahrát velké divadlo :) Líbilo se. Snímek neoplývá úžasnými pestrobarevnými efekty, působí dosti jednoduše, avšak tahleta "jednoduchost" nijak neubírá příběhu na kráse. Když pominu na začátku roztřesenou kameru, tak se mi tato pohádka opravdu líbila.

The Avengers (1961) (seriál)

Vidět něco takového v dnešní době je opravdu zážitek :) Ačkoliv je děj až pohádkově primitivní, cítil jsem při sledování napětí jako při leckterém "hypermoderním akčním snímku". Ozajstná šupa! Mimochodem dávají to na německém Arte. 2. 3. 2010

Dantovské peklo (2010)

Nebylo to špatné. Ale na druhou stranu bez nějakého hlubšího příběhu, nu, to se dalo čekat. Sečteno a podrženo: Kreslený příběh na způsob korejských rubaček, kde všechno lítá dvě stě metrů nad zemí.

V jako Vendeta (2005)

Líbilo se. Divák, který prahne vyloženě po spoustě akčních scén bude pravděpodobně zklamán. Mně to však nevadilo, děj se mi kupodivu nezdál ani nikterak natažený. Čekal jsem film prošpikovaný mnohými klišé, ale kupodivu tak nebylo.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

No tohle snad ne! Čekal jsem od Tarantina něco lepšího. První půlka nic moc. Jenže konec mi to všechno vynahradil. Takovou ujetou pitomost...ehm spíš ten konec...to jinde opravdu nenajdete.