Londýnský gangster (2010)

Bylo to pěkné, ale jak se tady často píše, je to vykrádačka klišé, což bych odpustil, kdyby aspoň ty dialogy občas fakt netrhaly za uši (ale na druhou stranu byly dadaisticky vtipně mimo). Herci jsou zde fakt perfektní, celé mi to připadalo jak z drsných 70s, a tak váhám mezi 3* a 4*.

Gallipoli (1981)

Válečný film podle mého gusta - drama spíše o jednotlivci (zde dvojici kamarádů) a jeho osudu ve válce, která je sice světová, ale jeho samotného se moc netýká a jeho konec je ukázán jako krutě zbytečný. Překvapivě dobře do snímku pasuje i použití skladeb J-M. Jarrého a Albinoniho/Giazotta. Nic pro fanoušky akce a jatečních záběrů, je to Weirovsky zahloubaný film.

Žízeň po životě (1956)

To snad ani nebyl film... působilo to tak reálně, že bych nevěřil, že jsem nesledoval skutečného Vincenta. Perfektní ukázka skvělého řemesla.

Sněhurka (2012)

Celé je to bláznivě barevné a veselé a vtipné - tato roztomilá "obočatá" sněhurka se mi líbila mnohem víc než ta "ušatá s otevřenou pusou" z konkurenčního filmu. Nebýt toho strašného bollywoodu na konci, tak bych přihodil i čtvrtou hvězdičku.

Žiletky (1993)

Herecky nic moc - akorát Hanák byl opět úžasný, příběh taky celkem o ničem... ale atmosféra a kamera byla hodně dobrá a závěr, ten film pozdvihl společně s již mnohokrát zmiňovanou hudbou Psích vojáků.

Sněhurka a lovec (2012)

Grafici si vyhráli, zatímco scénáristé s režisérem se příliš nepřetrhli. K čemu tolik efektů a drahých záběrů, když mě to ani jednou nějak nezasáhlo ani nestrhlo. Ještěže to zachraňoval Hemsworth a Theron.

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Nádherně podivný příběh... Maribel Verdú je tak úžasně zákeřná macecha! Nečekal jsem, že mě to bude kdovíjak bavit, spíše jsem se na to koukl ze zvědavosti, ale ten film mě nepustil a závěr mě naprosto vymačkal. Jsem rád, že Evropští filmaři ještě stále točí tak kvalitní kousky.

Co je nového, kočičko? (1965)

Při první projekci zmatené a úchylné..... při druhé mnohem lepší, střelenější a úchylné... vlastně je to nádherný příklad šedesátkové komedie plné bláznivých situací, krásných žen, podivných mužů, střeleného humoru a mnoha nonsensů, kde hlavní hrdina klidně projíždí kolem obědvajícího Vincenta van Gogha a krásky mu doslova padají k nohám.

Láska (2012)

Smutné, ale nesentimentální, dlouhé, ale ne příliš nudné díky nápadité režii. Evropsky kultivovaný spíše festivalový film, který už nemusím vidět, ikdyž Trintignant i ve svém pokročilém věku tento film hravě utáhne.

30 minut po půlnoci (2012)

Na to jak je to dlouhé (a že v roce 2012 těch 2,5 hodinových filmů vzniklo spousty) to narozdíl od Lincolna není zdlouhavé, je zajímavé sledovat proměnu hlavní agentky z "ptáčete" v sáčku při mučení až po vyčerpanou "motherfucker", která našla UBL. Epizodické členění do jakýchsi kapitol se mi taky líbilo, ale nejzvláštnější bylo si během tohoto filmu připomenout všechny události, které se od 9/11 staly... a že jich bylo.