Anthropoid (2016)

Obrovské zklamání. Nemohu sice říct, že to bylo vyloženě špatné, ale čekal jsem zkrátka mnohem víc. První část filmu byla tak vleklá a nudná, plná zbytečných canců o ničem, že i když závěr, rozuměje od atentátu dál, byl opravdu precizní, nedokázal to už zachránit.

Instinkt (1999)

Když se zkříží Přelet nad kukaččím hnízdem a Gorily v mlze. Nedokázal bych to popsat lépe.

Colette (2013)

Docela milé překvapení. Neherec Mádl hraje svou roli a i jinak všechno poměrně dobře klape. Jenom atmosféra není tak silná, jak by mohla být. Konec je ovšem příšerná zhovadilost.

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Někteří lidé tu nešetří superlativy, bohužel nemohu souhlasit. Atmosféra první série tu prostě není. Druhá série má velice zvláštní start, ale ještě podivnější a pro mne neuspokojivé finále. Zatímco v první sérii jsme se dočkali perfektní podívané se vším všudy včetně napětí, vývoje postav, zápletky a naprosto dokonalé atmosféry, druhá série se snaží být naopak mnohem víc akční a tak nějak rádoby "cool". Zabíjí se tu jako na běžícím páse, charismatického až sympatického zabijáka hraného Billem Bobem Thorntonem vystřídá nesympatický kecal, který zkrátka nezavře pusu, což se nedá říct o jeho dvou přihřátých poskocích dvojčatech, kteří ji zase neotevřou. Tahle trojice mi prostě nesedla a je to jen jedna z mnoha dalších věcí. První série si vystačila s malým počtem postav a s minimem vražd. Přesto, jak už jsem psal, atmosféra byla geniální. V druhé sérii je naopak všeho víc, ale nefunguje to tolik. Nechci ale jen hanit, podle mne rozhodně stojí za to, se i na tuto sérii podívat, ale popravdě vím, že zatímco první si klidně pustím znovu, o druhé to říct nemohu. !!! Spoiler !!! Na závěr ještě k tomu všemu musím vytknout UFO a náhled do budoucnosti, protože to sem podle mne zkrátka nepatří.

Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně (2007) (pořad)

Je až s podivem, že naše české "Ano, šéfe!" je ve skutečnosti mnohem víc o vaření než tento americký příbuzný britského originálu. Ani trochu nepochybuji o tom, že Ramsey je jako kuchař někde jinde než Pohlreich. Přesto všechno se Ramsey v americké verzi stává spíš poradcem a psychologem v rodinné poradně této reality show, jejíž kulisou jsou restaurace, kde proběhne i "Jak se staví sen" a jídlo je tu až ve vedlejší roli.

Nesnesitelná krutost (2003)

Styl humoru šel opravdu mimo mě. Když se herci tohoto formátu chovají jako naprostí blbové, nevidím na tom nic vtipného.

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Každý má právo udělat si svůj názor, ale vadí mi, jak je v poslední době moderní a über cool naprosto všechno hejtovat. Vždyť třeba takový Verbal by o tom mohl vyprávět a sepsat své paměti, kterak se hejtem až nahoru dostal. Hejt je v dnešní době natolik moderní a cool, že se jím nechá do stáda strhnout kde kdo. Hejt přitahuje čtenost, vybočuje z řady a kdejaký attention seeker si poté libuje, že ho v té vřavě dalších lidí bude vidět. Jedině tak si dovedu vysvětlit pomatené výkřiky do tmy lidí, kteří tomuto "filmu" udělili hodnocení odpad. Ano nemusí se to líbit každému na 5*, to netvrdím, ale zajít takhle daleko a plivat na všechno?! To už se vážně na nic lepšího nezmůžou? *Spoiler* Já jsem si například klasického Sherlocka užil jak se patří, ale ne už tak přechody do současnosti a zpátky. Speciál, který by naprosto vybočoval ze série a byl skutečně samostatným filmem, by mě potěšil určitě víc.

Láska na vlásku (2014)

Dle mého to špatná pohádka není, jen je možná na dnešní publikum až moc obyčejná a "utáhaná".

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Začátek super, potom přišla zběsilá chaotická vlna plná nervových zhroucení, psychopatického blouznění a krvavého či prostě jen jinak perverzního sexu. Měl jsem pocit, že pomalu každý díl končí přeměnou dalšího člena ansámblu na upíra. Potom, když už jsem to skoro vzdal a musím se přiznat, že jen Lady Gaga mě udržela u obrazovky, přišla nečekaná změna a obrat k lepšímu, tedy k tomu co člověk u série AHS důvěrně zná a co od ní očekává. Jsem rád, že jsem vydržel až do samotného konce, stálo to za to. Příště by to ale chtělo jít na tutovku rovnou.