Prokletý ostrov (2010)

Scorseseho jsem měl kdysi rád, však cesta kterou se vydal s arogantním Capriem ho táhne do pekla. Mainstreamový vkus se mi vzdaluje, jak poutače na BigMacy, od kterých utíkám co mi síly stačí. Ještě poznámka, v takovém rozpočtu se musí scény na lodi a autem... točit prostičkými triky s ubíhajícím pozadím? Neskutečně to průměr ještě sráží.

Život za zdí (2007)

Výrazné sociální drama spějící k nevyhnutelnému konci, v dnešní době (po odstupu deseti let od natočení) až příliš aktuální a znepokojivé.

Vražda bez důkazů (2014) (TV film)

Určitě koukatelné, jen ten scénář odsýpal trošku v nevyhnutelných kolejích, kdy jsem predikoval nastávající stanice, jako bych touhle trasou už někdy jel. Ale fajn.

Saulův syn (2015)

Filmy Escape from The Sobibor a Grey Zone nebyly pokořeny, ale i tak, na debut silný snímek. Kvituji použití původních jazyků a neotřelou kameru. Emotivně však nedosahuje sílu svých předchůdců.

Atlas mraků (2012)

...to si děláte snad srandu (s tím hodnocením)?!? Prvoplánovaná a obrovská hromada přeslazeného pop-cornu. Produkce zabila Tykwera i Wachowské. Protrpěl jsem to všechno, protože jsem si myslel, že "To" přece musí přijít... Nepřišlo. Vykrádačka, slepenec, klišé, kiksy a patos (a multi kulti), a nakonec jak trefně zaznělo, rozloučení jak se "strážnou věží." Co stálo za řeč, tak byli jedině "pohané" na koních, tedy z hlediska masek a křížový střih. (Spoiler: nejtrapnější byl útěk Hankse z pobřeží někde na Adršpašský palouček a samotný souboj včetně spasitelského camea paní Berry). Jsem zděšen.

Horší než smrt (2007)

Dobře jsem se pobavil ...a tak to má (u proklamované komedie) být ;-)

Láska je láska (2012)

Prvoplánované vtipy na první signály u mě určitě nezabraly. Aneta Krejčíková však bude jednou velká herečka!

Proposition (2005)

Jarmuschův Mrtvý muž má svého souputníka a ve mě dalšího filmového stoupence. Vypichuji fantastické obsazení a existencionální přesah. Jak také jinak u Nicka Cavea...

Jeleni (2016) (studentský film)

Studentská hříčka, s dřevěnými jmenovateli titulu, ze které číší tak trošku navoněná bída s milionovým „Wolfem“, ztraceném na moravském poli. Kroje mě však potěšily.

Moon Child (1989)

Příjemné spirituálně mysteriózní španělské pohlazení, ač u mě bez většího přesahu. (Já tu Afriku fakt nemusím.) Na druhou stranu rozervanost a šarm hlavní hrdinky, pro mě dosud neznámé Maribely Martínové, která IMHO zcela zastínila i Lisu z Dead Can Dance, byl pro mne tak zcela okouzlující a zásadní, včetně nevyhnutelného konce, že jsem se rozhodl uložit čtyři měsíční tlapky.