• Thriller

Pobřežní hlídka (1989) (seriál) odpad!

Uvažovala jsem o jedné hvězdě za hezké počasí a pěkná těla (chudinky hérečky dřely v posilovně:), nicméně při vzpomínce na některé scény.. Rekreant topící se v 0,5m hloubce, plavčík-nadčlověk Hasselhoff odkopnuvší žraloka, veškeré dialogy - proboha kdo to psal? Mentálně postižený svazák? Sorry, ale tohle je na mě příliš silný kafe.

Showgirls (1995)

Tenhle film je zatraceně sexy. Příběh je celkem jednoduchý a předvídatelný, jak to u filmů o tancování bývá, ale v tomto případě nemohu říct, že by mi to nějak vadilo. Naopak jsem ráda - nakonec je to o show v Las Vegas - povrchní, nablýskané, plné agresivní erotiky a dokonalých krasavic, takže snaha proniknout hlouběji pod povrch nebo třeba (nedejbože:) ukázat hrdinku nenalíčenou by neměla jiný než rušivý efekt. Chválím Elizabeth Berkley za tanec i herecký výkon, obojí bylo skvělé! Naopak ubírám na hodnocení za scény s Carverem, ty byly hodně přitažené za vlasy.

Tři barvy: Modrá (1993)

Krásný film o tragédii, smutku, rezignaci, úniku a návratu zpět do života. Juliette Binoche v hlavní roli je úžasně přesvědčivá. Těším se na další 2 barvy.

Milenci ze severního pólu (1998)

Těch neuvěřitelných náhod bylo trochu moc. Nicméně pokud beru tento film (částečně) jako pohádku pro dospělé, je to jedna z nejlepších pohádek, jaké jsem kdy viděla.

Tess (1979)

Nečekala jsem, že Polanski sáhne po takovéto látce - na obalu by mělo být varování, že jde o červenou knihovnu! (Pravda, bylo tam pár srdíček, ale velmi nenápadných, a celkově byl ten obal DVD - vzhledem žánru - příliš vkusný:) Co k tomu říct? Hrdinka předpisově trpěla a já jako divák též. Nicméně musím chca nechca uznat, že Nastassja Kinski zahrála onu slepici s takovým půvabem, že si nějakou tu hvězdu zaslouží. Půl hvězdy přidávám za kostýmy, kameru a - po tříhodinovém předávkování sentimentalitou - poněkud svižnější závěr.

Nekecej! (2008) (pořad)

Nemůžu si pomoct, ale mě ti dva exoti se svým pubertálním hnědým humorem baví. Některé díly jsou slabší, jiné se vyloženě povedly. V poslední době ale dost slabé, ubírám jednu z hvězd.

Ajťáci (2006) (seriál)

Díky Facebooku (alias Friendface), sexy kalendáři pro šilhavé a internetu v krabici (všechno ze 3. série) zvedám hodnocení na 5 hvězd. Nějak jste mi, hoši (včetně Jen), čím dál sympatičtější..

Krok za krokem (1991) (seriál)

Přidala bych více zdravého cynismu, výrazně snížila idyličnost a vyhodila (opravdu blbé) sentimentální scény. Nicméně vtipné situace a dialogy nechybí, proto hodnotím celkem vysoko - 45 %.

O rodičích a dětech (2007)

Emil Hakl určitě patří k těm "těžko zfilmovatelným" autorům jako Hrabal nebo Kundera. Navíc píše natolik brilantně, že ten, kdo četl knižní předlohu, bude pravděpodobně filmem zklamán. Vladimíru Michálkovi se ale filmová podoba Haklovy "procházky" celkem vydařila. Líbil se mi Josef Somr jako otec. Luboš Kostelný v roli vnuka byl okouzlující, i když vedle Davida Novotného vypadal spíš jako jeho o pár let mladší bratr, než syn. David Novotný mi se svým obracením očí v sloup příliš nesedl. Co se vůbec nepovedlo, to byla rodina malého Honzy. Zuzana Stivínová a Jiří Lábus působí jako trapná karikatura Ala a Peggy Bundových. Dětští představitelé Honzy se na své role vůbec nehodili (hlavně ten starší) - jakoby režisér náhodně vybral dva zrzavé kluky. Přes to všechno jsem ráda, že film vznikl. Hlavně kvůli Emilu Haklovi, který touhle cestou najde nové čtenáře. Osobně jej považuji za jednoho z nejlepších současných spisovatelů.

Galapágy (2006) (seriál)

Relativně slabší seriál z jinak výborné produkce BBC. Informace jsou špatně utříděné a dost se opakují v jednotlivých dílech. Také si mohli odpustit ty vsuvky s neuvěřitelně toporným hercem představujícím Darwina - mimochodem ještě jsem neviděla tzv. "hraný dokument", který by nebyl trapný. Stejně tak komentář, který se snaží o "příběh" - což je mimochodem největší chyba tohoto dokumentu - občas ujede až k zhůvěřilostem typu "želvy sloní pomáhaly pirátům loupit". Přes těch pár otravných výmyslů nějakého kreativního trotla hodnotím vysoko - úžasné záběry, krásně zmapovaný život zvířat, tj. to, kvůli čemu na tyhle filmy koukám, tam bylo.