Poslední lovec čarodějnic (2015)

Klasické ČSFD. Když budu hodnoti béčkový odpočinkový film a budu u toho čekat nějaký hluboký artový zážitek, asi těžko s tím pochodím. Chtělo by to trochu se probudit a především hodnotit film i dle žánru a účelu, ke kterému slouží. Takže zkráceně, díky hodnocení tady jsem skutečně nic nečekal, dostal jsem ale velice příjemné překvapení. Jediný problém vidím v obsazení Vina Diesela, který se mi tam vážně nehodí. Navíc nechápu, proč mu alespoň nenechali vousy a copan z plakátu. Vždyť v dnešní době lumbersexuálů by z něho vlastně byl vydařený frikulín.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Ne. Tohle neberu. Zase tu mám jedno zklamání a důkaz toho, že červeným číslům na CSFD věřit nelze. Hlavní myšlenka a nápad nejsou vůbec špatné, dokonce člověka donutí k nějakému tomu zamyšlení nad nesmrtelností chrousta. Celkové provedení a herecké obsazení seriálu jsou ale tak příšerné, že posílají celý seriál do kytek. Vlastně ani nechápu, co mě donutilo dosledovat obě série do konce. Hlavní hrdina je nesympatický pomatený narkoman a jeho představitel bez hereckého nadání umí pouze jeden připitomělý xicht, kterým reaguje na všechno. V kateogorii "nenáviděná osoba" ho však zcela předčí přiblbá blondýna v podání Portie Doubleday. Její dějová linka a pokus o "hraní" se staly naprostým utrpením způsobujícím téměř fyzickou bolest a probouzející spalující touhu tu kravku něčím bacit. Hlavní dějová linka pak podivně skáče, nevěnuje se tomu, čemu by měla, naopak se zaobírá naprostými zbytečnostmi a to jen proto, aby se děj, který se vejde do jednoho filmu roztáhl do celé série. Člověk má navíc pocit, že si tvůrci ukousli větší sousto, než jsou schopni spolknout a teď se jím dusí a plácají kolem sebe rukama.

Divočina (2014)

Z filmu se dalo rozhodně dostat víc, ale stejně je to nezapomenutelný zážitek, zvlášť když pro podobné cestování máte pochopení.

Smrt ve tmě (2016)

Cože? To jako vážně?! Tenhle film v červených číslech? Zábava pro teen publikum, nic víc. Děj je tak absurdní, že se mi chtělo hystericky smát a nelogické nesmysly mě štvaly tak, že jsem měl co dělat, abych to dokoukal. Ani nevím, kde začít. Tak jen tak nahodím od boku něco málo z toho mnoha, co mě sralo. 1. Hned na začátku vám sami tvůrci vyspoilerují, k jakému nevyhnutelnému cíli bude vlastně následujících 80 minut směřovat a tak pomalu nezbývá motivace film dál sledovat. Nebojte, v rámci zajetého klišé se to ještě v dalších 8 minutách zašmodrchá. Žádné uspokojení ale nečekejte. 2. Dědek po čichu pozná na několik metrů boty ležící na podlaze, ale když mu pár centimetrů od frňáku stojí upocený třepající se puberťák, který přišel krást, úspěšně ho ignoruje a stejně tak zmalovanou a jistě navoněnou nesympatickou kravku, která má být patrně hlavní hrdinkou. 3. Přesto všechno pak dědek ukáže, že je vlastně taková verze Daradevila zkřížená přinejmenším s Flashem. Ale možná má teleport nebo bezovou hůlku zapíchnout v prdeli a složil zkoušku z přemísťování, kdo ví. 4. No a závěr samotný? Vím, že jde o Ameriku, ale vážně může být policie tak blbá? Důkazů je tam totiž plná prdel a sklep k tomu.

Muž jménem Ove (2015)

Kdo slyšel prvně audioknihu v podání Jana Vlasáka, bude stejně jako já z filmu zklamaný. Pominu, že jsem si to všechno představoval tak trochu jinak. Co ale pominout nelze, je to, že podstatné části příběhu zde chybí. Člověk si pak nedokáže vytvořit takové pouto k vedlějším postavám, které se ve filmu víceméně jen mihnou. Nakonec velká a podstatná věc. Od začátku je vám jasné, co chce Ove udělat a že jeho žena je už mrtvá. V knize je vše zahaleno tajemstvím, které se pomalu odkrývá a vám začíná v jistých okamžicích přihořívat a docházet, co že se to vlastně děje a stalo. No jo, filmové adaptace bývají zrádné.

Westworld (2016) (seriál)

Z počátečního nadšení až k velkému zklamání. Scénáři by prospělo trochu proškrtat a zbavit se tak hluchých a zdlouhavých míst. Zároveň by to chtělo, aby se seriál nebral tak děsně vážně a nesnažil se šokovat za každou cenu. Po druhé sérii končím. Opravdu výborný potenciál byl dle mého promarněn a vznikla tak ve finále otřesná blbost.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Prodloužená verze byla na první zhlédnutí příliš velkým soustem. Popasoval jsem se s tím a vydržel až do konce, ale že bych se bavil? To ani náhodou. Hodně lidí kritizovalo herecké obsazení role Batmana. Teď když jsem film viděl, musím říct, že Affleck coby Batman je ve filmu ten nejmenší problém. Jesse Eisenberg se, nevím proč, mermomocí snaží napodobit Ledgrova Jokera, i když se jedná o naprosto jinou postavu a samozřejmě v tom propadá. Pořád se mluví, dělá se ze zápletky kdoví co, vleče se to a i když je závěrečný fight docela povedený, film to už zachránit nedokázalo. Takhle tedy ne.