Den, kdy se zastavila Země (2008)

No, tak celou celou tu stupidní linii syna a jeho zemřelého otce mohli klidně vypustit. Stejně tak působilo směšně prozřetí aliena a jeho náhlá sympatie k lidem na základě jednoho emotivního výlevu. Co jsem trošku nepochopil byl úvodní prolog a malý broučky, kteří rozežerou na co příjdou, ale mostu pod kterým se schovávají hlavní hrdinové se ani nedotknou. Ale jinak jsem se celkem bavil a film mi utekl poměrně rychle. Suma sumárum průměr.

V síti CIA (2007) (seriál)

Pro mě lehce zmatená první část, akční leč poměrně nezáživná druhá a perfektní závěrečná část dává dohromady slušných 85%. Velice povedený špionážní thriller, který nás zavedl do období studené války a ukázal jaký kulišárny si ti kucí ušatí navzájem dělali.

Číslo 9 (2009)

Po shlédnutí trailerů jsem očekával pecku a dostal jsem...... Dostal jsem film o tom jak sejmout silnějšího protivníka, dostal jsem věčneě nejchytřejší a nejbojácnější Devítku, která už od samýho začátku ví vo co go a film takřka bez příběhu. Nehledě na to, že to je defacto honosnější a propracovanější, ale pořád stejná konsktrukce jako u kraťase. Rozmýšlel jsem jestli dvě nebo tři hvězdičky. Nakonec dávám tři za vcelku promakaný akční scény a hudbu.

Dr. House (2004) (seriál)

Místy opravdu zajímavé případy a pacienti, brilantní výkon Hugha Lauriho, ale chybi mi v tom seriálu větší příběhová návaznost a občas vadí vysoka procentuálnost uspěšných vyléčení. Zatím jsem uprostřed druhé řady, tak uvidiíme jak to bude dál. EDIT: Hugh Laurie me dostal. Davam plny pocet bodu :)

Valkýra (2008)

Film založený na pravdivých událostech nás hned po úvodním setkání s plukovníkem von Stauffenbergem vtáhne do příprav brilantního plánu na atentát na Adolfa Hitlera, který nevyšel. Což se ovšem nedá prohlásit o tomto filmu.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Pro mně osobně daleko lepší počin nežli první díl. Série Harryho Pottera každým dílem zraje jako víno a každým dílem se čím dál více oddaluje od pohádky pro děti. I přes poměrně dlouhou stopáž, která mohla být lehce zkrácena, zvláště v přeslazeném závěru, jsem se poměrně dobře bavil.

Sólokapr (2006)

Tvorbu Woodyho Allena moc neznám, tudíž nemohu říct, že by vykrádal sám sebe jak zde mnoho uživatelů uvádí, nicméně už jsem viděl daleko povedenější filmy z jeho tvorby než toto. Celý film se mi táhl jak nudle z polévky a těšil jsem se až bude konec.

Návrh (2009)

Co k tomu říci? Průměrná komedie, která útočí převážně na náctileté divačky, které nezklame předvídatelný závěr. Díkybohu se zde našlo ze pár, tu méně, tu více gagů, které dokázali pobavit. Suma sumárum, průměr.

Hanebný pancharti (2009)

Je sice pravda, že podle trailerů jsem očekával nějakou řezničinu v humorném podání, ale to co jsem nakonec dostal bylo daleko lepší. Bylo zde vše co bych ve filmu očekával. Největší překvapění v podobě Christophera Waltze v roli plukovníka Landy, Till Schweiger se svou láskou k nacistům a hláškou:"Tak to už jsme tři." a i Brad Pitt zde předvedl velice povedený výkon. Já dávám plný počet, pro mě jeden z nejlepších filmů letoška.